Boks

Canelo’ya Mahkemeden Servet Değerinde Ceza!


canelo-alvarez-trial (5)_2

Canelo’ya Miami’de görülen davada servet değerinde ceza geldi. 2008 yılında All Star Boxing ile 4 yıllık anlaşma yapan Canelo, daha sonra 2010 yılında Oscar De La Hoya’nın Golden Boy Promotions şirketiyle anlaşmış, o tarihten beri maçlarına bu şirketin organizasyonları çerçevesinde çıkıyordu.

Miami’de görülen mahkemede All Star Boxing, Canelo’nun kontrat şartlarını ihlal ettiği ve bu nedenle Meksikalı boksör ve Golden Boy’dan 27 milyon dolarlık bir tazminat talep etmişti.

Mahkeme sonunda verilen karara göre, Canelo’nun All Star Boxing’e 8.5 milyon dolar ödemesine karar verilirken, Golden Boy suçlamalardan beraat etti.

Canelo’nun mahkemede yaptığı “All Star Boxing’le kontrat yaparken şartları bilmiyordum, imzaladığım belgeyi de ABD’ye giriş belgesi sanıyordum” şeklindeki savunma ise mahkeme heyetince kabul edilmedi.

Canelo her ne kadar 8.5 milyon dolar ceza ödeyecek olsa da, hem mahkeme sürecinden kurtulması, hem de çok daha ağır gelebilecek bir cezanın nispeten hafiflemesiyle rahat bir nefes aldı. Keza bu 8.5 milyon dolarlık meblağ, Canelo’nun son çıktığı Amir Khan karşılaşmasından elde ettiği kazancın bile çok altında. Faiz, mahkeme masraflarıyla birlikte yaklaşık 30 Milyon TL’ye yakın bir ceza ödemesi bekleniyor…

Bu sürecin sonlanmasıyla Canelo’nun tekrar Eylül ayında çıkacağı maç için görüşmelere başlaması ve bu ay içinde rakibin açıklanması bekleniyor. Olası adaylar arasında en muhtemel rakip ise İngiliz WBO şampiyonu Liam Smith olacak.

Son maçında Willie Nelson’u nakavt eden eski dünya şampiyonu Demetrius Andrade de Canelo ile karşılaşmak istediğini açıklamıştı.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
5 yıl önce

Once golovkin basinin etini yedi şimdide mahkeme. Ne çektin be canelo.

Junkie
Junkie
5 yıl önce

Ulan canelo ne tırsak adamsın kara listemin başına yazdım seni

lennox
lennox
5 yıl önce

caneloya dokunmaz bu para
smith’i döver fazlasını kazanır nasıl olsa maçları para basıyor bu korkagın

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Liam smithi alvarez çok zorlanmadan yener .rakip tercihini liamdan yana kullanır canelo. Demetreuis andrade ile maça çıkacağını sanmıyorum andrade 1.85 boyunda ve amatörde dünya şampiyonu olmuş çok teknik bir bokscu.o yüzden andrade maçı çok zor olur alvarez için.

KaanTurk
5 yıl önce

iyi olmuş. Keşke para cezası yerine golovkinle dövüştürselerdi. Ama pardon idam kalktı.

amir khan
amir khan
5 yıl önce

8.5 milyon doları golden boy ile all star boxing aralarında kırışırlar.

Adem
Adem
5 yıl önce

Amir khan bence sen birdaha alvarez in karşına cikma birdahakıne ayılamaya bilirsin alvarez senin rakibin değil sen bir gömlek dusuksun

Başa dön tuşu