Boks

Caparello Bomba Gibi Geliyor!!


Caparello

79 kiloda Avustralyalı boksör Blake Caparello, WBO Hafifsıklet Şampiyonu Rus boksör Sergey Kovalev ile  2 Ağustos’ta New Jersey’de karşılaşacak. Caparello, Kovalev ile yapacağı maç öncesi kendine güvendiğini ve onu yenebileceğine inandığını söyledi. İşte Caparello ve tanıtım sorumlusu Amerikalı Lou DiBella ile yapılan bir röportajda konuşulanlar:

 Hafifsıklet Şampiyonu Rus boksör Sergey Kovalev’e meydan okuyacaksın. Nasıl hissdiyorsun?

Caparello: Harika hissediyorum ve maçı iple çekiyorum. Benim bu unvan maçını almamı sağlayan menajerlerim Sam Labruna ve Brendan Bourke’a, tanıtım sorumlusu  Lou DiBella ve Ron Rizzo’ya ve DBE (DiBella Entertainment)’nin takımına teşekkür etmek istiyorum.

Harika bir 12 ay geçirdin; bazı büyük galibiyetler ve ilginç idman kampları. Jean Pascal ile antrenman deneyimin nasıldı?

Caparello: Jean ile iki kampta yer aldığım için yeterince şanslıydım; biri Montreal’de, diğeri Las Vegas’ta, (Lucian) Bute maçı için hazırlanıyordu. Harika bir deneyimdi ve Jean ve bütün ekibi çok profesyonel ve Kovalev maçında faydası olacak şeyler öğrendiğim bir deneyim.

Kovalev, şu anen çok korkulan hafif ağırsıklet, onun gücünü nasıl etkisiz hale getireceksin?

Caparello: Ateşe ateşle karşılık ver. Herşeyi yapabilirim, dövüşebilirim, harekete geçebilirim, vurabilirim, saldırabilirim, savunmaya geçebilirim. Ben sayı almak için burada değilim. Kazanmak istiyorum!

Bu kamp için kiminle antrenman yapıyorsun?

Caparello: WBC Şampiyonu Sakio Bika ile harika bir zaman geçirdik. Sert bir adam. Olimpiyat sporcusu Damien Hooper ve WBA hafif ağırsıkleti  David Aloua ile birkaç round maç yapmayı umuyoruz. Ardından son birkaç haftayı New York’ta özel bir antrenman konuğu ile tamamlayacağız. O ismi gizli tutacağım.

Caparello’nun tanıtım sorumlusu Lou DİBella ile Soru-Cevap

Lou, bu WBO unvan maçını garantiye aldığınız için tebrik ederim, zor bir süreç miydi?

DiBella: Çok zor bir süreç değildi, çünkü Blake bu maçı istiyordu, kendimizi bu mücadelenin dışında tutmayacaktık.

Caparello’ya karlı Kovalev büyük favori. Blake onu yenebilir mi?

DiBella: Blake bir boksör ve Kovalev’i yenip ona fark atmak için oldukça etkili bir şekilde dövüşmek zorunda kalacak.(Chris) Algieri vs.(Ruslan) Provodnikov maçını yeniden seyredin. Blake’in yumruğunu etkili bir şekilde kullanması ve Kovalev’in nakavt gücünü engellemesi gerekecek. Bu kolay olmayacak, ama yetenkli bir boksörün Kovalev karşısında onun önünde duran herhangi birinden daha çok şansı vardır.

Blake’in kamp dönemini Amerika’da tamamlayacağını anlıyorum, antrenmanları nerede olacak?

DiBella: Blake kamp dönemini burada New York City’de tamamlayacak.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu