Canelo vs Golovkin Gecesinde Süper Maç. İki Yenilgisiz Boksör Çarpışacak!


joseph-diaz_3

Tüy sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından Meksika asıllı ABD’li Joseph Diaz’ın (24-0) bir sonraki maçında ünlü İngiliz Josh Warrington ile unvan elemesine çıkması bekleniyordu.

Son gelen bilgilere göre Diaz’ın 16 Eylül’deki Golovkin-Canelo gecesinde ringe çıkacağı öğrenilirken, JoJo’nun bu maçtaki rakibinin ise 31 maçta yenilgisiz Meksikalı Jorge Lara olacağı öğrenildi.

Bu maçı kazanması halinde 2018 yılında unvan maçına çıkmasına kesin gözüyle bakılan Diaz için Lara oldukça zorlu bir test olacak.

Tüm federasyonlarda ilk 15 içinde yer alan Diaz, WBO’da 1. sırada bulunuyor ve şampiyon Oscar Valdez’le ringe çıkmaya en yakın isim durumunda bulunuyor. Lara ise WBC ve WBA’de 6. sırada bulunuyor ve Diaz gibi bir rakibi yenmesi halinde onun da unvan maçı için kuvvetli bir aday olacağını öngörmek zor değil.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

7 Yorum - "Canelo vs Golovkin Gecesinde Süper Maç. İki Yenilgisiz Boksör Çarpışacak!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Muhammed Kurtoglu
Üye
Muhammed Kurtoglu

Altyapiyi iyi hazirliyorlar.boylari ayni laranin uzanma mesafesi diazdan uzun. Fikrimce Diaz alir puanla

About Billions
Üye
About Billions

Başlığı görünce Valdez vs diaz maçı sandım ve gerçekten heyecanlandım. O maçın olmasını isterdim, bu gece. Bu maçta güzel olur. İki solak boksörün maçı, ikisi de yenilgisiz. Diaz, çok teknik, lara, çok sert. Maç kartı hala beklediğim güzellikte gelişmese de fena maçlar ayarlanmıyor doğrusu. Bu maçı da diazın kazanacağını düşünüyorum.

Roman
Üye
Roman

DIAZ, LARA IYI MAC OLUR IKISIDE UNVAN ICIN IYI CARPISIRLAR. DIAZ FAVORIM. LARA YI DA ORHAN AYHAN IN ANLATTIGI BIR GECEDE IZLEMISTIM RAKIBINI ILK ROUNDLARDA KO ETMISTI. BU ARADA BU BOXRECIN YENI HALI IGRENC OLMUS BU NE BOYLE..

EmreOzcelik
Üye
EmreOzcelik

Aynen cok kotu . maclarin nerde yapilacagi kismi cikarilmis . eski hali muthisti…

ahmet kurt
Üye
★★
ahmet kurt

İğrençtende beter. Ne zaman alışabilirim bilemiyorum.

Muhammed Kurtoglu
Üye
Muhammed Kurtoglu

Usain bolta ingilterenin burton albion futbol takimindan transfer teklifi gelmis.Boltun Menejeride kendisinin futbolcu olmak istediyini ve sicak baktigini aciklamis.

Hayrettin Yeğin
Yazar
Hayrettin Yeğin

Maça 30 gün kala yapılan tartı sonuçlarında Gennady golovkin 170lbs(77,100kg),Saul Alvarez ise 175lbs(79,378kg) geldi.Golovkinin tartı sonucu Tom loeffler tarafından duyuruldu ama Saul Alvarez için resmi bir duyuru yapılmadı.Maça 1 ay kala yapılan tartılarda orta siklet için yasal limit 176lbs olduğu için iki boksörde bu sınıra takılmadı.Saul Alvarez wbc kemerini istemediği için maça 1 hafta kala yapılan tartıya katılmıyacağını söyledi.