Boks

Denis Ceylan’a Dünya Şampiyonu Rakip!

profile

Danimarka’da boks yaşantısını sürdüren Gurbetçi boksör Denis Ceylan , 14 Mart akşamı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yeniden ringe çıkıyor.

Tüy sıklette boks yaşantısını sürdüren Denis Ceylan, geçmişte dünya şampiyonu olmayı başarmış 36 yaşındaki Rus Dmitry Krilov’un karşısına çıkacak.

St. Petersburgh’da yaşayan Dmitry Krilov, 2008 yılında süper sinek sıklet dünya şampiyonluğunu Vic Darchinyan karşısında kaybetmesinin ardından boks a5 yıl ara vermişti. 20013 yılında yeniden ringlere dönen boksör üst üste iki maç kazanmasının ardından son olarak geçtiğimiz Eylül ayında İrlanda’da Marco McCullough’ya kaybetmişti.

Son karşılaşmasını Şubat ayı içerisinde İspanyol Christian Montilla karşısında gerçekleştiren Ceylan, bir önceki maçında berabere kaldığı rakibini bu kez 7. Roundda nakavtla mağlup ederek bir anlam da hesabı kapatmış oldu.

Montilla yaptığı ilk maç öncesi hasta olmasına karşılık maça çıkmasının kendisini olumsuz etkilediğini ve bu anlamda hata yaptığını söyleyen Ceylan, rakibini rövanşta mağlup ederek ondan daha iyi boksör olduğunu ispatladığını belirtiyor. Ceylan’ın kulübü Sauerland ise gurbetçi boksörün, tecrübeli rakibi Dmitry Krilov karşısında ne yapacağını görmek istediklerini ve bu maçı kayıpsız atlatması halinde ise Avrupa şampiyonluğu için ringe çıkmasını planladıklarını kaydetmekte.

 

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.