Boks

Carl Froch Cephesinde Yeni Gelişmeler!


http://fightnights.com/uploads/carlfroch.jpg

IBF ve WBA süper şampiyonu olarak süper orta sıkletin 1 numarası konumundaki Carl Froch’ın ne zaman ve kime karşı maç yapacağı henüz kesinlik kazanabilmiş değil!

IBF kuraları gereği sıralamanın ilk basamağında yer alan James DeGale’ye karşı Şubat ayının sonuna kadar unvanını savunması gerekirken, öte yandan İngiliz şampiyonun Las Vegas’da ringe çıkma isteği de bilinmekte. Ayrıca, Danimarkalı eski şampiyon Mikkell Kessler ile olası bir yeni rövanş da ihtimaller dahilinde.

Julio Cesar Chavez Jr. ile Carl Froch’ın Las Vegas’da maç yapması için gerçekleşen görüşmeler henüz olumlu sonuçlanamazken, bu görüşmelerdeki temel sorun ise Chavez Jr. ile Organizatör Bob Arum arasındaki anlaşmazlık !

Arum, Chavez Jr.’ın halen kendileri ile 1 maçlık daha sözleşmeleri olduğunu iddaa ederken, Chavez Jr. ise sözleşmesinin sona erdiğini ve boşta olduğunu iddaa etmekte. Arum ise iddaasını sürdürerek son maçlık hakkını ise Carl Froch’ın karşısına çıkarak kullanmasını istiyor.

Froch – Chavez Jr. maçı gerçekleşir ise Carl froch, IBF unvanını boşa çıkartmak zorunda kalacak ya da IBF unvanını elinden almış olacak ! Bu durumda ise alternatif olarak James DeGale’nin, IBF’in kendisinden sonraki en uygun sıradaki ismi olan bugün için Gilberto Ramirez ile boştaki unvan için ringe çıkması düşünülürken, Froch – Chavez Jr. maçının galibinin ise DeGale – Ramirez maçının galibi ile dövüşmes de bir sonraki aşama olarak düşünülüyor.

Julio Cesar Chavez Jr. , Carl Froch ile maç yapmaya yanaşmaz ise Froch, vatandaşı ve aynı zaman da Olimpiyat şampiyonu olan James DeGale ile Şubat ayında maç yapmaya zorunlu kalabilir.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün