Boks

Canelo Chavez Jr’ı Mağlup Ederse Bir Sonraki Rakibi Kim Olacak? Açıklandı!


canelo_chavez_tv

7 Mayıs Pazar sabaha karşı ABD’den canlı yayınla TV8,5’ta vatandaşı Julio Cesar Chavez Jr’ın karşısına çıkacak olan Meksikalı süper yıldız Saul “Canelo” Alvarez’in bu maçtan zaferle ayrılması halinde bir sonraki rakibinin kim olacağı büyük ölçüde belli oldu.

Canelo’nun bağlı bulunduğu Golden Boy Promotions şirketinin üst düzey yöneticilerinden Eric Gomez, Canelo ile aynı gece ringe çıkacak olan Ermeni asıllı Kanadalı eski dünya şampiyonu David Lemieux’nün Marco Reyes’i mağlup etmesi halinde bu yıl Eylül ayında bir Canelo-Lemieux maçının hayata geçebileceğini açıkladı.

Lemieux son maçında Curtis Stevens’ı böyle nakavt etmişti

01:49

  Tabi ki bu olasılığın gündeme gelebilmesi için öncelikle Canelo’nun zorlu Chavez Jr engelini aşması, Lemieux’nün de aynı gece Reyes gibi tecrübeli bir ismi mağlup etmeyi başarması gerekiyor.

  01:22

   0 0 vote
   Article Rating

   Fight Club

   For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

   İlgili Makaleler

   Abone ol
   Bildir
   55 Yorum
   En Eskiler
   En Yeniler En Beğenilenler
   Inline Feedbacks
   View all comments
   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce

   lemieux reyes i geçer, canelo da chavez i. bu maç olursa çok keyifli geçer. ben bazıları gibi canelo nun lemieux u ezeceğini veya kolaylıkla nakavt edebileceğini düşünmüyorum. lemieux canelo nun en güçlü yumruklara sahip rakiplerinden biri olur. golovkin-canelo maçını boşa beklemeyin. gilberto ramirez golovkin-canelo maçının olmayacağını bu yılın sonlarında golovkinin kendisiyle dövüşeceğini söyledi. canelo da anca garip garip şeyler söylesin… Devamını oku »

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  Arsenik Cemal

   ahmet kurt katılıyorum . inşallah lemiux şu züppe caneloyu bir güzel benzetir. caneloyu eskiden severdim ve çok beğenirdim. ama kendini iyice rezil etti bence. hala bıdı bıdı ötüyor ama bir türlü golovkinin karşısına çıkamıyor korkak. golovkinin yerinde olsam 2017 den sonra canelo yu defterden silerim. bir daha kendisine şans vermem. korkak zibidi. ramirez golovkin maçına gelirsek ramirez bence golovkini en… Devamını oku »

   GGG
   GGG
   4 yıl önce

   Lemieux’la maç yapmasını istemem. Çünkü Lemieux’la maç yaparsa, Golovkin maçı olmaz. Bence Lemieux Canelo’dan daha iyi. Bu maç olursa Lemieux kazanacaktır. Ancak Canelo’yu, Golovkin’den dayak yerken görmeyi daha çok isterim..

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  GGG

   golovkinle yakın bir gelecekte maç yapmak istemiyor canelo korkağı. ggg iyice yaşlanıp formdan düşsün bende gidip 4 kemere konayım istiyor aklınca. ama inşallah lemiux fişini çekecek zibidi canelonun.

   GGG
   GGG
   4 yıl önce

   Khan – Canelo maçı bence boksun adil olmadığını gösteren bir maçtı. Tüm maçı önde götürüyorsunuz, rakibinizden üstünsünüz ama tek bir krojeyle nakavt oluyorsunuz. İşte bu boksun adil olmayan tarafı. Bana göre Amir Khan dünyanın en iyi boksörlerinden biridir ve yine bence tüm zamanların en hızlı birkaç boksöründen biri. Ama zayıf çenesi ve güçsüz yumruklarıyla hiçbir zaman beklenilen başarıları elde edemedi.… Devamını oku »

