BoksDiğer

Cihat Gemici Joseph Parker ile Özel Röportaj Yaptı…


Parker_Ruiz

22 maçta 22 galibiyetle yoluna tam gaz devam eden ve Meksikalı Andy Ruiz Jr’ı yenerek WBO’nun boştaki ağır sıklet kemerini alan Yeni Zelendalı yıldız boksör Joseph Parker Cihat Gemici’ye konuştu. 6 Mayıs’ta Hugie Fury ile ringe çıkıp ilk unvan koruma mücadelesini yapacak olan Parker bakın neler söyledi;

İşte Detaylar…

“Joseph Dennis Parker, Lupesoliai La’auliolemalietoa” isminiz bizim bildiğimizden daha uzun görünüyor. Anlamı nedir?

Joseph D. Parker ailemin ben doğduğumda bana verdikleri isim. Lupesoliao ise Samoa Başbakanı tarafından bana verilen bir Samoa Şefi olarak kullanacağım isim.

Yeni Zelanda adına dövüşen ve Samoa kökenleri olan bir boksörsünüz. Aile köklerinizden ve ailenizden bahseder misiniz?

Ailem Salavao Parker ve Damsy Parker Samoa’da doğdular ve daha iyi bir yaşam için Yeni Zelanda’ya taşındılar. Samoa ile bağlarımızı hiç koparmadık çocukluğumdan beri her yıl tatil ve ailemizle vakit geçirmek için Samoa’ya gidiyoruz. Böylece Samoa kültüründen hiç kopmadım ve Samoa dilini de gayet iyi konuşabiliyorum. Samoa benim diğer evim ve orayı seviyorum.

İki kardeşim var küçük kardeşim John Parker (23) da profesyonel bir boksör. Benden büyük olan kız kardeşim (26) Auckland Üniversitesi’nde hukuk okuyor.

Daha çok Rugby ile özdeşleşen bir ülkede sizi boks yapamaya yönelten şey neydi? Birisinin yönlendirmesiyle mi başladınız?

Babam her zaman bir boksör olmak istemişti ama fiziksel engeli yüzünden yapamadı. Küçüklükten beri bize boks sporunu öğretti. Gerisini biliyorsunuz…

Andy Ruiz Jr. Dimitrenko, Carlos Takam gibi önemli isimleri yenerek WBO Ağır Sıklet Şampiyonu oldunuz. Sizi en çok zorlayan rakip kimdi?

Hepsi kendi açılarından güçlü ve zorlayıcı rakiplerdi. Kendilerine gore güçlü yönleri vardı.

Unvan koruma maçından sonar kemer birleştirme hedefiniz var mı? Deontay Wilder sizinle maç yapmak istediğini belirtti. Wilder’ın sizing kadar iyi birisiyle dövüşmediğini düşünüyor musunuz?

Şu anda tek düşüncem Hughie Fury ve o maça odaklanmak istiyorum.

En beğendiğiniz boksörler kimler?

Lennox Lewis ve Roy Jones Jr.

Kendinizle ilgili insanların öğrendiklerinde şaşıracakları bir şeyi bizle paylaşır mısınız?

Bir dönem kilise korosunda ilahi söylüyordum.

Piyano çaldığınızı da duydum. Kimleri dinlemekten hoşlanıyorsunuz?

Mozart seviyorum.. Ama her türlü müziği dinleyebilirim.

Ringdeki favori hareketiniz hangisi. Sizi diğerlerinden farklı kılan özelliğiniz nedir?

Hepimizin ortaya insanları heyecanlandıracak farklı şeyler koyduğumuzu düşünüyorum.

Tarihten 4 kişiyle bir akşam yemeği yeme şansın olsa kimleri seçerdin?

Annem ve Babam, Bruce Lee ve Elvis Presley

cihat_gemici

Röportaj : Cihat Gemici

@Cihat_Gemici

 


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

boks adına çok sıradan bir röportaj olmuş…

Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

güzel bir röportaj olmuş. röportaj illa boks ile iç içe olacak diye bir şey yok. kişisel sorulara da yer verilmiş. ki bence özel röportaj böyle olmalıdır.

Oldi
Oldi
4 yıl önce

Cok samimi cevaplar vermis. Bu adamin basarisi digerlerinin basarisizligina bagli bence. Joshua, wilder gibi isimlerin.

cemil aslan
cemil aslan
4 yıl önce

güzel olmuş

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

wilder parkeri en fazla 4-5 roundda ko eder. wilder sorusuna cvp bile verememiş. direk kaçmış parker. rakipleri wilderden çok ürküyo. ringde bizi öldürür diye. doping yapanimi dersin, wilderden kaçmak için wbc yazılmaya tırsanımı dersin. ne ararsan var. buyuksun wilder reis. tysondan yıllar sonra boksa aksiyon kattın

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

wilder bu parkeri 4-5 roundda rinde parke olarak doşer. wilderin yumruguna kimse dayanamaz. zaten parkerda wilder sorusuna cevap verememiş, direk kaçmış. rakipleri wilderdan korkuyolar ringde bizide öldürür veya en iyi ihtimalle komaya sokar veya sakat bırakır diye. korkudan doping yapanımı dersin, altıba yapanımı dersin, wilderin karlısına öıkmanak için wbc ye yazılmayanımı dersin. ne arasan var bu korkaklarda. ana haklılık paylarıda… Devamını oku »

unstoppablewilderpunch
unstoppablewilderpunch
4 yıl önce

wilder bu parkeri 4-5 roundda ringe parke olarak doşer. wilderin yumruguna kimse dayanamaz. zaten parkerda wilder sorusuna cevap verememiş, direk kaçmış. rakipleri wilderdan korkuyolar ringde bizide öldürür veya en iyi ihtimalle komaya sokar veya sakat bırakır diye. korkudan doping yapanımı dersin, altına yapanımı dersin, wilderin karşısına çıkmamak için wbc ye yazılmayanımı dersin. ne arasan var bu korkaklarda. ama haklılık paylarıda… Devamını oku »

Başa dön tuşu