Boks

Canelo, 2021’de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?


Canelo Alvarez, son maçında Callum Smith’i puanlarla (119-109 x2, 117-111) mağlup ederek Süper Orta Sıklet WBC-WBA-Ring Magazine unvanlarının yeni sahibi olmuştu. Canelo, süper orta sıklette olan tüm kemerleri toplamak istediğini açıklamıştı. Açıklamasını tekrar güncelleyerek; süper orta sıklette unvanı olan herhangi biriyle maç yapmak istediğini söyledi. Bu hedefinin peşinden gideceğini söylüyor. Bu yüzden; WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders ile IBF Süper Orta Sıklet Şampiyonu Caleb Plant öncelikli rakipleri olacaktır.

Canelo; 2021 yılı içerisinde üç ya da dört maça çıkabileceğini açıkladı. Yapılması planan maçların ayları; Şubat, Mayıs ve Eylül.

Canelo süper orta sıklette tüm kemerleri elinde tutmak istiyorsa, WBC zorunlu rakibi Avni Yıldırım ile karşılaşmak zorunda. Avni Yıldıırm-Canelo maçını, 27 Şubat’ta Canelo’nun doğduğu yer olan Meksika’nın Guadalajara Şehri’nin Jalisco Eyaleti‘nde olması düşünülüyor.

Avni Yıldırım-Canelo maçından sonra; Billy Joe Saunders’ın WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonluğunu gözüne kestiren Canelo, bu maçın da Mayıs’ta yapılması planlanıyor. 

Canelo, Golovkin ile üçüncü maçı yapması durumunda; Golovkin’le süper orta sıklette karşılaşmak istediği de bir diğer detay…


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu