Crawford’a 4 Kemer Fazla Geldi. O Kemeri Bıraktı..

crawford-indongo-fight (2)

19 Ağustos’taki dev maçta Julius Indongo’yu nakavtla mağlup ederek süper hafif sıkletteki tüm büyük kemerleri eline geçiren ABD’li süper star Terence Crawford’a 4 kemer fazla geldi.

IBF kemerini en kısa sürede namağlup Rus boksör Sergey Lipinets’e karşı savunmak zorunda olan Crawford, bu yükümlüğünü şu an için yerine getiremeyeceği gerekçesiyle kırmızı kemeri boşa çıkardığını açıkladı.

Lipinets’in bu maçtaki rakibi sıralamada 3 numarada bulunan Japon boksör Akihiro Kondo olacak. Kondo’nun uygun olmaması halinde ise 4 numarada bulunan ABD’li Maurice Hooker’a unvan maçı fırsatı gelebilir.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

16 Yorum - "Crawford’a 4 Kemer Fazla Geldi. O Kemeri Bıraktı.."

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Şamil Yalcn
Ziyaretçi
Şamil Yalcn

Neyi bekliyor Crawford çıksın bir üst siklete hem daha çok para kazanır hem de dünyaya ne kadar kaliteli olduğunu gösterir. Bu siklette dövüşmeye devam ederse birçok kişinin gözünden düşer. Herkese iyi günler.

CoNaN
Üye
CoNaN

Şamil @
Golovkin siklet yükseltmiyor ama kimsenin de gözünden düşmüyor. Neden golovkine bunu demedin zAmanında?

Kanguru Perkovic
Ziyaretçi
Kanguru Perkovic

Golovkin canelo maçını yenerse kanıtlayacagi birşey kalmaz ama canelo maçından önce gitse anlamsiz olurdu çünkü hep canelo ile kıyaslandi bu maçın elbet olmasi lazimdi ve maddi acıdan da golovkin en fazla ppv sattigi mac olacak

Murat Koc
Üye
Murat Koc

+100

GGG
Üye
GGG
Golovkin’in mağlup etmesi gereken bir Canelo vardı. Ve yine Golovkin’in sikletteki tüm kemerleri birleştirme gibi bir hedefi vardı. Hala kemeri elinde tutan bir Billy Joe sounders var mesela. Ama Golovkin’in Canelo maçından sonra bu siklette ispatlayacak birşeyi kalmayacak. Haliyle siklet de yükseltecektir. Ama Terrence Crawford süper hafif siklet için zaten fazla bir boksör. Vücut ölçüleri bu siklete uygun değil. Birkaç boksör dışında hatrı sayılır bir rakiple de maça çıkmadı. Rakipleri onun seviyesinde değil. Kaldı ki, artık tüm kemerleri de birleştirdi. Bundan sonra siklet yükseltmezse herkesin gözünden düşer. Crawford’un kendi sikleti welterweight’tir. Eğer kendini ispatlamak istiyorsa, bir an önce kendi sikletinde… Devamını oku »
GennadyMustafa
Üye
GennadyMustafa

böyle bir şey yaptığına göre üst siklete çıkma gibi bir hedefi yok.

Şamil Yalcn
Ziyaretçi
Şamil Yalcn

Canelo’yu hatta tatmin olmayan varsa Jacobs rövanşını yapıpta gitmesse onu da aynı sertlikte eleştiririm. Ki Golovkin bir üst siklete çıktığın da Crawford gibi şaşalı rakipler onu karşılamıyor. Bence yaşı iyice (baya bi) geçmeden Ward, Kovalev, Beterbiev’le karşılaşması gerek.

CoNaN
Üye
CoNaN

Merak etme crawford üst siklete çıkacaktır. En fazla 1 maç sonra üst siklette izleriz

VolkanK
Üye
VolkanK

Birazda golovkin gibi düşünseniz siklette herkesi yeniyor. Fakat doğru düzgün para kazanamamış. Orta siklette canelo için beklediğini herkes bilir.

About Billions
Üye
About Billions

bence siklet yükselteceğinin sinyallerini vermeye başladı crawford. kemerleri boşa çıkarmadan da welterweightte bi maça çıkabilir. sonra tekrar kemerini korur falan ama bence hiç gerek yok böyle şeylere. kemerleri boşa çıkarıp, welterwighti de kavurması lazım bence. crawfordun olmadığı bi jr. welterweightte de çok iyi maçlar olur bence. boşta ki kemer için de lipinets, olası iki rakibini de yok eder. olası iki rakibe de şans vermiyorum lipinets karşısında. crawfordun, lipinets maçına çıkmamasına da sevindim.

Big George
Üye
Big George

GGG’nin vücudu Ward + Kovalev + Beterbiev mücadelelerini kaldırmaz. Benim dileğim Canelo maçından sonra 75 kilo catchweight veya 76 kiloda bir Ward maçı yapması ve emekliye ayrılması.

GGG’yi pas pas olurken görmek istemiyorum şahsen, biliyorum 40 yaşına kadar hayvan gibi dövüşür bu adam ama alt sikletlerin dövüşçüleri de erken yaşlanır, GGG’yi olduğu gibi hatırlayalım. Ward ile bir emeklilik maçı yapsın, en iyi kim, p4p bilmecesine son versin ve ailesiyle inzivaya çekilsin.

Big George
Üye
Big George

Crawford weltere çıkarsa iki alt ve iki üst sikletlere kadar beş altı sikletin dengeleri ile oynar. En büyük kırılmayı welter yaşar. Fiziki özellikleri el veren boksörler yukarı sikletlere gider -Errol Spence, Kell Brook, Sam Eggington vb.- Süper Hafifte sırıtmayacak olanlar oraya iner.

Kalan şampiyonları da Crawford bir bir patlatır. Sadece Thurman’ın kaçmayacağını düşünüyorum o da bence kıl payı yenilir Crawford’a ama doğmamış çocuğa don biçmenin manası da yok Thurman yaman boksördür Crawford’a bile ters gelebilir.

Kızılderelı
Üye
Kızılderelı
Bence çok sevmeme rağmen GGG korkaklık yapıyor yaş kaç oldu hala üst siklete çıkmıyor yok canelo yok bjs bu iş uzar gider Biliyoruz ki bu adamlar sana rakip olamaz ve eğer efsane olacaksan bir kaç siklette şampiyon olman lazım Fizik avantajım kaybolmasın diye bir üst siklete çıkmazsan kusura bakma asla efsane olamazsın İnanın ggg çok severim hem dövüşünü severim hem mütevaziliği ancak bu kadar potansiyel varken yazık ediyor kendine Büyük boksör olmak var birde efsane olmak bence efsane olmak için en az 3 ayrı siklette kemer alman gerekir İnşallah yapar ama pek ümidim yoktur Crawford da ne bekliyorsun kardeşim sikletinde… Devamını oku »
ahmet kurt
Üye
ahmet kurt
defalarca kez aynı şeyi yazıyorsun ve artık bıktırdın 🙂 golovkin in siklet çıkmaması halinde ona yapılacak eleştiri olsa olsa ”cesur bir boksör veya bir efsane olsaydı siklet çıkardı” falan olur. ama sen korkaklıkla suçluyorsun. kendi sikletinde önüne geleni devirmek ne zamandan beri korkaklık oldu? siklet çıkmak zorunda mı? kendi sikletindeki bir boksörden çekiniyor mu? gerçekten olaylara çok ilginç bakış açılarınız var. golovkin e bir insan neye göre korkak diyebilir anlam veremiyorum. efsane olmak istiyorsa; delikanlı, cesur, gözükara bir insansa siklet çıkar dersin bende ”aa bu arkadaş demek böyle düşünüyor” der geçerim. korkaklık ve ggg? canelo gibi adama kemer bıraktıran, eubank… Devamını oku »
AgnusDei+
Üye
AgnusDei+

siklet çık ortalğın tabiri caiz ise .mına koy crawford sonra da ward emekli olunca tahtına otur. seviyorum seni sende bu potansiyel var demeyeceğim fışkırıyor resmen.

Abdullah yılmaz
Üye
Abdullah yılmaz

crawford her yonuyle cok iyi birboksor. onu izlemek floyd’u izlemekten bin kat daha zevkli. turhem ya da erol space ile mac yapsa harika olurdu.