Boks

Canelo vs Callum Smith Maçına Avni Yıldırım Detayı Eklendi!


En son maçını hafif ağır sıklette yapan Canelo, sıklet değiştirdi ve süper orta sıklette maça çıkmaya karar verdi. Meksikalı Canelo’ya, İngiliz Boksor WBA Süper Orta Sıklet Şampiyonu Callum Smith ayarlanmıştı.

Canelo ve Callum Smith’in Son Maçları

   53-1-2 skoruna sahip olan Canelo Alvarez son maçnı Hafif Ağır Sıklet’te Sergey Kovalev ile yapmıştı. Canelo, Kovalev’i 11. rauntta nakavt etmişti.

   27-0-0 skoruna sahip olan WBA Süper Orta Sıklet Şampiyonu Callum Smith, son maçını John Ryder ile yapmıştı. Smith, Ryder’ı puanlarla (116-112 x2 / 117-111) mağlup etmişti.

Canelo vs Callum Smith Maçı Ne Zaman?

Canelo vs Callum Smith maçı Türkiye saati ile 20 Aralık pazar sabahı ABD’nin en büyük 7. şehri ve eyaleti Teksas’ın 2. büyük şehri olan San Antonio’da bulunan Alamodome Stadyumu’nda maç yapılacak. Karşılaşma sadece DAZN TV’de internet üzerinden izlenebilecek.

Canelo vs Callum Smith Maçının Detayları!

Ortada “WBA ve Ring Magazine” unvanlarıyla beraber boşa çıkartılan WBC Süper Orta Sıklet Şampiyonluğu’da eklenen Canelo-Smith mücadelesine bir detay daha eklendi. Bu maçı kazanan kişi; kazandığı WBC Şampiyonluğunu, 90 gün içinde Avni Yıldırım’a karşı korumak zorunda olacak.

WBC Başkanı Mauricio Sulaiman: “WBC, boşa çıkarılan WBC Süper Orta Sıklet unvanı için böylesine muazzam bir mücadeleye sahip olmaktan son derece gurur duyuyor. Canelo ve Callum Smith, zor bir yılı mükemmel bir şekilde kapatacak ve dünyanın dört bir yanından hayranların çok fazla keyifli kutlamalar yapmasını sağlayacak. Bu mücadeleyi yapmamızı sağlayan Avni Yıldırım’ı, bizle yaptığı işbirliği için şahsen övmek istiyorum.”

Organizatör Eddie Hearn: “Bu maçın galibinin, WBC Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonu olarak taçlandırılmasından çok memnunum”


5 2 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
6 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ali_lewis_tyson
Ali_lewis_tyson
10 ay önce

Şayet puana kalmassa Canelonun bu sefer yenilecegini C.smithin alacağını düşünüyorum..puana kalırsa canelo alehinde karar verecek hakem yok şu anda..

Mami
Mami
10 ay önce

Avninin bu ikisinden biriyle maça çıkıcağına sevinsemmi üzülsemmi acaba

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
10 ay önce

Canelo’nun simit’ i karaciğerden yatiracagini düşünüyorm.

misafir
misafir
10 ay önce

Editör Floyd maçı süperwelterde yapıldı. Yani süper yarı orta siklette süper ortayla aynı şey değil süperorta onun iki siklet üstü. Sapla samanı karıştırmayalım. Biraz daha araştırıp yazalım şu haberleri.

zeydharis61
zeydharis61
10 ay önce
Reply to  misafir

Yani dostum,yorum mu yapacaktın yoksa öylesine bir yorum mu yaptın:)

zeydharis61
zeydharis61
10 ay önce

Bu callum maçını bedava seyretmek nekaa güzel olurdu:)

Başa dön tuşu