Boks

Denis Lebedev 21 Mart’ta Ringe Çıkıyor! Rakibi ise…


Denis Lebedev

Yarı ağır sıklette WBA’in şampiyonları kemerlerini birleştirmek için birbirlerine rakip olacaklar. WBA şampiyonu Denis Lebedev, geçici şampiyonu konumundaki Youri Musafu Kalenga karşısında 21 Mart akşamı Rusya’da mücadele verecek. Karşılaşmanın yapılacağı salon ve şehir önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.


Denis Lebedev, son maçını geçtiğimiz Eylül ayında ülkesinde gerçekleştirirken Pavel Kolodjiej’i 2. roundda nakavtla mağlup etmişti. Geçici şampiyonluğu Mateusz Masternak’i geçtiğimiz yılın Haziran ayında Monte Carlo’da mağlup ederek sahip olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşı Youri Kalenga ise unvanını ilk kez geçtiğimiz Kasım ayında Kanada’da Denton Daley karşısında koruyarak gücünü ispatlamayı başarmıştı.

Bu karşılaşmaya her iki boksör de sıkı bir şekilde hazırlanırken, Lebedev, tıpkı son maçta olduğu gibi Freddie Roach ile bu maça hazırlanıyor. Youri Kalenga ve ekibi de bu büyük maç öncesi her türlü fedakarlığı yapmaya hazır bir şekilde California’nın yolunu tutarak Gennady Golovkin’in de antrenörü Abel Sanchez ile bu karşılaşmaya hazırlanıyorlar.

WBA’in önerdiği bu maç ile birlikte karşılaşmayı kazanacak boksör WBA de tek şampiyon haline gelmiş olacak yarı ağır sıklette.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x