Boks

Carl Froch vs. Julio Cesar Chavez Jr. Karşılaşması Gerçekleşecek Mi?


Carl Froch vs. Julio Cesar Chavez Jr.

Süper orta sıkletin 1 numaralı ismi konumundaki Carl Froch, en büyük hayalinini Las Vegas’da ringe çıkmak olduğunu her fırsatta dile getirmekte. Bu amaç doğrultusunda boksu bırakmayı bile göze alan WBA ve IBF unvanlarının sahibi boksörün bu hayalini gerçekleştirmesine dair olumlu gelişmelerin yolda olduğu belirtilmekte.

Bilindiği üzere Julio Cesar Chavrez Jr. , Carl Froch’ın Las Vegas’da maç yapması için rine çıkacağı neredeyse tek aday konumundaydı. Ancak, Meksikalı boksörün menajer ve organizatörü ile ilgili çözümlenmesi gereken sorunlar nedeni ile maçın organizasyonuna ilişkin somut adımlar atılmasında sıkıntılar yaşanmaktaydı.

İngiltere basınında çıkan haberlere göre ise 28 Mart 2015 tarihi için taraflar anlaşmaya varmış durumdalar. Gerek Groch’ın Organizatörü Eddie Hearn ve gerekse de Julio Crsar Chavez Jr.’ın menajeri Al Haymon’ın 28 Mart tarihi üzerinde anlaşmaya vardıkları bildirildi.  Karşılaşma da dolayısıyla, Las Vegas’da gerçekleşecek.

Froch, Chavez Jr. ile ring eçıkması halinde ise IBF unvanını savunmayacak ve yanızca WBA unvanı ortada olacak. Çünkü, IBF, Carl Froch’ın, IBF sıralamasının ilk basamağında yer alan James DeGale ile unvan savunma maçı yapmasını daha önce duyurmuştu.


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün