Boks

Canelo – Saunders Unvan Birleştirme Maçının Bilet Satışı; Ali – Spinks II Rekorunu Geçerek Rekor Kırdı!


WBC-WBA-Ring Magazine Süper Orta Sıklet Şampiyonu Canelo Alvarez (55-1-2), 8 Mayıs’ta WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders (30-0-0) ile unvan birleştirme müsabakası yapacak.

NFL kulüplerinden Dallas Cowboys’un stadyumunda (AT&T Stadyumu) yapılacak olan organizasyon için; 70.000 bilet satışa çıkmıştı.

ABD boks tarihinde kapalı stadyum olarak; 1978 yılında New Orleans’ta yapılan Muhammad Ali – Leon Spinks rövanş maçı, 63.352 biletli seyirci izleyerek rekoru elinde tutuyordu. Yaklaşık 43 yıl sonra, bu rekor kırıldı. “Canelo-Saunders” bilet satışı; “boks” sporu kategorisinde Amerika Birleşik Devletleri‘nde kapalı stadyum olarak seyirci rekoru kırdığı bildirildi. Canelo-Saunders maçı için satışa çıkarılan 70.000 biletten, 65.000 adet satıldığı doğrulandı.

Ali – Spinks rövanş maçının bilet satışındaki rakamın; Canelo-Saunders maçında satılan biletlerin satış rakamanını geçtiği bildirildi. Bu eyalette (Texas) boksu düzenleyen; Texas Mücadele Sporları Programı, Canelo-Saunders maçından birkaç hafta sonra resmi bilet raporunu yayınlayacak.

Eddie Hearn; “COVID-19 salgınının Mart 2020’de başlamasından bu yana ABD’deki tek bir spor etkinliği için en yüksek izleyici sayısı (70.000) olacak.” dedi.

Eddie Hearn: “Bu, dahil olduğum en büyük olaylardan biri ve bu sabah resmi olarak Amerikan boks tarihinin en büyük kapalı salon kalabalığı rekorunu (Ali – Spinks II, kapalı salonda 63.352 seyirci) kırdık. Cumartesi gecesi AT&T Stadyumu’nda 70.000 seyircimiz olacak. Kesinlikle bunun için can atıyorum, bence bu şimdiye kadar gördüğümüz en iyi atmosfer olabilir. Bu maç, pandemiden bu yana yapılan en büyük canlı etkinlik olacak. Bu işi doğru yaptığınızda, elimizde canavarca bir spor olduğunu gösteriyor.

Canelo – Saunders maçının bilet satışları, (boks kategorisinde) ABD‘de kapalı arenada seyirci rekorunu kırarken; açık havada arenasında seyirci rekorunu kıramadı.

Güncelleme: Canelo – Saunders maçı; 200 ülkeden canlı yayınla DAZN üzerinden üyelikle izlenebilecek.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu