Canelo Khan Maçına David Lemieux ve Billy Joe Saunders’tan Eleştiri


Alvarez-Khan

Canelo ve Khan 7 Mayıs’da Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da dev bir karşılaşmaya çıkmaya hazırlanadursun, bu karşılaşma hakkında yapılan eleştirilerse yakın zamanda dineceğe pek benzemiyor.

David Lemieux (6)Canelo’nun 72.5 kilo limiti olan orta sıklette WBC ve lineal gibi çok değerli iki şampiyonluğa sahip olmasına karşın, bu şampiyonlukları 70.5 kilo limitinde dövüşerek kazanmış olması ve Khan’a karşı da yine bu kiloda maça çıkarak kemerlerini savunacak olmasına orta sıkletin iki ünlü isminden tepki geldi.

Son maçında Gennady Golovkin’in karşısına çıkan ve IBF şampiyonluğunu Kazak şampiyona kaptıran Ermeni asıllı Kanadalı David Lemieux, Canelo’nun eğer orta sıklette kariyerine devam etmek istiyorsa maçlarına 72.5 kiloda çıkması gerektiğini, finansal gücünü suistimal edip diğer boksörleri “Canelo sıkleti” olarak adlandırılmaya başlanan 70.5 kiloya sürüklemekten vazgeçmesi gerektiğini ifade etti.

David Lemieux’nün gelecek haftasonu Kanada’da James De la Rosa ile karşılaşarak Golovkin maçından beri ilk kez ringe çıkacağını da hatırlatalım. Lemieux Canelo ile karşılaşmak isteyip istemediği ile ilgili soruya da, 72.5 kiloya gelecekse her zaman karşılaşabiliriz, ama ben “Canelo sıkletine” inemem şeklinde karşılık verdi.

saunders-bursak (5)

Konuyla ilgili bir açıklama da, Max Bursak ile yapacağı karşılaşma için basın toplantısı düzenleyen İngiliz WBO şampiyonu Billy Joe Saunders’tan geldi. Saunders, Canelo kendisine güveniyorsa 72.5 kiloda maça çıksın, Canelo ve Khan’ın 70.5 kilo dünya orta sıklet şampiyonluğu için karşılaşıyor olması tek kelimeyle rezalet, şeklinde konuştu.


Haberle ilgili başlıklar: , , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

11 Yorum - "Canelo Khan Maçına David Lemieux ve Billy Joe Saunders’tan Eleştiri"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Marvelous .
Üye
Marvelous .

Amir şu caneloyu bi haşamat etse ya. Zor ama imkansız değil:)

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Adam 70.5 kiloda dovusuyor kendini iyi hissediyor kime ne. Bir ağır siklet boksorune sen 105olma 107 ol diyebiliyormusun. İki tarafta 70.5 kiloya raziysa 3. Kişilere susmak düşer. Federasyon razı ringe cikanlar razı lemiux rahatsız oluyor

Duke Reis
Üye
Duke Reis

Agir siklet ornegi cok sacma. Diyemezsin demezler zqten kilo siniri yok ama alt sikletler oyle mi HAYIR.

Roman
Üye
★★
Roman

Bencede saçma ağır siklette kilo siniri yoktur. 130 kiloysa kilo ver diyemezsin. Lemieux ve Joe tepkude haklilar

Hayrettin Saygın
Üye
Hayrettin Saygın

kendisi istediğini olabilir, rakibine 70,5 olacaksın dememeli. ağır siklette rakibine 105 olacaksın, 107 olacaksın, 120 olacaksın diyen yok. sikletin üst sınırı 72,5 ise o yeterlidir. 70.5 in maç yapalım demek kendine olmayan bir siklet yaratmak demek.

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc
Hayrettin kardes kural açık ve net diyor ki boksorler o siklete ait alt ve üst kilo sinirini aşmamak suretiyle istediği kiloda iki sporcu raziysa dovusebilir. Yani canelo ya has bir durum değil. Genelde bu olayı golovkin taraftarlari canelo ya karsi mazeret olarak kullaniyor. Canelo yukarda söylendiği gibi 72.5 olarak kemerleri almadiki hep 70.5 ti yani şampiyon golovkin değil ali de… Devamını oku »
Duke Reis
Üye
Duke Reis

O kemer hangi kilonun kemeri. Hayrettin kardesin de dedigi gibi kendisi kac kilo cikiyorsa ciksin karsi tarafi o kiloya cekmek abes . Sen diyorsun ki alan razi veren razi size ne. Eyvallah ama ggg macina cikarken kilo vereceksin diyemezsin sikletin kilosu belli adam vermem diyorsa basini egeceksin.

Kaan TÜRK
Üye
★★★

Çıksın Lemieux bunu yamultur bi güzel. AYnı şekilde Khan da fena tepelenir lemieux karşısında. Bi çıksalarda keyifle izlesem şunların yeri öpüşünü.

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc
Duke reis yukarda yazmama rağmen yine aynı şeyi yazmışsın. Sikletin kilosu belli demişsin sanırım 72.5 kiloyu kasdederek senin ve çoğunun anlamadığı o kiloda dovusulecek sanıyorsunuz yok arkadaşım sikletin en üst kilosu demek. Yani 70.5 yada 72.5 olmasi birsey değiştirmiyor neye dayanarak sikletin kilosu o dedin anlamadım. Boksorler o kiloyu en üst sınır olduğu için seçiyor soyleki off zamanda 80kg civarı… Devamını oku »
Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Yani 72.5 olan boksor birgün sonra tart 76dan aşağı gelmez.bunlar ince hesaplar.emin ol golovkin normalde çoğu rakibin den 3 4kilo fazla cikiyor o ringe. Bunu anlamak için tartı oyunlarını bilmeyede gerek yok boy ve kasa farkindan bariz belli

Murat Koc
Üye
★★
Murat Koc

Kaan kardeşim canelo lemiuxu tek eli bağlı iken 5 raund da nakavt eder canelo çok iyi bir boksordur tek yenilgisi vardır onuda floyd dan almistir ayrıca genç yaşına rağmen çok fazla maç tecrubeside var.lemiux canelo nun çeyreği kadar bile iyi boksor olamaz