Boks

Canelo, 2021’de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?

Canelo Alvarez, son maçında Callum Smith’i puanlarla (119-109 x2, 117-111) mağlup ederek Süper Orta Sıklet WBC-WBA-Ring Magazine unvanlarının yeni sahibi olmuştu. Canelo, süper orta sıklette olan tüm kemerleri toplamak istediğini açıklamıştı. Açıklamasını tekrar güncelleyerek; süper orta sıklette unvanı olan herhangi biriyle maç yapmak istediğini söyledi. Bu hedefinin peşinden gideceğini söylüyor. Bu yüzden; WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders ile IBF Süper Orta Sıklet Şampiyonu Caleb Plant öncelikli rakipleri olacaktır.

Canelo, 2021'de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?

Canelo; 2021 yılı içerisinde üç ya da dört maça çıkabileceğini açıkladı. Yapılması planan maçların ayları; Şubat, Mayıs ve Eylül.

Canelo, 2021'de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?

Canelo süper orta sıklette tüm kemerleri elinde tutmak istiyorsa, WBC zorunlu rakibi Avni Yıldırım ile karşılaşmak zorunda. Avni Yıldıırm-Canelo maçını, 27 Şubat’ta Canelo’nun doğduğu yer olan Meksika’nın Guadalajara Şehri’nin Jalisco Eyaleti‘nde olması düşünülüyor.

Canelo, 2021'de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?

Avni Yıldırım-Canelo maçından sonra; Billy Joe Saunders’ın WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonluğunu gözüne kestiren Canelo, bu maçın da Mayıs’ta yapılması planlanıyor. 

Canelo, 2021'de Kaç Maça Çıkacak? Olası Rakipleri Kim?

Canelo, Golovkin ile üçüncü maçı yapması durumunda; Golovkin’le süper orta sıklette karşılaşmak istediği de bir diğer detay…

0 0 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.