Boks

Danny Williams’dan Erbatur Ergenekon’a Samimi Açıklamalar…


dany_FQ9S6

Deliormanlı filminin çekimleri için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü İngiliz boksör Danny Williams, Erbatur Ergenekon’a samimi açıklamalarda bulundu. Sinan Şamil Sam’la olan karşılaşmasını unutamadığını söyleyen Williams, Tyson’ı nakavt ettiği mücadele içinse “İnanılmazdı!” yorumlarını kullandı.

Avrupa Şampiyonu bir Türk boksörün hikayesini anlatan Deliormanlı filmi için İstanbul’da bulunan eski ağır sıklet boks şampiyonu Danny Williams hayatı ve kariyerine dair anıları NTV Spor’la paylaştı.

Geride bıraktığımız sene karaciğer yetmezliğinden hayatını kaybeden kıtalararası eski şampiyon Sinan Şamil Sam’la 2011’de yaptığı ve kaybettiği maça dair açıklamalarda bulunan Williams, ‘Beni en fazla şaşırtan rakibim Sinan’dı’ dedi ve ekledi;

“Onun hayatını kaybettiğini duyduğumda canım acıdı. O, beni en fazla şaşırtan rakibimdi. Onu ilk olarak ringte gördüğümde, ‘Bu şişman adamı çok kolay alt ederim’ dedim. Ancak ringe çıktığımız andan itibaren haksız olduğumu bana gösterdi. Çok hızlıydı ve beni çok şaşırttı. Harika bir dövüşçüydü.”

2004 yılında ‘Demir’ lakaplı şampiyon boksör Mike Tyson’ı 4. raundda nakavt ettiği maç hakkında da konuşan 42 yaşındaki sporcu, mental olarak yaptığı hazırlığın kendisini zafere taşıdığının altını çizdi.

“Evimde ve salonda sürekli olarak o maçı düşündüm. Hep pozitif yaklaştım. Aklımda mental bir fiziksel güç oluşturdum. Kilometrelerce koştum ve salonda saatler geçirdim. En önemlisi asla korkmadım. Mental olarak hazır olmam beni zafere taşıdı.”


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu