Boks

Çeçenistan’da Gergin Bekleyiş

Çeçenistan'da Gergin Bekleyiş

Hatırlayacağınız üzere daha önce de yaptığımız haberde Çeçenistan’a büyük şok… Fres Oquendo Chagaev ile unvan maçına çıkmayabilir diye yazmıştık….


Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de gerçekleşecek WBA ağır sıklet şampiyonluk maçı öncesi şok bir gelişme yaşandı ve Fres Oquendo’nun maçtan çekildiği duyuruldu.

Edinilen bilgilere göre zamanında vize işlemini gerçekleştiremeyen Porto Rikolu boksörün bu maça çıkamayacağı dile getirilirken, Oquendo’nun iki hafta önce dünyaya gelen kız bebeğinin ardından eşinin sağlık durumunun da bu gelişmeleri tetiklediği öne sürülmekte.

Bu durum sonrasında Ruslan Chagaev’e derhal rakip arayışına giren gecenin organizasyonunu üstlenen Terek Box Event’in girişimleri ile Shannon Briggs ve Alexander Petkovic isimleri gündeme geldi.

Çeçenistan'da Gergin Bekleyiş

Ağır sıklet eski şampiyonu Briggs gelişmeleri doğrularken, teklifin cazip olması halinde Grozny’e gelebileceğini bildirdi. Ancak maça sayılı günler kala aradaki mesafenin de göz önünde bulunduğunda daha yakın bir adresten rakip konusunda ise Alexander Petkovic ismi daha cazip geldi. Bosna asıllı Alman boksör de Ağustos ayında yapmaya hazırlandığı karşılaşma öncesi hazırlık aşamasında ve antrenmanlı olduğu için bu teklifi kabul etti. Bu haberler dünyadaki tüm boks sitelerinde ilk ve son dakika haberleri olarak yer adı.

Gözler ise WBA’e çevrildi hemen. Federasyon Fres Oquendo’nun maça çıkmaması durumunda bu karşılaşmasının unvan maçı sayılmayacağını dile getirdi…

Derken bir haber bomba gibi düştü haber sitelerine…Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Fres Oquendo (yukarda solda)  hey neler oluyor ben maça çıktım bile. Şampiyon olarak da Grozni’den ayrılacağım açıklaması yaptı. Özel bir Jetle Çeçenistan’a gidiş hazılığında olduğunu dile getiren Oquendo unvan maçına çıkacağını teyyit etti… Petkoviç ve Briggs ise enteresan bir heyecan yaşamış oldu…

Çeçenistan'da Gergin Bekleyiş

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.