Boks

David Haye: Tony Bellew ile Maça Çıkacaksak…


haye-bellew

Uzun bir aranın ardından ringlere geri dönen ve çıktığı iki karşılaşmayı da nakavtla kazanan ünlü İngiliz boksör David Haye, gözünü yeni WBC yarı ağır sıklet dünya şampiyonu Tony Bellew’e dikti.

Ilunga Makabu’yu nakavt ederek WBC kemerini ele geçirdiği maçtan sonra David Haye’e meydan okuyan Tony Bellew, daha sonra sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda bu maç konusunda son derece ciddi olduğunu, Haye istediği an imzayı atabileceğini ifade etmişti.

Eylül ayında Shannon Briggs’le karşılaşması beklenen, Anthony Joshua maçı içinse en azından gelecek yılın bahar aylarına kadar beklemesi gereken Haye’in, Bellew seçeneğini ciddi şekilde değerlendirdiği biliniyor.

Yıl sonuna doğru, muhtemelen Kasım-Aralık gibi Bellew ile karşılaşmayı planlayan Haye’in maçın hayata geçmesi için tek bir şartı var; o da karşılaşmanın ağır sıklet kilosunda gerçekleşmesi.

2009 yılında Nikolay Valuev’le karşılaşmak için ağır sıklete geçtiğini ve maçta kendisinden 45 kilo ağır bir rakiple mücadele ettiğini belirten Haye, “Eğer bir sıklete meydan okuyorsanız, onu kendi kilonuza indirmeye çalışamazsınız, siz onun kilosuna çıkacaksınız. Ben de Valuev’e karşı bunu yapmıştım. Haye eğer teklifinde ciddiyse, ağır sıklete çıkar ve karşıma gelir” şeklinde konuştu.

Olası bir Haye vs Bellew maçının Britanya’da yaratacağı etki ve iki boksörün elde edecekleri gelir düşünüldüğünde, Bellew’in de bu teklife sıcak bakması son derece olası.

Öte yandan Tony Bellew’in yıl sonuna kadar zorunlu kemer savunma rakibi olan Letonyalı Mairis Briedis’le ringe çıkması gerekiyor. Tabi ki Bellew’in kendi kurallarını hiçe sayan bir federasyonun yani WBC’nin şampiyonu olması, muhtemelen Briedis’i bu maçın önünde bir engel olmaktan çıkaracaktır.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

KAHKAHA


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
22 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
centro
centro
4 yıl önce

bellew için hayatının hatası olur. ciddi size ve reach avantajına sahip olduğu makabu maçında bir kontra yumruk ile yıkılmış, kırışmayla kazanabilmişti. haye ile bu kadar kolay bu kırışmaya giremeyeceği gibi karşısında çok daha çabuk, size olarak benzer ve kontra yumrukları çok daha tehditkar olan birisi var. 5 raundun üstüne çıkabileceğini zannetmiyorum. git takıl abi yarı ağır sıklette, briedis’i yenmeye çalış,… Devamını oku »

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

çaylağa bak ya kime meydan okuyor? haye buna 3. raundu göstermez.

Çılgın
Çılgın
4 yıl önce

gözünü asıl bellew haye ye dikmiş haye çok zorlanır ama kemeri öksürte öksürte kapar bu aralar muazzam mücadele planları dönüyo buda onlardan bir tanesi hadi hayırlısı

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

David hayenin en kolay maçlarından biri olur.makabu takla attirdiysa haye trombolinle ziplatmis gibi yapar. Bellew haye maçı aralık ayında ağır siklette olur iki bokscuda böyle finansal bir maçı geri tepmez.iki tarafta en az 10 milyon dolar para alır belkide daha yüksek rakamlar telaffuz edilir.

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Haye Bellewi zorlanmadan nakavt eder. Haye Suan Joshua ve Wildera yeri opturur

baloncuwilder
baloncuwilder
4 yıl önce

Kütük makabuyu indirdim diye kendini bişey sandi bu hergele bunu briedis parçalar.

Borat
Borat
4 yıl önce

çok gereksiz bir maç olacak ama para kazandırır. bence haye oyalanmamalı diyeceğim’de en azından form tutar zaten haye zorlanmaz rahat alır.

Nihat
Nihat
4 yıl önce

briedis ve usyk kemerleri toplayacak

bankacı
bankacı
4 yıl önce

Gaye akşam yemeğinin ustune tatlı niyetine yer belew i.zaman kaybı ama kazanç yönünden iyi.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Aynen bide naz yapıyolar.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Haye parçalar bellewde kimmiş.

Roman
Roman
4 yıl önce

Bellew para için ötüyor bu kadar haye olmazsa briedis alcak kemeri o da bunun farkındadır. Haye de briedis de yener bellewi. Ama yazik bir bakimdan yillarca kemer icin debelendi durdu.

Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
4 yıl önce

Haye ya Cruiser a dön yada Bellew denen boş adamlarla gereksiz zaman harcama

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Manny Pacquiao

Ne cruiser ı ya ağırsiklette haye den beklentilerim var 🙂 İnşallah kafayı yemezde ağır siklette kalır.

Yıldıray
Yıldıray
4 yıl önce

Haye sütlaç niyetine yer bellewi.

Co
Co
4 yıl önce

bu adam nasıl bu kadar artis konuşabiliyor haye bu adamı ringe gömer

KaanTurk
4 yıl önce

🙂

turko
turko
4 yıl önce

Belew yildirim carpar kokteyli icmis heralde kendinde değil

Bu İşlerden Anlarım
Bu İşlerden Anlarım
4 yıl önce

Tony Bellew kazanır hem de darmadağın eder, bunu hepiniz biliyorsunuz itiraf edin. David Haye korktuğu için o benim sıkletime gelsin diyerek kaçmaya çalışıyor

Selim Karamavuş
Selim Karamavuş
4 yıl önce

Bence tony bellew son maçı ciddiye almadı baştan ve takma attı ama bu defa filmde dediği gibi bu gerçek Ben kazanır diyorum.

joshaua
joshaua
4 yıl önce

David haye bellewden maçı böğürte böğürte alır.bellew de kim oluyo….

Ustad ali
Ustad ali
4 yıl önce

Haye bu adama en gec 8. Raundda kan isetir.

Başa dön tuşu