Boks

Briggs’ten Maç Öncesi İddialı Sözler!!


Briggs (2)

Son Dünya ABD Ağırsıklet Şampiyonu Shannon Briggs, daha önce dünya sıralamasına girmiş ağırsıklet Brezilyalı boksör Raphael Zumbano Love ile 12 roundluk bir maça çıkacak. Bu maç için oldukça yoğun ve yorucu çalışmalarına devam eden Briggs’i FightNews, çalışmaların devam ettiği Hollywood’da yakaladı ve bir röportaj gerçekleştirdi.

Antrenmanlarda bisiklet sürme, yüzme, farklı jimnastik hareketler gibi farklı teknikler kullanıyorsun. Neden bu kadar farklı tekniklerle çalışıyorsun?

1992 yılından beri profesyonel boksörüm. Eski çalışma tekniklerini bırakmaya çok ihtiyacım vardı. Bu farklı çalışma teknikleri hergün egzersizlerimi iple çekmemi sağlıyor.

Dünya çapındaki büyük popülariten  mütevazı ve ulaşılabilir olmandan geliyor. Bu durum, Wladimir Klitschko-Alex Leapai maçı için yakın zamanda yaptığın Almanya gezisinde açık bir şekilde görülüyordu, sen maça çıkmadığın halde etrafın hayranlarla sarılmıştı. Diğerleri aldıkları başarıyla değişmişken, sen nasıl aynı kalabildin?

Farklı olmak asla aklımdan bile geçmedi. Bir çocuk olarak bir süre evsizdim. Bir ailemin evimin olduğu hayatımın şu an geldiği yere bakınca, şahsen hayret ediyorum. Hiçbir zaman birisinden daha iyi olduğum fikrine saplanacak birisi olmadım. Öyle olmak bana hiç uymaz ve asla da uymayacak. Boks benim hayatımı çok çabuk değiştirdi. Demek istediğim, bir an büyük amatör yıldızlarla mücadele bir amatörken, sonra büyük New York gazetelerinde haberleri ve fotoğrafları çıkan genç bir profesyonel, sonra geleceğin Hall of Fame’leri ile önemli ağırsıklet maçlarındayım, sonra boksta en çok ilgi gören ödülü kazandım, Dünya Ağırsıklet Şampiyonluğu. Eğer biriyle el sıkışmam, ya da fotoğraf çekilmem onun hayatına dokunabiliyorsa, bu benim için yeterlidir.

Bu maçtaki rakibin hakkında ne düşünüyorsun?

Onunla ilgili izlediğim videolardan çok hevesli olduğunu hemen söyleyebilirsiniz. Kesinlikle bu maçı büyük bir fırsat olarak görüyor.  12 round için bedenen ve zihnen hazırım. Çok değil bir süre önce dünya sıralamasına girmişti. Kimsenin geçmişine bakmam. Bu kazanmam gereken bir maç ve kendimi çalışmaya ve hazırlıklara verdim.

Bazıları senin yaptığın geri dönüşü George Foreman’ın 80’lerin ortalarında yaptığıyla karşılaştırıyor. Bu iki geri dönüşün kıyaslamasını sen nasıl görüyorsun?

Aslında maç yaptığım ve yendiğim George 36 yaşında dönüş yaptığında benim şimdiki yaşımdan daha küçüktü. 42 yaşındayım, ama bedenen onun dönüş yaptığı zamandan daha iyi durumda olduğuma inanıyorum. Şu anki durumuma en yakın olduğum zaman eski dünya şampiyonları Foreman ve Ray Mercer karşısında kazandığım maçlardı. Şu an hem bedenen ve hem de zihnen daha güçlüyüm.

Neden şu an kariyerinin odağın öncekinden daha güçlü göründüğü bu aşamasında?

Kariyerimde erken başlayan en büyük sorunum bir ayağımın boksta diğerinin işte olmasıydı. İlk menajerim, Wall Street’te profesyonel olduğum zaman vardı ve kısa sürede iş dünyası hakkında çok şey öğrenmiştim. Hayat başladığım yerden şu ana kadarki başarılarım benim için bir film ya da kitap gibi. Ama benim hikâyem henüz bitmedi. Beklemede kalın…


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu