Boks

Demedi Demeyin! Bu Maç Can Yakar! Küba Kabusu Büyük Oynuyor!


barreraSon maçında Ermeni asıllı Alman hafif ağır sıklet Karo Murat’ı, efsane Bernard Hopkins’in bile yapamadığını yaparak 5 round içinde nakavt eden Küba’nın sıkletteki yeni süper starı Sullivan Barrera, gözünü yükseklere dikti.

Son galibiyetiyle Sergey Kovalev’in  IBF kemerini savunması gereken zorunlu rakip haline gelen Barrera’ya Mart ayında Andre Ward ile ringe çıkması önerildi. Barrera da Kovalev’in takviminin sıkışık olmasını göz önüne alarak, finansal olarak kendisine uygun şartların sağlanması halinde bu maçı kabul edeceğini açıkladı.

Uzun yıllar boyunca süper orta sıkletin tartışmasız bir numarası olan, Arthur Abraham, Carl Froch, Mikkel Kessler ve Chad Dawson gibi şampiyonlara ringi dar etmiş, 28 maçta 28 galibiyeti bulunan, 2004 Olimpiyat şampiyonu ve bir çok otoriteye göre hala dünyanın en iyi boksörlerinden biri olarak kabul edilen Andre Ward ise hatırlayacağınız üzere 2013 yılından sonra boksa bir süre ara vermiş, geçtiğimiz Haziran ayında İngiliz Smith kardeşlerden Paul Smith’i 9 round’da nakavt ederek boksa hafif ağır sıkletten dönüş yapmış ve formundan çok da bir şey kaybetmediğini kanıtlamıştı.

ward_andre_punchingWard ne kadar büyük bir boksör olsa da, Sullivan Barrera eski bir yarı ağır sıklet olarak Andre Ward’ın bugüne kadar profesyonel kariyerinde karşılaştığı en kalıplı boksör olacak. Barrera’nın demir yumrukları Kübalı tekniğiyle birleştiğinde buna “yumruk at ama yumruk yeme” felsefesinde, belki de Floyd Mayweather boksu bıraktığından beri, dünyanın 1 numarası olduğunu iddia edebileceğimiz Andre Ward nasıl yanıt verecek, bunu ancak maçın kontratı imzalandıktan ve boksörler ringe çıktıktan sonra görebileceğiz.

Şu kesin ki; bu maç şu an hafif ağır sıklette yapılabilecek ve şampiyonluk maçı olmayacak en büyük maç. Bu maçı kazanan boksör rahatlıkla Adonis Stevenson ve Sergey Kovalev’le birlikte dünyanın en iyisi olduğunu iddia edebilir. Bu maçın gerçekleşme ihtimalinin bile şimdiden bu sıkletin takipçilerinde büyük heyecan uyandırdığı kesin.

Sullivan Barrera vs Karo Murat maçının son anları:


  0 0 vote
  Article Rating

  Fight Club

  For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

  İlgili Makaleler

  Abone ol
  Bildir
  4 Yorum
  En Eskiler
  En Yeniler En Beğenilenler
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Abdullah
  Abdullah
  6 yıl önce

  anlaşma sağlanırsa süper bir maç olur

  DAVİD HAYE
  DAVİD HAYE
  6 yıl önce

  Andre ward maci ud ile çok rahat alır.

  Abdullah
  Abdullah
  6 yıl önce

  Andre ward puan ile kesin yener de Ko da yapabilir. bu eleman ward’ı yenemez.

  Roman Gonzalez
  Roman Gonzalez
  6 yıl önce

  André ward seyirciyi de göz önüne alıyor her zaman floyd gibi aynı kafa yapısı olarakda bence UD ile ward alır. Kübalı nakavt etti etti yoksa şansı pek yok.

  Başa dön tuşu