Çin Coştu Bir Kere! Bir Boks Maçını Bu Kadar İnsan İzledi!


xiao-jun

Geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen Zou Shiming maçını 36,5 milyon seyircinin izlediği haberini sizlerle paylaşmıştık.

Dün gelen haber ise bu rakamı çok gerilerde bıraktı.  WBA’den alınan habere göre Qiu Xiao Jun ile Raymond Commey’in WBA Uluslararası Süper Horoz Sıklet ünvan karşılaşmasının düzenlendiği ve CCTV’den (Çin TRT’si) etkinliği ekranları başında tamı tamına 200 milyon kişi takip etti.

Konu hakkında açıklama yapan gecenin organizatörü Zowi Boxing Promotion yöneticisi Liu Gang:

Bu müthiş geceyi 200 milyon kişi takip etti. Umarım WBA Başkanı Gilberto Jesus Mendoza da burada gördüklerinden memnun olmuştur. Çünkü bunun gibi daha bir çok gece düzenleyeceğiz.

Şu an için Çin’den gelen bilgiler kısıtlı olsa da, dev Asya ülkesinde boksa böylesine bir ilgi devam ettiği müddetçe, önümüzdeki 10 yıllık dönemde profesyonel boksun merkezinin Amerika ve İngiltere’den yavaş yavaş Çin’e doğru kaymaya başladığına tanıklık edebiliriz.

Futbolda yaptığı dev transferlerle adını duyuran ve ülkeyi cazibe merkezi haline getirmek adına spora yatırımı bir devlet politikası olarak benimseyen Çin’in, aynı politikayı boksa da yansıtması halinde batılı şirketlerin bu dev finansal gücün karşısında durması pek de kolay olmayacak gibi görünüyor.


– Ne? 200 milyon kişi mi?


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Çin Coştu Bir Kere! Bir Boks Maçını Bu Kadar İnsan İzledi!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Wilder Fan
Ziyaretçi
Wilder Fan

“size does matter.” 1.5 milyar nüfus olunca, neye elini atsan milyonlarca insanın ilgisini çekiyorsun. bu çin, bir de abd gibi tüketmeye başlarsa işte o zaman dünya olarak sıçtık.