Boks

Brooklyn Yeni Kralını Buldu


CVg0qMfUYAAWxMJ

New York boks gecesi Daniel Jacobs çılgınlığına sahne oldu. Brooklyn Savaşı olarak tanımlanan maçta yenilgisiz Peter Quillin ile karşılaşan Daniel Jacobs adeta fırtına gibi esti.

İki boksörün de temkinli başladığı ilk round’un ilk dakikasının sonlarına gelindiğinde rakibini sağ kroşe ile yakalayan Jacobs, Quillin’in grogi duruma geçtiğini görünce tüm gücüyle atağa geçip Quillin’i kombine vuruşlarla iplere sıkıştırdı.

Jacobs’ın baskısı karşısında çaresiz kalan Quillin rakibine sarılarak nakavttan kurtulmayı denediyse de Jacobs Quillin’den kolayca kurtularak kroşe vuruşlara devam etti ve en son Quillin’in gardının üstünden şakak ve alın bölgesine yaptığı sert vuruşlarla Quillin’in bilincini tamamen kaybetmesine neden oldu.

Ayakta durmakta zorlanan ve bakışları donuklaşan Quillin’i gören hakem maçı teknik nakavtla bitirdi. Bu kadar güçlü bir rakibin işini bu kadar hızlı bitiren Jacobs’ın performansı, akıllara Mike Tyson’ın en iyi zamanlarını getirdi.

Gecenin diğer maçlarında Chris Algieri zaman zaman zorlandığı maçta Erick Bone’u puanla mağlup ederken, 2 yıl aradan sonra ringlere dönen Yuri Foreman, nispeten zayıf rakibi  Lenwood Dozier’ı puanla yenmiş olsa da maç içinde sıkıntılar yaşadı ve iyi bir geri dönüş mesajı vermeyi başaramadı.

Hafif ağır sıkletin yükselen yıldızı Marcus Browne’ın rakibi Francisco Sierra’yı 4 round’da nakavt ettiği karşılaşma da gecenin dikkate değer maçlarından biriydi.

Gecenin co-main event’i yani ikinci ana maçında Arjantinli Andres Cuellar, Jonathan Oquendo’yu puanla yenerken çok da zorlanmadı ve WBA Tüy Sıklet ünvanını korumayı başardı.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu