Boks

Çifte Bayram’da Çifte Nakavt! Arthur Abraham Ve Scott Quigg Kısa Kesti!

Arthur Abraham vs. Robert Stieglitz

Herkesin merak ve heyecanla beklediği Almanya ve İngiltere canlı yayını Bilgehan Demir’in anlatımı, eski Boks antrenörü Fikret Tiryaki, Organizatör Ahmet Öner ve Profesyonel boksör Avni Yıldırım’ın yorumları ile başladı.

Vincent Feigenbutz vs. Mauricio Reynoso | Geçici WBA Dünya Ortsıklet Şampiyonluk Maçı

Gecenin ilk karşılaşması Almanya’dan geldi. Karşılaşma Vincent Feigenbutz ile Mauricio Reynoso arasında gerçekleştirildi. Maçta Geçici WBA Dünya Ortasıklet unvanı ortadaydı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok sert geçti. Her iki boksör de karşılaşmada nakavt arayışı içerisindeydi. İkinci roundda da bu sertlik devam ediyordu. Vincent Feigenbutz, çok sert çıkış yapıyordu ve karşılaşmada üstün taraftı. Üçüncü rounda yine aynı şekilde sert başladı. Roundda Mauricio Reynoso 2 kez üst üste knockdown oldu. Bu knockdownların ardından ise bir nakavt geldi ve kazanan taraf Vincent Feigenbutz oldu. Böylelikle Geçici WBA Dünya Ortasıklet Şampiyonluğunu korumuş oldu.

Martin Murray vs. Mirzet Barjektarevic

Gecenin ikinci karşılaşması Martin Murray ile Mirzet Barjektarevic arasında gerçekleştirildi. Karşılaşma 8 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundunda hiç kuşkusuz Martin Murray üstünlük sağladı. İkinci roundda da bir değişiklik yoktu ve yine üstün taraf Murray’di. 3. Round biraz daha orda geçti. 4. Roundda bir önceki round gibi ortada geçti. Karşılaşmada Martin Murray’nin rakibini umursamaz tavırları dikkatlerden kaçmıyordu. 5. Roundda Martin Murray iyice sertleşmeye başladı ve karşılaşmayı umursamaya başladı. Bu hareketlilik Martin Murray’nin işine yaradı ve karşılaşmayı teknik nakavt ile kazandı. Böylelikle galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Mike Keta vs. Aliklych Kanbolatov

Gecenin üçüncü karşılaşması Mike Keta ile Aliklych Kanbolatov arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirildi.

İlk round bir hayli hızlı başladı. Aliklych Kanbolatov, gecenin ilk roundunda 2 kez knockdown oldu. Mike Keta, 2. Roundda da üstünlüğünü sürdürmeye devam etti. Mike Keta, rakibini 2. Roundda da 2 kez knockdown etti. 3. Rounda da sert başlayan Mike Keta, karşılaşmayı nakavt ile kazandı.

Arthur Abraham vs. Robert Stieglitz | WBO Dünya Süper Ortasıklet Unvan Maçı

Ve Almanya gecesinin ana karşılaşması olan Arthur Abraham ile Robert Stieglitz karşılaşması başladı. Karşılaşmada WBO Dünya Süper Ortasıklet unvanı ortadaydı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu bir hayli ateşli başladı. Robert Stieglitz, ilk rounda sert başladı. Karşılaşmanın 2. Rounduna yine hızlı başlayan taraf Stieglitz oldu. Fakat bunu devam ettiremedi ve bir noktadan sonra Abraham ipleri eline aldı. Abraham, rakibini 2. Roundda çok fena köşeye sıkıştırdı. Karşılaşmanın 3. Roundunda da üstün taraf Arthur Abraham’dı. Dördüncü roundda Robert Stieglitz, knockdown oldu. 5. Round itibari ile Arthur Abraham’ın yüzünde deformasyonlar artmaya başladı. 5. Roundda aktif olan taraf Robert Stieglitz oldu. 6. Roundda Abraham çok sert başladı. Bu sertlik karşılaşmanın sonunu getirdi. 6. Roundda ağır bir şekilde knockdown olan Stieglitz, yerden zor kalktı. Bu sırada Stieglitz’in köşesi havlu kaldırdı. Bu maçın bittiğinin simgesiydi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Arthur Abraham oldu ve WBO Dünya Süper Ortasıklet unvanını korumuş oldu.

Scott Quigg vs. Kiko Martinez | WBA Dünya Süper Horozsıklet Unvan Maçı

Gecenin 5. Karşılaşması İngiltere’den geldi. Karşılaşmada Scott Quigg ile Kiko Martinez yer aldı. Maçta WBA’in Dünya Horozsıklet unvanı ortadaydı. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundu sert başladı. İlk roundun galibi Kiko Martinez oldu. Her iki boksör de karşılaşmada nakavt arıyordu. İkinci roundda ise ilk rounddaki Kiko Martinez’den eser yoktu. Scott Quigg, rakibini yumruk bombardımanına tuttu. Bu girişim maçın sonunu da erken getirdi. Karşılaşmayı 2. Roundda nakavt ile kazanan taraf Scott Quigg oldu. Böylelikle unvanını da korumuş oldu.

Darleys Perez vs. Anthony Crolla | WBA Dünya Hafifsıklet Unvan Maçı

Gecenin 6. Karşılaşması Darleys Perez ile Anthony Crolla arasında gerçekleştirilen WBA Dünya Hafifsıklet unvan karşılaşması oldu. Bu karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok ortada ve hareketsiz geçti. Karşılaşmanın 2. Rounduna Perez çok iyi başladı fakat sonunu getiremedi. Roundun sonuna doğru Anthony Crolla ipleri çok sert bir şekilde eline aldı. Perez, az kalsın nakavt oluyordu. Üçüncü roundda karşılaşma yine hareketli şekilde devam ediyordu. Dördüncü round ortada bir round oldu. Beşinci roundda karşılaşmadaki ipleri eline alan taraf Anthony Crolla oldu. Altıncı roundda önde olan taraf yine Anthony Crolla oldu. Crolla, rakibine karşı sert yumruklarını konuşturuyordu.  Yedinci roundun sonunda Anthony Crolla’nın yüzünde bir deformasyon meydana geldi. 8. Round diğer roundlara göre daha ortada geçti. 9. Roundda her iki boksörün de yorgunluğu göz önüne geliyordu. Perez bu roundda ortadaydı. 10. Roundda her iki boksör de çok sert dövüşmeye başladı. 11. Roundda şampiyon boksör daha sert dövüşmeye başladı ama Crolla hemen cevabını verdi. 11. Roundda bel altı vuruş yapan Darleys Perez’in 1 puanı silindi. 11. Roundun hiç kuşkusuz galibi Anthony Crolla oldu. 12. Roundda disiplinsizlik sonucu şampiyon Perez’in 1 puanı daha silindi. Çok çekişmeli geçen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gelmedi. 12. Roundun sonunda karşılaşmayı 114-113 | 116-111 | 113-113 puanlama ile kimse kazanamadı. Karşılaşma berabere bitti. Unvan Darleys Perez’de kaldı.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet ÖZASLAN
ahmet ÖZASLAN
7 yıl önce

ya kardeş senin veb sitende neden vidolarınızı anlattılarınızı izleyemiyoruz

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.