Boks

Canelo Alvarez ile Caleb Plant, Tartışmasız Süper Orta Sıklet Şampiyonluk Maçı için Görüşecek!


WBC-WBA-WBO-Ring Magazine Süper Orta Sıklet Şampiyonu Canelo Alvarez, süper orta sıkletteki kemerlerin hepsini toplamak istiyor. Canelo, son maçında Bİlly Joe Saunders’ı sekizinci rauntta durdurarak; Saunders’ın WBO Süper Orta Sıklet Unvanı’nı ele geçirmişti.

Canelo, IBF Süper Orta Sıklet Şampiyonu Caleb Plant’ın unvanını istiyor. 

İngiliz boks organizatörü Eddie Hearn; Canelo ile Caleb Plant arasındaki görüşmelerin bu hafta başlayacağını söyledi ve Las Vegas’taki yeni yapılan Allegiant Stadyumu’nu potansiyel bir mekan olarak gördüğünü ifade etti.

Meksika’da Mayıs ayında “Cince De Mayo” ve Eylül ayında “Meksika Bağımsızlık Günü” kutlanır. Meksikalı Canelo Alvarez, bu aylarda maç yapmayı seviyor. Meksika Bağımsızlık günü 16 Eylül’dür ve boks maçları genelde cumartesi geceleri yapıldığı için “Canelo-Plant” maçının 18 Eylül Cumartesi günü olması muhtemeldir.

Meksika merkezli WBC (Dünya Boks Konseyi), Mayıs ve Eylül aylarında; yılın en önemli maçlarını yapar ve çeşitli kültürlerden oluşan muhteşem kemerler dizayn eder. “Canelo-Saunders” maçında; karşılaşmanın galibi olan Canelo’ya  “WBC Mestizo Kemeri” takdim etmişlerdi. “Canelo-Plant” mücadelesi için de yeni bir WBC kemeri görebiliriz.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu