BoksDiğerRöportajlar

Cihat Gemici Bu Kez David Benavidez ile Canlı Yayın Röportaj Yaptı!


David-Benavidez_

WBC Federasyonunda Avni Yıldırım ile ringe çıkması beklenen David Benavidez ile yazarımız Cihat Gemici çok özel bir röportaja imza attı… Süper orta sıklette yoluna yenilgisiz bir şekilde devam eden Benavidez 17 maçta 17 galibiyeti bulunuyor.

WBC Süper Ortasıklette şampiyonun ikinci zorunlu rakibi oldun ve yakın zamanda Rogelio Medina ile karşılaşacaksın. Medina ismi bilinen kaliteli bir boksör hatta birçok otoriteye göre de aslında IBF Şampiyonu James DeGale ile olan maçını kazanmıştı. Medina maçı hakkında neler söyleyeceksin maçın tarihi ve yeri belli oldu mu?

Maçımın 20 Mayıs’ta olacağını duydum yer ise henüz belli değil ama Kaliforniya’da olmasını bekliyorum. Victor Ortiz Brendon Rios maçının undercardı olarak ringe çıkabilirim ama bu konu henüz netlik kazanmış değil. Rogelio Medina oldukça tecrübeli harika bir boksör onunla ringe çıkmak benim için bir onur. Biz de 3-4 aydır antrenman kampında çok iyi hazırlanıyoruz. Eminim ki ringe çıkıp Medina’yı yeneceğim.

Medina’yı yendikten sonraki hedefin nedir?

Sizin boksörünüz Avni Yıldırım’dan sonraki sıradayım sıramın gelmesini bekleyeceğim.

Boksa aşina bir aileden geliyorsun. Baban aynı zamanda antrenörün ve ağabeyin (Jose Benavidez Jr.) yenilgisiz harika bir boksör. Ağabeyinin son durumu nasıl? Boksa geri dönecek mi?

Jose biliyorsunuz ki bir sorun yaşadı ve birisi onu bacağından tabanca ile vurdu. Şu anda fizik tedavi görüyor ve bacağı iyi gözüküyor. Eminim ki yakın zamanda boksa dönecektir.

Big Bear’de Gennady Golovkin ve Murat Gassiev ile çalışıyorsun. Onlarla sparring yapmak nasıldı? Golovkin ve Gassiev’den biraz bahseder misin? Boks stilleri ve kişisel özellikleri nasıl? Sparring sırasında senin onlara reaksiyonların nasıl oldu?

Golovkin olağanüstü iyi ve güçlü bir boksör. Onunla sparring yaparken atacağı yumruklar hakkında daha yoğun düşünmeniz gerekiyor. Onunla çalışmanın bana çok faydası oldu. Bana ringte daha iyi daha zekice düşünmem gerektiğini aşıladı. Golovkin dışında da Gassiev gibi çok önemli boksörler Big Bear’deydi ve onlarla çalışmaktan büyük keyif aldım.

david-benavidez-avni

Golovkin’e göre uzun boylu bir boksörsün ve bu özelliğinle onun son rakibi Daniel Jacobs’a benziyorsun. Sen de Golovkin’e biraz sorun çıkardın mı?

Aslına bakılırsa muhteşem bir sparring dönemi geçirdik ve birbirimize çok yardımcı olduk. Ben mesafemi korudum o da mesafeli duran ve uzun kollara sahip bir boksöre karşı kendisini test etme şansı yakaladı.

Golovkin muhtemelen Eylül ayında Canelo ile karşılaşacak. Sen Golovkinle sparring yapmış bir boksör ve Canelo gibi Meksika’lı bir boksör olarak kimi favori görüyorsun?

Evet bu maçta bir favorim var. İkisini de yakından tanıyorum. Golovkin biraz daha güçlü gibi. Ayrıca Golovkin çok mütevazı bir insan ve onu insani olarak çok seviyorum. Bu maçı Golovkin alacak.

İlk olarak Babanız Jose ile konuşurken öğrendim kondüsyon koçun bir Türk’müş. Onunla nasıl tanıştınız ve Cem ile aranız nasıl?

Cem’i küçüklüğümden beri tanıyorum. Onunla ilk kez ben 8 yaşımdayken tanıştık. Benim ağabeyimi çalıştırıyordu. Onunla yaptığı çalışmalara tanıklık ettim. Cem harika gerçekten iyi bir güç kondüsyoneri. Onunla çalışıyorum ve kendimi süper güçlü hissediyorum.

Geleceğin çok parlak gözüküyor. Ama önünde bazı engeller var ve onları geçmek zorundasın. Callum Smith ve Anthony Dirrell bu engellerden birkaçı. Sence bu ikilinin arasındaki unvan maçını kim kazanır? Sen ikisini de yenebileceğini düşünüyor musun?

İlk önce Medina’yı yenmeliyim. Çocukluğumdan beri unvan maçına çıkmak istedim. Şimdi bu maça oldukça yaklaştım. Ne olursa olsun unvanı istiyorum. Kondüsyonerim beni başka bir seviyeye çıkardı. Kim kazanırsa kazansın onun için hazır olacağım.

Stilin sanki Callum Smith’e daha yakın gibi Anthony Dirrell senin için daha iyi bir tercih olur mu?

Önüme kimi koyarlarsa koysunlar onu yeneceğim O unvanı istiyorum.

Unvan için tabii ki herkesi yenmen gerekiyor ve bunu ifade ediyorsun o zaman biraz hileli bir soru ile cevabımı almaya çalışayım. Senin dışında Süper Ortasıkletin en iyisi kim?

Birçok isim var aslında. Uzcategui, Callum Smith, Avni Yıldırım… Hepsini yenerek en iyi olmak istiyorum.

Avni Yıldırım hakkında ne düşünüyorsun? Onunla karşılaşmak istediğini menajerin Lewkowicz ile yaptığım görüşmelerde öğrenmiştim. Avni’nin menajeri Ahmet Öner “tıpkı DeGale’e yaptığımız gibi David’in de dişlerini yerinden çıkarırız” demişti.

Benim 16 Avni’nin 10 nakavtı var ikimiz de yenilmedik. Zor bir maç olurdu. Fakat ringe çıktığımızda sana garanti veriyorum onu nakavt edeceğim.

Avni’yi nakavt edeceğinden emin gözüküyorsun Avni’nin hiç maçını izleme şansın oldu mu?

Evet çünkü Medina maçı netleşmeden önce Avni ile de karşılaşma durumum vardı ve rakibimi izlemek istemiştim. Evet iyi bir boksör ama boksunda inişler ve çıkışlar var. Evet güçlü bir boksör ama güçlü olmaktan daha fazlası olmalısınız.

david_benavidez

Hangi faktör seni Avni’yi nakavt edebileceğin yönünde düşündürüyor?

Avni’nin savunmasında birçok açık gördüm. Aslına bakarsan burada konuşmaktan çok söylediklerimi ringde göstermek isterim.

Bu konu açılmışken Cem’e bir soru sormak istiyorum. Cem bir Türk olarak David’in köşesinde Türk bir boksöre karşı çıkma durumun var. David’i uzun süredir tanıyorsun. Türk bir boksöre karşı ringe çıkma düşüncesi nasıl?

İlk olarak Türk olmaktan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Burada benim salonumda duvarda asılı olan Türk bayrağını sen de görüyorsun. Fakat o gün geldiğinde ben David’in köşesinde olacağım. Sana bir şey söylemek istiyorum. On yılı aşkın bir süredir bu işi yapıyorum ve insanın gözüne bakınca bir şeyler görürsün ben onu David’de görüyorum. O ringe çıktığında ben onun gibisini görmedim.

Evet onun köşesinde olacağım. Amatörden beri David’i biliyorum. Gücü hakkında bir şüphe zaten yok. Ama ringi manipüle etmesini ve ringe açıları ayarlamasını görmelisiniz. Onunla kondüsyon için de sıkı çalışıyoruz. Benim çalışma stilim farklı sadece David’e odaklanıyorum. Ağabeyini çalıştırırken de böyleydi. Boynunu, bacaklarını ve aklını en iyi olmak için eğitiyorum.

David küçüklüğüne ait bir fotoğraf gördüm ergenlik yıllarında hafif kiloluymuşsun bu doğru mu?

Evet 14 yaşında 60-70 kilo falandım. Bir süre sonra yorucu olmaya başlamıştı

Peki diyet yaparken seni en çok zorlayan ne?

Et tabii ki pasta da var sağlığa zararlı ne varsa seviyorum. İşin aslı ise şu: Spor sadece nasıl antrenman yaptığın değil aynı zamanda nasıl kendine baktığınla ilgilidir. Bu yüzden dikkatliyim.

Peki dövüş tarzını nasıl anlatırsın en sevdiğin yumruğun hangisi?

Favori yumruğum vücuda yaptığım sol kroşe. Belli bir tarzım var diyemem çünkü her rakip farklı stilde ve ben de onlara ters gelen bir stilde dövüşmek zorundayım. Yani maça göre tarzım değişir.

gemici_benavidez_1

Kırmızı Bayrak senin lakabın bu ismi nasıl seçtiniz?

Anlamı daha fazla tehlike. Rakibime ringe çıktığında tehlikedesin mesajı veriyorum. Bu aslında matadorların boğalar için ellerinde tuttukları bayrak gibi tehlikeyi çekiyorum ve korkmuyorum anlamında da değerlendirilebilir.

Boksör olmasaydın?

Buna pek hazırlıklı değilim ama mimar olurdum sanırım.

Meksika futbol tutkusuyla biliniyor senin takip ettiğin başka spor var mı?

Ben daha çok basketbolu takip ediyorum. Kevin Durant hayranıyım. Golden State’e gitmesini soruyorsan bence şampiyonluk için doğru hamleydi.

Bana duyunca kendin hakkında duyunca insanların şaşıracağı bir şey söyler misin?

İlk adım Anthony bu olabilir galiba medyaya hakkımda her şeyi söyledim

Cem: Bunun yanında ringde harika olmasının yanında David çok özel iyi bir çocuk. Onu çalıştırırken performansını dikkate alıyorum. İkinci olarak ise insanlara nasıl davrandığını insanlarla nasıl konuştuğunu gözlemliyorum. En tepeye çıktığında ki inanıyorum çıkacak, önemli olan bu olacak. Onun çalışma ahlakı, gururu ve insan ilişkileri benim için daha önemli.

David geçmişte en beğendiğin boksör kim?

Roy Jones Jr. Ve Naseem Hamed

Naseem deyince yeni bir konu açtık. Ringe kocaman gösterişli Meksika şapkanla çıktığını biliyorum. Oldukça havalı bir kostüm. Peki sen de Naseem gibi ringe girmek istiyor musun? Uçan halı üzerinde belki? J

Bunu düşüneceğim ama şimdi değil biraz zamanı var.

Hangi tür müzikleri seviyorsun?

Cem: Şaka mı yapıyorsun çalışırken yüksek sesle Meksika müziği dinliyoruz.

Hollywood filmini çekse David Benavidez’i kim oynasın isterdin?

Denzel Washington

Özel Röportaj : Cihat Gemici

cihat_gemici

David Benavidez Maçlarından Görüntüler ;

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]PLACE_LINK_HERE[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
44 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
doctor1984
doctor1984
4 yıl önce

Joshua vs Klitschko yüz yüze programı yayınlanmış. Varmı altyazı ekleyecek ya da çevirebilecek arkadaş. Maç Tv 8.5’da olmadığından bu sitenin çevirme ihtimalini zayıf görüyorum.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Röportaj gerçektende çok güzeldi Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Benavidez bence çok yetenekli bir boksör değil ama gayet hırslı görünüyor. Hep birlikte neler olacağını göreceğiz.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce

golovkinle röpörtajı da en kısa zamanda bekliyoruz:))))

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Bana gore turk basin tarihinin en efsane roportaji esat yilmaer hocanin chicago bulls roportajidir.bunu ustune cikabilecek bir roportaj olacagini sanmiyorum.c.gemicinin daha kirk firin ekmek yemesi lazim

http://www.hurriyet.com.tr/ibo-jordani-sasirtti-39022829

jackal
jackal
4 yıl önce

bilgehan bey beni site editörlügüne al 😀 ilk kez gördüm burda bilgehan demirin cevap verdigini

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  jackal

Senden once ahmet var jackal adminlige oynayan,editorluk utopik olmus once bi admin ol sonra editorluk olur belki 🙂

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Bilgehan hocam ironi yapmistim..esat yilmaer roportaji yataktan..c.gemici bu ise sizin gibi emek veren,gonul veren bi kardesimiz.roportaj ve yazilarini ilgiyle takip ediyoruz.kolay gelsin.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Ne geri vitesi kardes,gercek. 🙂 esat yilmaerin efsane chicago bulls roportaji diye ara makarayi gorursun her yerde ozellikle eksideki baslikta.bizde geri vites olmaz.cihat gemicide dolma roportaj yaparsa yazariz,kendisini severim sokratesteki yazilarida guzeldir.

