Boks

Cotto – Alvarez Gecesinde Tam Anlamıyla Tarih Yazıldı!


cotto - alvarez

Heyecanla beklenen Miguel Cotto vs. Saul “Canelo” Alvarez şampiyonluk gecesi Las Vegas’tan canlı yayınla NTV Spor ekranlarından Boks severler ile buluştu.

Jayson Velez vs. Ronny Rios – WBC Gümüş Tüysıklet Unvan Maçı

Gecenin ilk karşılaşması WBC Gümüş Tüysıklet unvanının ortada olduğu maç oldu. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundunda her iki boksör de birbirini tarttı. İkinci roundda her iki boksör de bir hayli sertleşmeye başlamışlardı. Üçüncü rounddan itibaren Ronny Rios, karşılaşmada bir adım öne geçti. Karşılaşmada heran nakavt gelecek gibiydi. Karşılaşmanın dördüncü roundunda Jayson Velez ipleri eline aldı ve durumları eşitledi. Yumuruklar çok isabetli ve sert atılıyordu. Karşılaşmanın beşinci roundunda bel altı vuruştan dolayı Ronny Rios’un 1 puanı hakem tarafından silindi. Beşinci roundun sonuna doğru karşılaşma iyice kızıştı. Her iki tarafın da attığı yumuruklar birbirini sarsıyordu. Karşılaşma her geçen round daha da sert bir hal alıyordu. Her anı sert geçen bu karşılaşmada 10. Rounda kadar puan silinme dışında büyük bir olay gerçekleşmeden tamamlandı. 10. Round ise diğer roundlar gibi çok sert başladı. Son roundda da karşılaşma bir o tarafa bir bu tarafa gidiyordu. Çok çekişmeli geçen bu karşılaşmada herhangi bir nakavt gerçekleşmedi. 10. Roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Ronny Rios oluyor. Böylelikle WBC Gümüş Tüysıklet unvanının yeni sahibi oldu.

Guillermo Rigondeaux vs. Drian Francisco

Gecenin ikinci karşılaşması Olimpiyat şampiyonu Guillermo Rigondeaux ile Drian Francisco arasında gerçekleşti. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı!

Karşılaşmanın ilk roundu taktik içerisinde geçti. Guillerme, rakibini izleyerek hareket ediyor, Francisco ise dikkatli davranıyordu. Karşılaşma 5. Rounda kadar hiç hareketlilik almadı. Beşinci rounddan sonra sporcuların eldivenleri yavaş yavaş ısınmaya başladı. Bu andan itibaren Rigondeaux, karşılaşmadaki ipleri eline aldı. Başlarda nakavt beklenen bu karşılaşmda tam da 10 round sürdü. 10. Roundun sonunda ise masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre kazanan taraf Guillerme Rigondeaux oluyor.

Takashi Miura vs. Francisco Vargas – WBC Dünya Süper Tüysıklet Unvan Karşılşamsı

Gecenin üçüncü karşılaşması WBC Dünya şampiyonu Takashi Miura ile Francisco Vargas arasında gerçekleşti. Karşılaşmada WBC Dünya Süper Tüuysıklet unvanı ortadaydı. Bu karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

vargas vs miura

Karşılaşma çok sert başladı. 1 numaralı aday Francisco Vargas, az kalsın şampiyon Takashi Miura’yı ilk roundda nakavt ediyordu. Karşılaşmanın ikinci roundu ilk round gibi çok hızlı başladı. Bu sefer Takashi Miura’da kendini göstermeye başladı. Miura, karşılaşmada 3. Rounddan itibaren daha etkili olmaya başladı.  4. Roundda Francisco Vargas knockdown oldu fakat çabuk toparlayıp karşılaşmaya devam etti. Roundlar ilerledikçe Vargas’ın yüzündeki deformasyon iyice sıkıntı haline gelmeye başladı. 8. Roundun sonuna doğru Miura, Vargas üzerindeki yoğunluğunu arttırdı. Vargas neredeyse nakavt olacakken imdadına round zili yetişti ve köşelere gidildi. 9. Roundda adeta yer yerinden oyandı. Round başlar başlamaz Francisco Vargas, Miura’yı sert bir şekilde knockdown etti. Hemen toparlanan Miura karşılaşmaya devam etti fakat aldığı darbelerden sonra ayakta duracak hali kalmamıştı. Atağına devam eden Vargas, roundun tam ortasında rakibinin üzerindeki baskıyı arttırınca hakem araya girdi ve karşılaşmayı bitiridi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Francisco Vargas oldu. Vargas WBC’nin yeni Dünya Süper Tüysıklet şampiyonu oldu ve aynı zamanda gerçekten bir tarih yazdı.

vargas

Miguel Cotto vs. Saul “Canelo” Alvarez – WBC Dünya Süper Ortasıklet Şampiyonluk Maçı

Gecenin ana karşılaşması heyecanla beklenen WBC Dünya Süper Ortasıklet şampiyonluk maçı oldu. Miguel Cotto ve Saul “Canelo” Alvarez, dev karşılaşma için ringe geldiler. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundunda her iki sporcu da ısınma turu geçirdi. Karşılaşmanın ikinci roundu ortada geçti. Üçüncü roundda Alvarez, attığı sert yumuruklarla birlikte karşılaşmada 1 adım öne geçti. Karşılaşma 6. Rounda kadar geldi fakat karşılaşmada herhangi bir olağan üstü durum yaşanmadı. Karşılaşma bir o tarafa bir bu tarafa geçiyordu. 12 roundluk bu dev karşılaşma 8. Rounda kadar geldi. 8. Roundun ilk saniyelerinde Alvarez, Cotto üzerinde sert bir baskı kurdu. Bu baskı round boyunca sürdü. Bir ara Cotto sallanmaya başladı. Karşılaşmanın bu kısıma kadarki en iyi roundu 8. Rounddu. Bu roundun galibi Alvarez oldu. Sekisiznci roundda yaşananların benzeri 11. Roundda da yaşandı. Fakat yine nakavt gerçekleşmedi. 12 roundluk bu karşılaşma 12. Rounda kadar geldi çattı. 12. Round çok sert başladı. Her iki sporcu da bu roundda varını yoğunu ortaya koyuyordu. Yumuruklar bu roundda hiç olmadığı kadar sert atılıyordu. 12 roundluk bu karşılaşmada herhangi bir nakavt meydana gelmedi ve karşılaşma puan ile son buldu. Masa hakemlerinden gelen paun sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf Saul “Canelo” Alvarez oluyor. Böylelikle WBC’nin yeni Dünya Süper Ortasıklet şampiyonu oluyor.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
57 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Alvarezin hak ettiği bir galibiyet oldu , en şaşırdığım an vargasın 2 kere knockdown olmasına rağmen Takashi miurayi nakavt etmesi gerçekten helal olsun Rigondeaux nakavt eder sanıyordum maçı uzattı antrenman yaptı resmen floyd gibi dövüştü. Jayson Valez , ronny rios maçı ilk 4-5 round Valez iyiydi riosda pek aşağıda kalmadı sonlara doğru valezin performansı düştü.

roberto duran
roberto duran
6 yıl önce

adam golovkine meydan okudu. gerçekten de büyük şampiyon.

Mete
Mete
6 yıl önce

Golovkin harcar bunları

Ozan
Ozan
6 yıl önce

Bence maç cotto nun hakkiydi.canelo daha etkili yumruklar vurdu ama cotto daha çok yumruk isabet ettirdi.tipki maywether gibi yumruk sayısı ile çok az farkla kazanması gerekiyordu.canelo nun önü açık.golovkine iyi bir rakip olur.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Ozan

Abi cotto kaçmaktan başka ne yaptı ? kaç yumruk vurdu ki maç cottonun olsun. maçı uykulu mu izledin canım kardeşim 🙂

imparator 81
imparator 81
6 yıl önce

Vargas miura maçı çok daha zevkliydi

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

İlk Rounda çok iyi başladı cotto sonralardan alvarez baskısını arttırdı cotto vurdu alvarez 2 vurdu, Alvarez iyi bir galibiyet aldı. Peşini bırakmadı cottonun alvarezin önünde durması çok sayı kaybetti bu yüzden hep yumruk aldı koçunun söylediği biraz geç oldu.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

arkadaşlar yarın sabah 10 da beyinden tümör ameliyatina girecem.riskli bir ameliyat.herkesin duasını bekliyorum.uzun süre yazamiyabilirim.allaha emanet olun.

Soner
Soner
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Gecmis olsun kardesim.insallah iyilesir aramiza katilirsin.

Duke
Duke
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Allah yardimcin olsun olsun kardesim

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

ALLAH yardımcın olsun kardeşim

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Allah yardım etsin.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Çok geçmiş olsun kardeşim Allah şifa versin,hayırlı bir şekilde sonuçlanır inşaAllah…

safkan
safkan
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

geçmiş olsun, 1 hafta sonra bekliyoruz.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Geçmiş Olsun

Mike tyson
Mike tyson
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Cok gecmis olsun

hacı
hacı
6 yıl önce

cotto tamamen hayal kırıklığı yarattı demekki cotto bu kemeri hak etmiyormuş alvarez cottoyu puan olarak temiz ringde pis düvdü helal ossunnnn

Duke
Duke
6 yıl önce

Ben kesinlikle cottonun kaxandigini dusunurken alvarezin almasi cok surpriz oldu. Istatiklere bakmak lazim nasil oluyorda o kadar farkli veriliyor bu da daha surpriz.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Duke

Abi ne diyorsun ya cotto kaç yumruk isabet ettirdi ki alavez eizici farkla aldı. cotto biraz daha yakın dövşseydi kendini yerde bulurdu.

deniz
deniz
6 yıl önce

Saul Alvarez 119-109 ,118-110 ve 117-111 ile rahat kazanmigörunuyor.
Adamin yasi henuz 25 ama 46 galibiyeti ve tek yenilgisi var.
Umarim Golovkin ile karsilasirlar gelecek yil.

imparator 81
imparator 81
6 yıl önce

Geçmiş olsun

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce

Alvarez maçı aldı tamam, ama o kadar puan farkı saçmaydı.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Kaptan

Bence bu kadar puan farkı çok normal.Maç bittiğinde ben ezici farkla alvarezin aldığını düşündüm zaten.Cotto bildiğin ringi turladı kazanmak için çıkmamıştı ki 30 milyon doları alsın yatsın 🙂

Kaptan
Kaptan
6 yıl önce
Reply to  Abdullah

Maçı 9 round seyredebildim. Yazdıktan sonra ben de şüphelendim yorumumdan 🙂

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Takashi Miura Francisco Vargas maçı süperdi. Vargas ilk raundda bastırdı dedim galiba bu alacak.sonra Takashi eline aldı sazı herifin gözünü balon gibi yaptı dedim maç böyle biter. sonrasıda şok oldum. Vargas Takashi’yi pert etti ya 🙂 🙂 HELAL OLSUN

safkan
safkan
6 yıl önce

golovkin alvarez maçı çok güzel olur, bu siklet alvareze daha iyi oturmuş yumruklarına can gelmiş. floyd zamanında bu kadar sert vuramıyordu ve savunmasıda gelişmiş. golovkin maçı 12 round sürebilir, inş. erken olur seneye eylüle falan sallamazlar. zaten golovkin alvarez maçının galibi yeni floyd olur prestij açısından. floydda altın gözlüğünü, pırlantalı saatini taksın, bugattisine binsin katar seyhleri gibi boş boş gezinsin.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Alvarez Golovkin ile maç yapmayı kabul etti yani öyle mi ? 🙂

sezgin
6 yıl önce

david haye kardeşim çok geçmiş olsun benimde benzer bi rahatsızlığım var alah yardım etsin bize dualarım senle kardeşim

yücel
yücel
6 yıl önce

Yalnız anlasılan su Golovkin cotto yuda alvarezide perişan eder alvarez de öle cok yönlü bi boksör degil dayanamaz golovkin karsısında

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Cottoyu eder ama bence alvarez biraz zor benim şahsi fikrim Golovkin son roundlarda 10 – 12 arası TKO edebilir , ama bence UD ye gitse gene alır

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Golovkin alvarezi bayıltır.net KO ile geçer.Golovkin geri adım atan bir adam değil sürekli hücumda, herif çok sert yumruklar yiyor buna rağmen vitesi geri atmıyor.çenesi çok çok sağlam yumrukları balyoz gibi alvarezin hiç şansı yok Golovkin karşısında, isterse Golovkin dinlene dinlene döver 12 raundun 12 sinide alıp maçı tamamlar.bence golovkin 6-8 raunt arası KO ile geçer.

nihat
6 yıl önce

alvarez ggg den sonra gelen en iyi bi kac boksørden biri.ama su anki golvkini koavalev ve sikletindeki herkes dahil olmak uzere kimse ye-ne-mez.adami yenmek izin en bi cruizer sikletinde guze ve sertlige ihtiyac var, adam o kadar muthis.dunki mac hayenin dedigi gibi bencede 117-111 olmaliydi.bu arada cok gecmis olsun Haye nickli kardesim.tez zamanda sagligina kavusman dilegiyele.hepinizi selamliyorum boks sever kardeslerim

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Arkadaşlar boxrecte orta siklette birinci sırada saul avarez var.cottoyu yendi diye adamı golovkinden üstün tuttular.GGG vs alvarez maçı olursa alvarez önündeki bir kaç ayı hastanede geçirir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Orta siklette ilk 20 de 8 tane namağlup boksör var.bunların hepsiyle teker teker maça çıksa Golovkin antrenman yapar belki içinden bir iki tane sağlam boksör çıkabilir.demek istediğim orta siklette sağlam adam yok.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Alfanso blanco diye bir boksör var.namağlup 12 maç 12 galibiyet 5 i nakavt 1.83 cm boy 2 metre 1 cm reach var.kısacası puana oynuyor ve sert yumrukları var.bu boksörün biraz daha tecrübe kazandıktan sonra golovkinle maç yapmasını isterim ama tabi favorim olmaz.Golovkin çok üst düzey bir boksör

Evander holfield
Evander holfield
6 yıl önce

GGGG ☆☆☆☆☆

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
6 yıl önce

golovkin korkusu saldı hepsini.alvarez – golovkin maçında maç son raundlara kadar giderse alvarez aldığı darbelerden dolayı bir süre ringlere dönmüyebilir.golovkin bu maçı uzun zamandır bekliyor çok farklı çıkar maça ve çok temiz bir dayak çeker alvarez direnirse son raundlara kadar çenesinde elmacık kemiğinde burnunda göz altlarında ağır hasarlar çıkar.aklı varsa 8.raunddan sonra devam etmesin.

Duke
Duke
6 yıl önce
Reply to  DAVİD HAYE

Murry hala dovusuyor. Daha dun mac yapti.

Klitchko
Klitchko
6 yıl önce

David Haye kardeş büyük geçmiş olsun öncelikle. WBC geçici şampiyonu Golovkin yani Alverez Golovkin ile maç yapmak zorunda. Alverez bunu bildiği için meydan okumuş olabilir Golovkin daha Monroe maçında zaten Alvareze meydan okumuştu. Yani GGG den kaçış yok. Ya GGG nin karşısına çıkacak yada kemeri bırakacak.

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Mobilden giriyorum boxrece giriyordu önceden şimdi hata veriyo sitede biseymi diyo anlamadm please login diyor nasıl üye olunuyor aksi taktirde giremicem siteye

Mike tyson
Mike tyson
6 yıl önce

Kayit olman lazim.

bedir
bedir
6 yıl önce

golovkin maçlarını resmen eze eze yeniyor. lemiux golovkin den daha sert vuracağı beklentisinde olduğunu ama öyle olmadığını maçtan sonra söyledi zaten ilk raund sonunda bile lemiux un nasıl da ağır darbeler aldığı yüzünden anlaşılıyordu. golovkin bence canelo yu da eze eze yener…

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  bedir

Evet bedir kardeşim bende Golovkin’nin Alvarezi KO edeceğini düşünüyorum.bana göre Davıd Lumiux alvazerden daha sert vuruyor ama alvazezin savunması daha iyi.Ama golovkin bu savunmayı aşmaktan zorlanmaz.zaten alvarez kaçak dövüşmediği için Golovkin onu pert eder.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Floyd, Golovkinle maç yapsa keşke.Bu maç olursa maçın hasılatı çok yüksek olur.Glovkin yüklü bir para kazansın isterim.Tabiki en çok istediğim şey ise Floyd’u komaya sokması…

eren
6 yıl önce

floyd bence maç yapamaz golowkinle çünkü onda golovkindeki cesaret yok

Duke
Duke
6 yıl önce

Boxrece girilmemis ama David Hayenin geri donus tarihi belli olmus mark di mori ile 16 ocakta maci var.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce
Reply to  Duke

Duke kardeşim TARİH girilmiş:16 OCAK 2016 http://boxrec.com/boxer/155774

bedir
bedir
6 yıl önce

ben de bu vakitten sonra Floyd un dönüp de Golovkin ile kapışacağını düşünmüyorum, bir de lemiux maçı da gösterdi ki Golovkin’i bırakın ko etmek grogi duruma düşürmek bile imkansız gibi, belki de sıkletinde golovkin den sonra en sert vuran adam lemiux ve kazandığı maçların hemen hepsini ko ederek kazanmış biri ama defalarca golovkin in çenesini yakalamasına rağmen, golovkin bana mısın… Devamını oku »

bedir
bedir
6 yıl önce

bu vakitten sonra derken, hayatında kazanılmadık başarı kalmayan ve 40 yaşına merdiven dayayan biri olarak golovkin den kaçar diye düşünüyorum, adam böyle bir kariyere leke vuracak kendisi açısından oldukça riskli bir maça girişmez bence, eğer para için derseniz, berto yerine golovkin ile maça çıksaydı belki de pacman maçındaki hasılat elde edilebilirdi.

Başa dön tuşu