Çifte Olimpiyat Şampiyonu Shields Ezdi ve Tarihe Geçti!


Habazin vs Shields

Süper orta ve orta sıkletin kadın dünya şampiyonu ayrıca amatörde çifte olimpiyat şampiyonluğu bulunan Claressa Shields ile Ivana Habazin ABD’nin Atlantic City şehrinde karşı karşıya geldi.

Claressa sıklet düşerek yarı orta sıklette boşta bulunan WBC ve WBO’nun şampiyonluk kemerleri için Hırvatların yıldız boksörü Ivana Habazin ile kozlarını paylaştı.

Mücadele 10 raunt üzerinden oynandı ve mücadeleden ABD’li Shields galip ayrılmayı başardı.

Claressa Shields / WBC-WBO Kadınlar Orta Sıklet Dünya Şampiyonu

Karşılaşmanın hakemleri Debra Barnes 90-100 | Lynne Carter 89-99 | Robin Taylor 89-100 şeklinde verdikleri puanlarla maçın sonucunu ilan etti. Maçı Shields (10-0-0, 2KO) açık ara puanla kazanırken Hırvat rakibi Habazin’i (20-4-0, 7KO) 6. rauntta indirerek de nakavt edemese de ses getirmeyi bildi. Bu galibiyetle Shields 3 ayrı sıklette dünya şampiyonu olmayı başardı.

İsveçli, Espinosa’yı Yatırdı Ama Puanla Kazandı!

Aynı gece yapılan ABD’li Alicia Napoleon Espinosa ile yenilgisiz İsveçli Elin Cederroos arasında yapılan WBA-IBF Süper orta sıklet unvan maçında kazanan isim puanla Cederroos oldu. Espinosa’nın 2. rauntta indiğini hakemin de saydığını da hatırlatalım. Kıran kırana geçen mücadelede hakemler sonucu Mark Consentino 95-94 | Larry Layton 95-94 | John McKaie 95-94 şeklinde belirledi.

Bakhtiyar Eyubov Nakavt Oldu

Gecede yer alan bir diğer mücadele ise nakavtla bitti. Yenilgisiz ABD’li WBO’da #13 ve IBF’te ise #15 numarada yer alan yarı orta sıklet boksörü Jaron “Boots” Ennis (25-0, 23 KO) 4. rauntta Kazakistanlı Bakhtiyar Eyubov’u (14-2-1, 12 KO) Atlantic City’de teknik nakavtla mağlup etti.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

  Abone ol  
Bildir