Boks

Campbell’ı Yendin, Kolaysa Gel Beni De Yen!


Ricky BurnsGeçtiğimiz haftasonu NTV Spor’dan canlı yayınlanan maçta Fransız Yvan Mendy, 5. round’da knockdown ettiği 2012 olimpiyat şampiyonu Luke Campbell’ı puanla mağlup ederek büyük bir sansasyona imza atmıştı.

Mendy’nin sıradaki rakibi kim olacak bu henüz bilinmezken, ilk meydan okuma yine İngiltere’den geldi.

İngilizlerin hafif sıkletteki en önemli boksörlerinden Ricky Burns, Mendy’e meydan okudu ve Fransız’la en kısa sürede kapışmak istediğini promosyon şirketi Matchroom’a iletti.

Yvan Mendy_600400Uzun yıllardır dünyada hafif sıkletin en iyi 10 boksörü arasında gösterilen Burns;  Dejan Zlaticanin, Omar Figueroa, Terence Crawford gibi isimlerin karşısına çıkmış oldukça önemli bir isim.

Gücünden ziyade tekniğiyle öne çıkan Burns, aynı zamanda güçlü yumruklar karşısındaki dirayeti ve kolay knock down olmaması ile biliniyor.

Gerçekleşmesi halinde sıklette çok büyük bir karşılaşma olacak olan Burns vs Mendy maçının Anthony Joshua’nın Nisan ayındaki gecesinin alt maçlarında gerçekleşme olasılığı kuvvetli.

luke campbell1Bu arada Luke Campbell cephesinden gelen haberler de Campbell’ın en kısa sürede çalışmalara başlamak istediği ve bu mağlubiyetin onu motive ettiği yönünde. Artık üzerindeki “yenilgisizlik” baskısı olmadan ve daha düşük beklentilerle birlikte ringde daha iyi performans göstereceğini düşünen Campbell’ın promosyon şirketine kendisi için 2016 Şubat’ında maç ayarlamaları yönünde talepte bulunduğu ve en kısa sürede maça çıkmak istediği öğrenildi.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu