Boks

Bu Maç Süper Tüy Sıkleti Kavurur. Olimpiyat Şampiyonları Karşı Karşıya Mı Geliyor?


gamboa-lomacenko

Bir dönem dünyanın en iyi boksörlerinden biri olarak kabul edilen 2004 olimpiyat ve eski dünya şampiyonu Yuriorkis Gamboa, süper tüy sıklete dönüyor.

2013 yılında hafif sıklete çıkan ama Terence Crawford’a kaybeden Gamboa, tekrar süper tüy sıklete dönmeye hazırlanıyor. Bu yaz kendisini denemek için süper tüy sıklette bir maça çıkacağını açıklayan Gamboa, daha sonra yıl sonuna doğru 2008 ve 2012 olimpiyat şampiyonu, Ukraynalı Vasyl Lomachenko ile karşılaşmayı hedeflediğini açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Lomachenko da yakın zaman önce süper tüy sıklete çıkmış ve geçtiğimiz haftalarda Roman Martinez’i nakavt ederek WBO dünya şampiyonluğu kemerini eline geçirmişti.


ay-olabilir-mi-oyle-bisey-lutfen-olsun-cunku_680526Gamboa’nın Lomachenko’yla karşılaşmak istediği uzun süredir biliniyor. Kübalı daha önce de Lomachenko’nun süper tüy sıklete çıkması halinde * Las Vegas’taki MGM Grand’e 16 bin seyirci çekebileceklerini, bunun için Top Rank ve HBO’nun anlaşmasının kendisi için yeterli olacağını söylemişti.

Lomachenko nihayet süper tüy sıklete çıktı ve artık bu karşılaşmanın önünde herhangi bir engel kalmadı. Yaşı ilerlemeye başlamasına ve Terence Crawford mağlubiyetinden sonra kariyeri duraklasa da bugün hala Yuorkis Gamboa Lomachenko’ya ringe en çok problem çıkarabilecek boksörlerden bir tanesi.

Andre Ward vs Sergey Kovalev maçının Kasım ayında gerçekleşeceği haberini aldığımız, Anthony Joshua ile Fury vs Kliçko II maçının galibi arasında bir kemer birleştirme maçı haberi beklediğimiz günlerde, piyasaya bir de Gamboa vs Lomachenko maçının haberi düşerse, 2016 yılının son aylarının son dönemin en heyecan verici boks gecelerine sahne olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu Sırada Manchester’da…


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
11 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Lomacenko kazanır

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Gamboa ve lomochenko maçı yüksek kalibreli bir maç olur.gamboa martinezden çok daha iyi bir bokscu.maç kartında jorge solis nakavti ve lomochenkoyu yenen salido galibiyeti var.lomochenkoda bu maci ister.bazı rauntlar zor gecsede lomochenkoda maçı alır.

Borat
Borat
4 yıl önce

Güzel bir maç olur.

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

fury’e bak ya erol taş gibi karpuz yiyor tam hayvan ya 🙂

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

güzel bir maç olur. loma açık ara maçı alır.

Borat
Borat
4 yıl önce

İlgi çekmeyen maçlar yayın kuruluşunun değerini düşürür ki zaten showtime haklı. bu arada ortiz – Ustinov maçı boxrecte belirlendi.

Murphy Lee
Murphy Lee
4 yıl önce
Reply to  Borat

Duhaupas maçı içinde aynısını söylüyorlardı 2.2 milyon kişi izlemiş maçı.

Roman
Roman
4 yıl önce

Goril Fury.

lennox
lennox
4 yıl önce

bu kafada karpuz kırma videosu geçtigimiz kasımda ilk maç öncesi yapılmıştı sanırım yeni gibi lanse edilmiş

Murphy Lee
Murphy Lee
4 yıl önce

ulan allah’ın cahili.adam al haymon’ın pbc rosterında.illa showtime’da yayınlanacak diye birşey yok.al pbc’nin beraber çalıştığı kanallar allah’ın köyülüsü.

NBC / and Sports Network, Spike, CBS, and Sports Network, Bounce TV, ESPN, ABC, Fox /Sports 1

polo
polo
4 yıl önce

gamboa ilk başta seyirciyi coşturuyor gibi görünse de bence vasat bir bokser . hız ok ama..en başta o küçücük kilosuna rağmen kondüsyonu çok kötü..ve tek sitili pata küte girişmek.

Başa dön tuşu