Boks

Daniel Jacobs’tan Lee vs Saunders Tahmini. Bakın Jacobs’a Göre Kim Kazanır?


jacobs-beltCumartesi gecesi Manchester’da yapılacak ve saat 22:00’dan itibaren Bilgehan Demir’in anlatımıyla NTV Spor’dan naklen yayınlanacak dev WBO Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçı Andy Lee vs Billy Joe Saunders hakkında bir tahmin de WBA’nin geçici şampiyonluk kemerine sahip Daniel Jacobs’tan geldi.

Geçtiğimiz hafta yenilgisiz Peter Quillin’i ilk round’da nakavt eden Jacobs, Lee vs Saunders maçı hakkında:

Bence maçı Andy Lee kazanır. Lee’nin hem daha fazla tecrübesi hem de daha fazla gücü var. Her iki boksör de ters gardlı, bu açıdan bir avantaj yok. Lee’nin kol mesafesi avantajı var. Bu da ona direkt vuruşlarla daha fazla puan kazanma fırsatı yaratacaktır. Fakat Saunders da mesafeyi kapatıp yakına girebilirse hızlı yumruklarıyla maçı lehine çevirebilir. Bence bu mükemmel bir maç. İzlemek için sabırsızlanıyorum.

19 Aralık 2015 Lee vs Saunders ntvsporşeklinde konuştu. Bilindiği üzere Lee vs Saunders maçını Andy Lee’nin kazanması halinde Daniel Jacobs’un Mart ayı içinde Lee ile maça çıkması bekleniyor. Bu açıdan Jacobs’un maçta Lee’yi tuttuğunu söylemek de yanlış olmaz.

Eğer maçı Saunders kazanırsa bu durumda da Daniel Jacobs vs Chris Eubank Jr maçının gerçekleşme ihtimali artacak. Maçı kazanacağını düşünen Saunders da, olası Jacobs vs Eubank Jr maçı hakkında, daha önce puanla yendiği Eubank Jr için “Sen kim Daniel Jacobs’u yenmek kim? Jacobs seni perişan eder” şeklinde açıklama yapmıştı.

Andy Lee vs Billy Joe Saunders maçının bir diğer özelliği de, bahis şirketlerinin iki boksöre de neredeyse eşit şans tanıması. Lee’ye 2.08 oran verilirken, Saunders’a 2.05 oran veriliyor. Bu açıdan maç son yılların en yakın ve çekişmeli geçen maçlarından biri olmaya aday.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu