Boks

Deontay Wilder Yıktı Geçti!

Deontay Wilder vs. Eric Molina 1

Uzun süredir beklenen WBC Dünya Ağırsıklet karşılaşması Alabama’dan canlı yayınla Bilgehan Demir’in muhteşem anlatımı ve Koray Şarkaya’nın yorumları ile başladı.

Jose Pedraza vs. Andrey Klimov

Unvan gecesinin ilk karşılaşması Jose Pedraza ile Andrey Klimov arasında geçen IBF Dünya Süper Tüysıklet unvan maçı oldu. Karşılaşmada geçen IBF Dünya Süper Tüysıklet unvanı sahibini bulacaktı.

İlk roundun ilk saniyeleri yavaş başladı. Fakat roundun ilerleyen saniyelerine doğru maç kızıştı. İkinci roundda Jose Pedraza roundun son saniyelerinde rakibini zorlamaya başladı. Tam iş bitti derken zil çaldı ve round bitti. 3. Roundda Rus boksör biraz daha kendine geldi ve sert çıkmaya başladı. Fakat Jose Pedraza karşılık verdi. 4. Rounnda Andrez Klimov biraz daha hareketlendi ve raundu üstün kapattı. 5. Round çok ortada geçti. 6. Roundun ilk dakikalarında Andrey Klimov çok iyi başladı. Roundun sonlarına doğru maçtaki üstünlük Jose Paedraza’ya geçti. 7. Roundda Jose Pedraza seri yumruklar atmaya başladı. Bu yumruklar doğrultusunda Andrey Klimov’un suratında açılma meydana geldi. Fakat bu rounda da nakavt gelmedi. 8. Roundda da nakavt bekleniyordu fakat yine olmadı. 9. Roundda da beklenen nakavt gelmedi, fakat her iki boksör de nakavt için zorluyordu. 11. Roundda ikili, birbiri üzerinde üstünlük kurmaya çalışıyorlardı. Öyle ya da böyle 11. Round tamamlandı. 12. Rounnda Jose Pedraza’nın ringin kenarında ayağı kaydı ve yerde kaldı. Fakat çabuk toparladı ve ayağa kalkıp maça devam etti. Böylece 12 roundun hepsi tükendi ve maç bitti. Artık sonuçlar hakemlere bağlıydı. Gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan ve yeni IBF Dünya Süper Tüysıklet şampiyonu Jose Pedraza oldu.

Deontay Wilder vs. Eric Molina – WBC Dünya Ağırsıklet Şampiyonluk Maçı

Gecenin en çok beklenen ana maçı, WBC Dünya Şampiyonluk maçı başladı. Deontay Wilder, şampiyonluğu kazandıktan sonra ilk kez unvan koruma maçına çıkıyordu. Ringe ilk olarak Eric Molina geldi. Deontay Wilder anons edildiğinde ayaklandı.

İlk roundun ilk dakikaları çok sakin geçti. Son dakikasında maça bir hareketlilik geldi ve Molina, Wilder’ın sert çıkışına cevap verdi. İlk round böylelikle son buldu. 2. Roundda Deontay Wilder çok hareketlendi ve her fırsatta rakibinin üzerine gitti. Üçüncü round çok sert geçti. Molina, attığı yumruklarla Wilder’ı öyle bir salladı ki az kalsın Wilder nakavt oluyordu. Bu roundu hiç kuşkusuz Molina almıştı. 4. Round son ana kadar sakin geçti. Son saniyede Wilder, Molina’ya attığı yumrukla Molina’yı yerde bıraktı. Molina, kendini zor toparladı. 5. Roundda Eric Molina 2 kez sert bir şekilde Knockdown oldu. Her oluşunda da zor toparladı. 6. Roundda Wilder yine nakavt aradı fakat başarılı olamadı. Maçtaki üstünlüğünü sürdürüyordu. 7. Round, diğer roundlara göre biraz daha durgun geçti. 8. Roundda çekişme devam ediyordu. 9. Roundun tam ortasında nakavt gerçekleşti. Deontay Wilder, attığı yumruk darbeleriyle 9. Roundun tam ortasında nakavt gerçekleştirdi. Böylelikle WBC Dünya Ağırsıklet Şampiyonluğunu korumuş oldu. Maçtan sonra ise “Bundan önce senin gibisine rastlamadım. Sıradaki rakip olarak Alexander Povetkin’i istiyorum” Açıklamasında bulundu.

Julian Williams vs. Armen Ovsepyan

Gecenin son karşılaşması Julian Williams ile Armen Ovsepyanarasında  gerçekleşti. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşma ilk rounddan itibaren çok hızlı başladı. Ermeni boksör Amern Ovsepyan ilk roundda 1 kez knockdown oldu. İkinci round, ilk rounda nazaran çok ortada geçti. Üçüncü roundda Amerikalı boksör çok sert dövüşmeye başladı. Amerikalı boksörün üstünlüğü sürüyordu fakat ilk rounddaki nakavt isteği kendisinde yoktu. 5.roundda Amerikalı yumruklarını sürdürüyordu. 6. Roundun son saniyelerinde nakavt geldi ve maç bitti. Nakavt sonucunda karşılaşmayı kazanan taraf Julian Williams oldu. Gece de bu görüntülerle son buldu…

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
134 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gennady Wilder
Gennady Wilder
7 yıl önce

wilderin sallandığı anda ödüm bokuma karıştı allahdan sonradan toparladı

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

ne oldu wildercılar gördünüzmü wilderın çenesi ne kadar zayıf ve yüksek raund kaldıramadıgını benim anlamadığım ödün niye boşuna karıstı demiştik bu adam büyük şampiyon asla olamaz diye adam cesedine gelen ilk darbede sallandı ayrıca bu maçtan anladıkki jashua ve povetkin wilderi indirir povetkin indirmede bile jashua kesin indirir adam 7raundda nefes nefeseydi üstelik rakip molina kötü bi boksöre karsı zar… Devamını oku »

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Telden Yazıom iyi yazamamısım demek istedigim wilderın cenesinin ne kadar zayıf oldugunu ve kondisyonun cok zayıf oldugunu anladık bu maçta povetkin indirir wilderı hele jashua feci ko yapar adam hem raund kaldıramıo genç yaşına rağmen hemde inanılmaz yumruk yedi burda mac baslığında dalga geçmişti molinayla adam resmen kötü bi Boksör olmasına rağmen cok hırpaladı wilderı wilder eminim şimdi povetkin macını… Devamını oku »

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Molinanın sert vurduğu belli saten wilderdan daha iyi bir performans bekliyordum.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wilder cılara söylüyorum. Wladimir yakalarsa götürür. Povetkin de öyle. İşi zor.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Deontay Wilder’ın , Povetkin’i yeniceğini düşünen var mı hala ?

Soner
Soner
7 yıl önce

Joshua ve Wlad boş yumruk çok az atıyor bu şekilde güçlerini boşa harcamıyorlar. Wilder her ikisinden de daha iyi kondisyona sahip ama savruk dövüşmemeyi hala öğrenemedi.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Yazının başlığına alternatif 2 başlık.
“Wilder sallandı ama yıkılmadı”
“Molina fırsatı kaçırdı”

Soner
Soner
7 yıl önce

Wilder çenesinin sağlamlığını ikinci kez ispatlamış oldu. Ama joshua ve wlad bu kadar sağlam mı göreceğiz

Soner
Soner
7 yıl önce

Sağ kroşeseni bir kez tam oturtması molina’yı yıkmak için yeterli oldu. wider’da güç var, enerji var, dayanıklılık var ama disiplinli dövüşmek yok. Bu da olduktan sonra bence kimse yıkamaz onu.

halo
halo
7 yıl önce

wilder’in sag elinde stiverne macindan kalma bir sakatlik olabulecegi konusuluyor. belki de bu nedenle sag elini kullanmaktan bu kadar imtina edip sol krose ve direk vuruslara yoneldi. ama sonuc olarak kagit uzerinde etkileyici bir galibiyet gibi gozukuyor olsa da beklentilerin altinda bir wilder performansi gorduk. amerikalilarin tomato can dedikleri turden bir boksor olan molina bu kadar raunt dayanamamaliydi. wilder in… Devamını oku »

ali çolak
ali çolak
7 yıl önce

wilder bir açıklama yapmıştı hatırlayın ringe çıktığımda rakibimi çocuklarımın ağızından lokmalarını alan adam gibi görüyorum demişti hatırlarsanız ssağlık porblemi olan bir kızı vardı onun için boksa başlamış yani kısacası odam yüreğile boks yapıyor ve çokda kuvvetli bence uzun yıllar kemeri kimseye vericeğini sanmıyorum.ALİ ÇOLAK

Gennady Wilder
Gennady Wilder
7 yıl önce

Bende bir wilder taraftarıyım ama şunu kabullenmek gerek klitschkoda orda molina gibi sağ kroşeyi oturtsaydı wilder bir nakdavn yaşayabilirdi.

Soner
Soner
7 yıl önce

işte aynı sağ kroşeyi wlad çenesine yediği zaman ayakta kalabilecek mi? zamanında 3 kez ko ile yenilgisi olan bir adam Wlad. zamanla güreş yapmayı öğrenince yenilmemeye başladı.

Soner
Soner
7 yıl önce

Wlad güreşle kendini savunduğu için yüzüne adam gibi yumruk yemedi. zaten rakipleri kendisinden hep kısaydı. ama şimdi Fury gibi uzun bir rakibe karşı işi kolay olmayacak. eylülde izleriz hep beraber.
Wilder’ın tek handikapı savruk dövüşmesi.

megujan
megujan
7 yıl önce

molina iyi maç çıkardı ancak maça korkak başladı. sürekli çekingen davrandı. sanki gelmeden önce zihninde mağlubiyeti kabullenmişti. salladığı rauntta üzerine biraz daha gitseydi yıkabilirdi. nitekim gördüğüm en iyi aparkatları çıkarttı. yolu açık olsun diyelim. ancak şampiyon wilder de gereksiz bir şımarıklık var. birazcık mütevazi olması onu daha da güçlü yapacaktır diye düşünüyorum.

sezgin
7 yıl önce

sallandı sadece bilinç kaybı olmadı hemen ardına kontra ile molinayı indirdi çokda sert yumrukdu wilderin çene çok sağlam bu kesin

ekrem
7 yıl önce

ben izleyemedim ama izleyip yorum yapcam

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Soner yorumlarını beğeniyorum ve bokstan anladığını düşünüyorum sana sonuna kadar katılıyorum bende seninle aynı fikirdeyim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Eric molina sert vuran hir boksör arkadaşlar wladimir kadar sert vuruyor demiyorum ama normal bir ağır sikletten bir tık daha sert vuruyor.wilder çenesini test ettirdi hem stiverne maçında yediği yumruklardan hemde molinadan yediği yumruklardan wilder ın çenesine zayıf diyen bokstan anlamıyordur.

Doğru söz
Doğru söz
7 yıl önce

Joshua ve Donaty Wlad göre çok daha kaliteli boks yapıyor.Wlad bunca yıl zirvede kaldıysa yarısı boks sahtekarlığından kaynaklı. İşi gücü uzun kolları ile yumruk atıp rakibe sarılmak.Yaptığı başka bişey yok.Ayrıca Joshua ve Doanty kadar dayanıklı olabilecğide kuşkulu.Şimdiye kadar rakiplerinden kol ve boy avantajı ve sarılmaları ile etkili yumruklar almadı.

Kell Brook
7 yıl önce

Wılder çok yetenekli birisi ama daha önce demiştim dövüşte tecrübe yok diye onun havası anca böyle vasat boksörlere geçer. Povetkin bunu yer bitirir 10 raund göstermez ve Wılder’de kondisyon sıkıntısıda var Molina karşısında böyle bir sıkıntı yaşadıysa Povetkin karşısında fena yaşar ve bu onun performans kaybına neden olur. Povetkini yenme şansı var mı? Evet var ama bu tecrübeyle olmaz. Wladimir… Devamını oku »

Neco
Neco
7 yıl önce

Kilckovu yenemez idasina varim

demir
demir
7 yıl önce

bu mal povetkin karşısında 6. raundu görürse kariyerinin en başarılı işini yapmış demektir…ne povetkine ne tyson fury e ne joshua ya rakip felan olamaz…bu malın onlara rakip olabilmesi için 10 yaşına geri dönüp boksu yeniden öğrenmesi gerek bu kadar net söylüyorum…ayrıca safinaz gibi sallandığı yumruk ahım şahım bi yumruk değildi povetkinden balyozu yeyinde ne yapacak merak ediyorum…

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Wilderin cenesi güclü diyenler bokstan zerre anlamayan tipler Wilderin cenesi aksine inanılmaz zayıf molinanın yumrukları filan da sert değil povetkin oturursa ko eder aynı sekilde bi arkadaş wilderın kondisyonun sağlam oldugu nu sölemiş tam tersi 8raunda bitti iyice hatta molınanın köşesi bile desi yoruldu diye bu adam ne povetkini ne wladimir i hele hele jashua i yenmesi i imkansız anlayın… Devamını oku »

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Burda bokstan gram anlamayan insanlar gelmiş ahkam kesiyor neymiş wilderin cenesi sağlammış yaw arkadaş molina kim ya kim molina :)ben SSöleyim chris areolanın ilk raunda ko ettigi adam böle dandik bi Boksöre karsı neymiş wilderin cenesi cok kuvvetliymiş la adam cenesini yedigi İlk krosede sallandı adamın kondisyonu 8raundluk neymiş kondisyonu cok iyiymiş kondisyonu da berbat bu kadar fanatik yorumlar öldürüyo… Devamını oku »

Soner
Soner
7 yıl önce

Turk kurt laz cerkez amerikali israilli hepimiz insaniz dostum. Kimse dogmadan once irkini milletini secemiyo. Burda adamlik insanlik onemli. Wilder bana sempatik geliyor. Yenilseydi uzulurdum.
Wilderda kondisyon yok diyen spordan anlamiyordur. Wilderin ringde sarfettigi enerjinin yarisini wlad harcasa maclari boyle kolay kazanamaz. Sarilarak adam maclari bitiriyor. Digeri ise yuregiyle savasiyor.

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Soneri övüyor buda ikiside wildercı ya kim bilir belki oda kendisidir 🙂

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Demir birader senin sorunun ne sürekli sataşıyorsun.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Soner haklı mesela ben antalyalı yada türk olmayı kendim seçmedim amerikalı da olabilirdim sonerin dediği gibi önemli olan insan olmak.

demir
demir
7 yıl önce

başkalarının yorumunu beğenmediğin zaman ‘boksu bilmeyen yorum yapmasın’ diyosun,,,beğenmediğin bir yorum varsa adam gibi eleştir yada eleştirme her yoruma cevap yazacan diye bişey yok… herkez senin gibi düşünecek diye bişey yok…

demir
demir
7 yıl önce
Reply to  demir

‘boksu bilenler yorum yapsın’ demişsin düzelteyim, aynı mana ama demediğin şeyleri dedin demeyeyim veya dersin demeyeyim senin gibi…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Bilgehan bey rica ediyorum böyle sataşan kişileri uyarırsanız sevinirim.