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

oo bilgehan abi sen yorum atar mıydın 😀

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Beyler yakinda benimde bir roportajim yayinlancak..dunya basinindan once ilk defa burda paylascam..onumuzdeki gunlerde…surpriz bir isimle..simdi isim vermek istemiyorum
bilginize..
Farkli bir isimle roportaj istiyorsaniz buraya yazin uluslararasi baglantilarim sayesinde tele roportaj olarak sizin icin yapayim.

leGGGend
leGGGend
4 yıl önce
Reply to  Antijoshua

Bende Artur Beterbieve sorular sorma şansı yakaladım, çok iyi insan, sorularımı yanıtladı. Türk destekçielerinede selamlar gönderdi.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  leGGGend

Aleykum selam

jackal
jackal
4 yıl önce

Beyler maça bakın mariuz wach dillian whyte … 2 si dovusecek

KaanTurk
4 yıl önce

Avni durma yiğido. Yeneceğiz bu savaşçıyı. Avninin en büyük rakibi olabilir bu adam.

Yavuz Mercan
Yavuz Mercan
4 yıl önce

david benavidez nasıl bi boksör pek bilgim yok ama sparring yaptığı boksörler çok önemli yıldızlar. Keşke avnide böyle isimlerle sparring yapabilse özellikle de teknik ve hareketli boksörlerle kendini geliştirmesi çok iyi olurdu. inşallah yiğido kemeri alacak inanıyorum. Bu ara da Güzel röportaj olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim.

GGGOLOVKİN
GGGOLOVKİN
4 yıl önce

Aj klicko maçı tivibuda şifreli olarakmı yayınlanacak

doctor1984
doctor1984
4 yıl önce

Adam golovkinle, Gassievle sparring yapıyor. Güç üzerine kurulu rus stili ve Meksika savaşçılığı.Boksta iyi menajer çok önemli. Avni Yıldırım degale’nin dişlerini dökmesinden başka bilindik bir sparring partneri var mı?

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  doctor1984

Sparring kesinlikle çok önemlidir fakat bir boksörü uzaya da çıkaramaz her kimle dövüşürse dövüşsün. Ugonoh wlad ve parker ile çalıştı, adrian granat povetkinle. Peki ne oldu? Biri breazeale a patladı diğeri dimitrenkoya. Yani diyeceğim şu ki olurda aramızda “ooo bu adam golovkinle gassievle sparring yapıyor avniyi kesin yener” şeklinde düşünenler olduysa öyle düşünmesinler 🙂 faydası illa olacaktır tabiki ama dediğim… Devamını oku »

doctor1984
doctor1984
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

Katılıyorum Ahmet hocam. Ancak dikkat çekmek istediğim nokta geniş olanaklara sahip olmak başarı şansını artıyor. Daha önce Selçuk Aydın, Sinan Şamil Sam ile direkten döndük. Fakat Almanya adına dövüşen Oktay Urkal, Fırat Arslan dünya şampiyonu olabildiler.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  doctor1984

tabi ki bende senin yorumuna katılıyorum. söylemek istediğim biraz genel bir konuydu. benzer şeyleri yazdığın için belirtmek istedim.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Joshua-wlad tivibusporda reklami dondu simdi barca maci devresinde..kesin bilgi yayalim

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

Tivibudan seyret kardes kodide var,yada cafeden seyrederiz herkes acar bizim burda bostanlida.

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

george groves vs fedor chudinov maçı 27 mayısta kell brook vs errol spence jr gecesinde olacakmış. wba süper şampiyonluk kemeri ortada olacak. şu ana kadar dünya şampiyonu olamamış george groves bu maçla beraber dördüncü kez dünya şampiyonluğu için maça çıkmış olacak. üç mağlubiyeti var ve üçü de dünya şampiyonluk maçıydı. rakibi fedor chudinov’un ise bir mağlubiyeti var. o da felix… Devamını oku »

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Marvin Hagler

chudinov 2. maçında sturm ü ezerek yenmiş fakat ne hikmetse hakemlerin hışmına uğramış bir boksör. bu nedenle 1 mağlubiyeti var demek doğru olmaz. yenilmiş gibi gösterildiği maçında doğru düzgün raund vermeden tamamen net şekilde maçı kazanmıştır. ayrıca bu maçın şaibeli olup olmadığı tartışmaya kapalıdır. chudinov %100 o maçı kazandı. aksi hiçbir şekilde iddia edilemez.

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

hmm. ben maçı izlememiştim. fedor chudinov hakkında pek bilgim yok sadece kariyeri hakkında bilgi verdim. gönlüm groves’ten yana. artık kazansın dünya şampiyonluğu. bazen kötü performans sergilediği oluyor ama bence dünya şampiyonluğu seviyesinde bir boksör george groves. bu maçı kazanırsa chris eubank jr. ile dövüşmesini isterim.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce
Reply to  Marvin Hagler

marvin hagler
bence chudinov kazansın.sonra kardeşinin intikamını almak için yubenkin karşısına çıksın. ama groves te savaşçı bir boksör. o da kazansa yubenkle maçı güzel olur.

mehmet dalgaç
mehmet dalgaç
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

ahmet kurt aynen katılıyorum. fedor net bir şekilde maçı kazanmıştı. almanyada haksızlığa uğramıştı.

emregani yavuz
emregani yavuz
4 yıl önce

YouTube canlı yayın olurmu sizce,
Olursa ordan bakarız olmassada sonucta mac 1 de olsa, o gun inş birbirimize link atabiliriz herkes ayakta olur. Yinede en buyuk sorunlardan biri linklerin sitede gözukmemesi.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  emregani yavuz

Linkler serbest olur 🙂 ama youtube yayini olmaz bence

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  emregani yavuz

usyk-glowacki, joshua-molina ve degale-jack maçları gibi pek çoğunu canlı seyrettiğim sky sports ta maç bence %100 yayınlanır. oradaki yayını inşallah bulursam ilk iş linki atacağım.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

United Kingdom SKY Box Office, Germany RTL, Australia Main Event, New Zealand Sky Arena, USA HBO, USA Showtime, Hungary Sport 1
yayincilar bunlar su an ararken yardimci olmak adina yazmis olayim

boks dehası
boks dehası
4 yıl önce

Burada saçma bir espri ile yorum yazan Bilgehan demiri, her fırsatta tyson vs Lewis ten sonra son dönemlerin en büyük maçı olarak yorumladığı joshua vs wladimir maçının yayın haklarını alamadığı için korkunç bir şiddet ve sinir harbi ile fırçalamak istiyorum. Bu durum yine de bize izlettiği efsane maçların önüne geçemese de bir süre gözüme gözükme Bilgehan. Seni bir daha yorum… Devamını oku »

GGG
GGG
4 yıl önce

Heyt Allahına kurban boks dehası, sen olmasan halimiz yaman olur 🙂 🙂 saygılarımı sunarım

GGG
GGG
4 yıl önce

Bu röportajı okuduktan sonra açıp biraz Benavidez’i izledim. Oldukça iyi bir boksör. Bence süper ortada iyi işler yapabilir. Avni yıldırım konusundaki yorumlarına ben de katılıyorum. Avni’yi bu yönüyle eleştirmememiz doğru olur. Avni sadece çok güçlü

GGG
GGG
4 yıl önce

“eleştirmemiz doğru olur” yazacaktım.

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Esat Yılmazer in o masabasi haberini hatırlıyorum.ne gulmustuk o habere.simdi nerde acaba.yalanciligin ve hırsızları n sonu hep aynıdır.

Boks dehası edebi yönünu beğeniyor um.nese katiyorsun

Bankaci
Bankaci
4 yıl önce

Eğer bu maçı izleyebileceksen bravo.boks ordinaryüs unuda yanına al.yada beraber takılınca:))

Bende şu anda monte carloda olmak isterdim.hem gezmek hemde tenis turnuvasını izlemek.

Antijoshua
Antijoshua
4 yıl önce

A/p miymis diyoon ? :)nerden aliyonuz kardesim bu bilgileri

jackal
jackal
4 yıl önce

Beyler UFC baskanı Dana white acıkladı Conor Mcgregor 75 milyon USD alacakmıs Mayweather macından birkac icinde macın acıklanması bekleniyormus White a göre

GGG
GGG
4 yıl önce

Hiç sanmıyorum. Sonucu bu kadar belli olan bir maç için, neden bu kadar büyük paralar dönsün ki, McGregor 75 alıyorsa Mayweather 120 alır. Çok saçma, eğer olursa da, tamamen şova yönelik bir maç olur

jackal
jackal
4 yıl önce
Reply to  GGG

kardes ben ufc başkanı dana white ın dedıgini paylaştım bana da saçma geliyor böyle paraların dönmesi

Harun
Harun
4 yıl önce

2 ay sonra röportajı üşenmeden tekrar okudum. çok başarılı olmuş

Başa dön tuşu