   Tugay Özay
   Tugay Özay
   4 yıl önce
   Reply to  GGG

   +1

   Remzi BAYSOYU
   Remzi BAYSOYU
   4 yıl önce
   Reply to  GGG

   kardeşim k.bakmada çok taraflı yorumlar yapıyorsunuz

   Marvin Hagler
   Marvin Hagler
   4 yıl önce
   Reply to  GGG

   amir khan atak açısından gerçekten sağlam bir boksör. ama boks sadece atak yapmak değildir. rakibinin yumrukları karşısında ayakta durabilmek de aynı derecede önemlidir. amir khan senin de söylediğin gibi hızlı ve saldırı açısından sağlam bir boksör. ama dayanıklılığına bakacak olursak çenesine birkaç yumruk yeyince dünyasını şaşıyor. canelo’yu pek sevmem ama khan karşısında net bir şekilde kazandı. khan o kroşeden sonra… Devamını oku »

   Abdullah yılmaz
   Abdullah yılmaz
   4 yıl önce

   Lemux-canelo maçının olmasını çok isterim. bana göre lemux ceneloyu yener. hele bir de lemuix tam yakalarsa caneloyu bayıltır. 🙂

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce

   inşallah abdullah bey. bende bu maçı çok istiyorum. leminin kazanacağını düşünüyorum. 2. curtis vakası olursa şaşırmam…

   Tugay Özay
   Tugay Özay
   4 yıl önce

   Olası Canelo-Lemieux maçında çarşı pazar karışır harika maç olur. Lemieux’un kazanmasını isterim açıkçası çünkü Canelo’dan daha kaliteli boksör olduğunu ve kazandığı taktirde kesin Golovkin ile maça çıkıp rövanşı almak isteyeceğini düşünüyorum.
   Canelo kazanırsa artık Golovkin ile maça çıkar mı yine kaçar mı bilmem 🙂

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  Tugay Özay

   lemiux ggg nin karşısına tekrar çıkmak istemiyor. curtis maçından sonra böyle bir soruya pek yanaşmamıştı. aklı olan adam zaten öyle bir dayağı yediği adamın karşısına bir daha çıkmaz.

   Tugay Özay
   Tugay Özay
   4 yıl önce
   Reply to  mehmet dalgaç

   Kardeş senin teorine göre rövanş maçları olmaması lazım. İş Golovkin’e gelince karşısına kimse çıkamaz edasıyla konuşuyorsunuz bu çok yanlış. Evet Golovikin bu sikletin Kral’ı, ama her Kral’ı yenecek bir adam çıkar, kimse yenilmez değil yeter ki şans verilsin.

   Gökhan Kubat
   Gökhan Kubat
   4 yıl önce

   Lemiux en sevdiğim boksörlerden biri ve Canelodan daha iyi ve cesur ancak Golovkinden çok çekindi ve aslı gibi dövüşmedi çok çekindi ama böyle daha kötü hiç bir varlık gösteremedi.

   Joe Calzaghe
   Joe Calzaghe
   4 yıl önce

   Maç puanla biter ve Lemieux kazanır. Eğer bir ko çıkacaksa Canelo kazananı olur. Ancak ikisinin de menajeri De La Hoya, bir katakulli beklerim her sonuç doğabilir. Büyük ihtimalle de daha büyük bir yıldız olan Canelo’nun lehine.

   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce

   Bence çeneden çok ters bir şekilde yakalamazsa chavez i zor ko eder. Adam hafif ağırda dövüşürken ringde fonfara dan daha iri duruyordu 🙂 allahtan canelo ile catchweightte dövüşüyor. Ama yinede ne olursa olsun Canelo teknik bakımından farkını gösterir. Hem Chavez eski hızını da hırçınlığını da kaybetti zaten. Favori canelo.

   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce
   Reply to  Arsenik Cemal

   tarihte böyle zor şeyleri başaranlara efsane diyorlar. ben canelo nun pacman veya floyd ayarında bir boksör olacağını düşünmüyorum ama efsane olmak istiyorsa yapmalı.

   Asena CcC
   Asena CcC
   4 yıl önce
   Reply to  Arsenik Cemal

   Murat koc sende biliyodin bu chavez dandik bir boksor canelonun olasi nakavtli galibiyetine methiyeler duzmeye baslamissin ama.golovkin bence canelodan daha iyi olan lemiuxu ne hale getirdi

   Ziyaretci
   Ziyaretci
   4 yıl önce

   Beyler hiç ggg eleştirmiyorsunuz
   Adam hiç siklet inip çıkmıyor
   Brook 2 siklet üste çıkıp ring girdi onun yerine biri bir siklet çıksa ggg de bir siklet inse ortada buluşsalardı olmazmıydı
   Canelo nun sikletinw in ve yen onu
   Ama yok ggg ne iner ne çıkar bu mudur korkak olmayan
   Efsane Şampiyonlar hep farklı sikletlerde şampiyon olurlar
   Bence bu taraftan bakın

   Remzi BAYSOYU
   Remzi BAYSOYU
   4 yıl önce
   Reply to  Ziyaretci

   yok ggg yi eleştirmezler kardeşim caneloya kin gütmüş durumdalar lemieuxun caneloyu kesin yener diyen adamlardan boks ile ilgili sağlıklı yorumlar bekleme. ggg nin en ii rakibi jacobs idi o maçıda gördük ggg kazandı fakat brokk maçındaki gibi (ki ona jacobs ile aynı seviyede bi boksör) zorlandı diyebiliriz. Bana göre kendi seviyesinde bi boksör ile ringe çıkmadı ggg

   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce
   Reply to  Ziyaretci

   öncelikle golovkin 179 boyuyla siklet inemez. zaten fiziğine bakarsanız ringde zayıf görünüyor siklet düşerse kendisini ”kalın kemikli bir iskelet” olarak görebiliriz. eee neden siklet çıkmıyor derseniz de bu bir vizyon meselesi. sikletinin tüm kemerlerine sahip olmak gibi bir amacı var. billy joe için bekliyor. o maç olmazsa ya zorlandığı jacobs maçının rövanşını yapacak ya da kabul etmesi halinde canelo ile… Devamını oku »

   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce
   Reply to  Arsenik Cemal

   Teşekkür ederim metehan kardeşim

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Eric gomez de la hoyaya nazaran golovkin-canelo maçının olması için daha istekliydi ve bunun için Loeffler ile aylardır görüşüyordu.Gomez de limuex-canelo maçını istiyorsa bu bilgi artık kesinleşmistir.golden boy ekibi bahane icin golovkin – bily Joe maçını öne sürmesinler.Frank Warren geçen yaptığı açıklamada görüşmelerin kesildiğini.golovkinin ekibinin kendilerine golovkin sakatlandığını söylediler dedi.şuan bu maçın olması için temmuz ayı düşünülüyor ve maç yeri… Devamını oku »

   Marvin Hagler
   Marvin Hagler
   4 yıl önce

   canelo’nun golovkin ile karşılaşmasını isterdim. çünkü golovkin yaşlanıyor. ama bu karşılaşma şimdilik gerçekleşmeyecekse kesinlikle lemieux ile dövüşmesini isterim. lemieux kalite boksör. orta sikletteki en iyi üç isimden birisi lemieux. tarzıyla, nakavtlarıyla golovkin’den sonra izlemesi en zevkli orta siklettir lemieux.

   Bankaci
   Bankaci
   4 yıl önce

   Ggg-lemiux maçını hala unutamam.basa baş yada şöyle diyeyim zevkli bir maç beklerken tamamen tek taraflı bir maç olmuştu. Ggg kendinden kısa rakiplere inanılmaz üstünlük kuruyor.jacobs boy avantajı yla bayağı uğraştırdı ggg. Lemieux sevdiğim bana izlemesi heyecan veren bir Boksör ve bence canelo ggg önce lemieux la maça çıkıp kendini test etmeli.o maçta favorim lemieux olur ama iş puana kalırsa canelo… Devamını oku »

   Iron Mike
   Iron Mike
   4 yıl önce

   Boksörlerin, maç yapacakları rakiplerini kendi isteklerinin belirlediğinin sananlar var ve burası bir boks forumu…İlginç gerçekten!

   İşin en komiği ise; otu boku bilmeden rahatça insanlara korkak vs. denmesi ki ona hiç giremeyeceğim; düpedüz cehalet….

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  Iron Mike

   IRON MİKE HERŞEYİ BİLDİĞİNİ SANIYORSUN. BİZ DE BİLİYORUZ BOKSUN BİR EKİP İŞİ OLDUĞUNU. BEN CANELOYA KORKAK DEDİĞİM ZAMAN SEN CANELONUN BÜTÜN EKİBİNİ BUNUN İÇİNE KOYABİLİRSİN CANIM:)))

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  mehmet dalgaç

   MURAT KOÇ SEN DE:)))

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  Iron Mike

   he bi de üstat iron cehaletimi hoşgör. bilmediğim için sormak istiyorum.kemerini bırakıp kaçan adama ne deniyordu bu boks aleminde? aydınlatırsan sevinirim üstat. saygı ve hürmet ederim….:))))

   Joe Calzaghe
   Joe Calzaghe
   4 yıl önce

   Golovkin’i standart boksörlerle kıyaslamayın, yaşayış stiliyle, beslenmesiyle, kondüsyonuyla 35 yaşındaki Golovkin, 29 yaşında bir boksör performansı gösteriyor… Adamın ismi Golovkin elbette o siklet inmeyecek ve diğerleri yükseltecek. Golovkin boks yaptığı adamları zengin ediyor, bir süperstar ve herkes onu izlemek istiyor. Bu nedenle Golovkin’in şartları her daim geçerlidir. İnebileceği en düşük siklet zaten orta siklet. Süper orta olsa daha güçlü ve… Devamını oku »

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Tony Bellew emekli olacağına dönük açıklama yaptı.Bellew “Hafta sonu birkaç toplantı yaptım, antrenörümle konuştum, önümüzdeki hafta bir açıklama yapacağım. Eddie ile beraber büyük başarılara imza attık, ancak şu an bu başarıların yeterli olduğunu düşünüyorum. Şu anda emekli oluyorum, “dedi. “Ancak Eddie’nin neler düşündüğünü bilmiyorum.Deontay Wilder’ın ABD’li yönetecisi Al Haymon’la çeşitli toplantılar yapmış, Joseph Parker’in temsilcileriyle görüştü. Eğer devam edersem beni… Devamını oku »

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Abel Sanchez golovkinin sakat olduğuna dönük iddiaların doğru olmadığını söyledi.bily Joe maçı rafa kalkmadı ama golovkinin yazı maç yaparak değil dinlenerek geçirebileceğini dile getirdi.Wbo federasyonu ise bily Joe – golovkin maçının olmayacağını.biz kemer birlestirme maçına onay vermedik dedi.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Tayson fury Twitter üzerinden joshua için ” o kağıttan bir şampiyon çünkü çenesi kağıt gibi.fakirlerin frank brunosu “dedi.joshua buna karşılık olarak fury’e ” Fury beni çok düşünüyorki kafasında yer edinmişim.ben nakavta gidiyorum .Zamanı geldiğinde seninlede maç yapacağız ” dedi.joshua Fury’nin açıklamalarının tamamen kendisinin maç öncesi psikolojisini etkilemeye dönük olduğu için kendisine cevap vermeyeceğini söyledi.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   De la hoya canelo için ” bu kiloda yaptığı çalışmalar ile tam bir canavara dönüştü.Canelonun Chavez karşısındaki performansı golovkin maçı için büyük bir prova olacak.bu maç hem bizim için hemde meksika için golovkin maçından daha popüler ” dedi.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Yunier Dorticos- beibet shumenov maçı shumenovun gözündeki yaralanmadan dolayı iptal edildi.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Bob Arum ” Gvozdyk ,Ward dahil hafif ağır sikletteki en iyi boksör”dedi.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Dana White David haye-munavi maçını gerçekleştirmeyi düşünüyormuş.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Izu ugunoah haziran ayında ringe dönecekmiş.

   R C
   R C
   4 yıl önce

   Lemux caneloyu yenemez kolay kolay. Canelo lemuxse gore daha teknik kendini gelistirmis durumda. Lemux cok sert dovusuyor ama boks sadece yumruk atmak degil yumruk yememekte onemli, lemux bu yonden zayif. Tabi golovkinden yedigi dayak onda gelisime sebep olduysa belki biseyler yapabilir. Yinede cok guzel bir mac olur kiran kirana gecer

   About Billions
   About Billions
   4 yıl önce

   Golovkinin amacının hep bu sikletteki bütün kemerler olduğu, tartışmasız şampiyon olduktan sonra siklet Yükselteceğine dair bi çok açıklama vardı. Abel Sanchezden, loefflerden vs. Saunders maçının ayarlanması bu hedef için çok önemli bi adım olurdu. Saundersın tepkisi de olumlu yöndeydi. Maça çıkmaya meyilliydi. Fakat şimdilik öyle bi maç olacak gibi durmuyor. Oysa ki hedefine ulaşmak için sadece bi kemer kalmış ve… Devamını oku »

   About Billions
   About Billions
   4 yıl önce
   Reply to  About Billions

   Teşekkür ediyorum.

   R C
   R C
   4 yıl önce

   Joshua sakatlanır 🙂 yani yedirmezler joshuayi

   Asena CcC
   Asena CcC
   4 yıl önce

   Anca kendisi yapar öyle bir dönekligi

   Abdullah yılmaz
   Abdullah yılmaz
   4 yıl önce

   BÖYLE bir durumun olmasına şaşırmam. alıştık buna 😀

   Ali Öztürk
   Ali Öztürk
   4 yıl önce

   Ben kalıbımı basarım ki lemiux alvarezi yenemez bu imkansız Alvarez bütün maçlard başında nakavt ya ediyo ya edemiyor savunması berbat karaciğerleri zayıf alvarez lemiuxu oynaya oynaya geçer lemiuxun savunması Alvarez için yeterli değil Alvarezin tek rakibi ggg dir

   Ali Öztürk
   Ali Öztürk
   4 yıl önce

   Düzeltmek istiyorum lemiux olacaktı başlarda nakavta uğrasan

   Arsenik Cemal
   Arsenik Cemal
   4 yıl önce

   Billy joe gibi joshuada kendini tatmin ederken elini komidine çarpmıştır.

   Hayrettin Yeğin
   Hayrettin Yeğin
   4 yıl önce

   Eyvallah murat koç kardeşim.joshua – klicko maçına 1 hafta kaldı.bu maç öncesinde stratejik olarak sakatlık çıkarmazlar çünkü bu maçta büyük para dönüyor.david haye sakat olmasına rağmen bellew maçına çıktı büyük parayı kaçırmamak için.hayenin maça sakat olduğunu bildiği halde çıktığı ceza gelmeside gündemde.haye bu ceza için açıklama olarak ” bu durumun farkındayım.bunun suç olduğunu biliyorum ama bunun için boks yapmama cezası… Devamını oku »

   Fatihhh
   Fatihhh
   4 yıl önce

   sonrası yok kazanacağını aklından bile geçirme acil servisten bir yer ayırt ki yaşayabilesin sonun çok kötü olacak.

   Ordinaryus H
   Ordinaryus H
   4 yıl önce

   şu yazıları baştan sona okudum da yine hiç şaşırtmıyorsunuz. bir tek vizyon ışığı about billions adlı arkadaşda var geri kalan bütün yorumlar çöp. lemieux kim allah aşkına ? hepimiz lemieuxu golovkin maçıyla tanıdık. vasat ötesi bir boksör yendiği kayda değer bir adam yok. canelo ile lemieuxun aynı cümlede geçmesi bile günah. çarpılırsınız.canelo dolce gabbana’sa lemieux lc waikikidir. canelo Adidas’sa lemieux… Devamını oku »

   Yavuz Mercan
   Yavuz Mercan
   4 yıl önce
   Reply to  Ordinaryus H

   boks dehası bu yorumunun hoşuma gitti , lemieux caneloyu yenemez bariz kumaş farkı var.

   KaanTurk
   4 yıl önce

   Umarım Efsanenin oğlu caneloyu yener. O olmazsa umarım Hemşerim lemieux şöyle efsane bi nakavtla bayıltır ölmekten beter eder turunçgili.

   Gökhan Kubat
   Gökhan Kubat
   4 yıl önce

   Canelo liam smithi zar zor yendi. Öyle aman aman kalite farkı göremedim ben smith karşısında..Amir Khan maçındada gerideydi sayı olarak jenerikle bitirdi ama bence siz caneloyu abartıyorsunuz…Hassan Ndam , Curtis Stevens balon adamlar değil..Ha Canelo yenebilir ama öyle kalite farkı filan yok ayrıca cesarette lemiux, caneloyu 5e katlar..Daha kemeri alır almaz Golovkin karşısına çıktı istese balon rakiplerle takılırdı diğerleri gibi.

   mehmet dalgaç
   mehmet dalgaç
   4 yıl önce
   Reply to  Gökhan Kubat

   gökhan +11

   D Lemieux
   D Lemieux
   4 yıl önce

   canelo geniş açıdan vurmaya kalkarsa lemieux nakavta bile gider inşallah olur bu maç

   Başa dön tuşu