Soner
Soner
7 yıl önce

Gerginlige gerek yok. Wilder disipline olup enerjisini bosa harcamamayi ogrendiginde yenemeyecegi kimse kalmayacak.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Demir kardeşim benim beğenmediğim yorumlara kastım değil benim lafım sürekli aynı şeyi iddia edenler biraz objektif bakın her şeyi düşünün yani her boksörün wilder ında povetkininde pozitif ve negatif yönleri muhtemelen vardır.biraz ağır konuşmuş olabilirim alınanlar kusura bakmasın.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Benim yazdıklarım yanlış anlaşılıyor olabilir yada ben kendimi iyi anlatamıyorda olabilirim.Benim iddia ettiğim şeyi tekrar söyleyeyim kesinlikle wladimir ve Povetkin kötü boksör değil hepsinin sevmediğim ve sevdiğim yönleri var belki yazdıklarımda povetkin den nefret ediyor onun çok zayıf bir boksör olduğunu düşündüğümü düşünen olmuş olabilir ama benim wilderdan sonra en sevdiğim boksörlerden biridir Povetkin tabi aktif boks yapanlardan.

erislandy lara
erislandy lara
7 yıl önce

Wilder’ın işi zor Povetkin karşısında.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Wilder ,Povetkin’i yensin boks izlemeyi bırakıcam.Eric Molina 3.Raund’da sert bir kroşe attı.Povetkin böyle kroşeleri daha sık atıcak ve Povetkin maçı nakavtla kazananıcak benim düşüncem böyle.

Soner
Soner
7 yıl önce

Bence cok kolay. Povetkin direnemez. Uzun boy boksta avantajdir. Bunun tek istisnasi efsane mike tysondir. Mike tyson gibi bir efsane de bir daha ringlere kolay kolay gelmez. Eylul ayinda Fury bence wladi yenecek.

fatih genel
fatih genel
7 yıl önce
Reply to  Soner

fury değil wladı.İsim yapmış(kubrat pulev,povetkin gibi challenger olmuş) hiçbir ağır sikleti yenemez.Menajer başarısıyla bu seviyelerde tutnabildi. Wilderin povetkini yeneceğini düşünüyorum ama wlad karşısına çıkmadan önce biraz daha pişmesi lazım.Bu kafayla çıkarsa k.o ile kaybeder. Wlad karşında kendini geliştirmiş olmaları şartıyla joshua ve wilder’in şansı olabilir

demir
demir
7 yıl önce

bak burda yorum yapanların %90 nı wilderi beğenir sempati duyar bende ne boksunu beğenirim nede sempati duyarım, şu zamana kadar hiç kimseye düşünceleri yüzünden veya beni eleştirdiği için o tarz laflar söylemedim, beğendiğim boksörleride babamın oğlu gibi savunduğumuda göremezsin…herkez edebiyle düşüncelerimi eleştirip boksu bilmediğimi daha doğrusu sporu bilmediğimi söyleyebilir, benim için no problem.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Wilder ,Povetkin maçını kaybeder.Klitschko’da Tyson Fury’i yener.Povetkin ile Klitschko arasında çok zevkli bir mücadele olur.Bu sefer Klitschko ilk maç da olduğu gibi maçı domine edemez.Belki Klitschko yeniledebilir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Kardeşim ben normalde sinirli öfkeli bir yapıya sahip bir adamım ama durduk yere şu zamana kadar kimseye küfür etmedim birisi bana sataşmadan benim kimseye zararım olmaz.Ben sana herhangi bir küfür etmişliğim yok kardeşim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Soner bence de mike tyson gibi bir boksör bir daha gelmez o bir efsane.

Yavuz
Yavuz
7 yıl önce

Siz gerçekten Wilde’ın kliçkoyu yenebilecegini düşünüyor musunuz ?

Soner
Soner
7 yıl önce

Yavuz@ niye dusunmeyelim? Wlad superman mi? Rakibine sarilmasa belki bu noktaya gelemeyecekti. Kendisi boksu sevimsiz hale getirmis bir kisidir. Fury onun icabina wilder dan once bakacak.

kenan
kenan
7 yıl önce

Maci kacirdim ereden izleyebilirim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Bence deontay wilder karakter olarak çok iyi bir adam gibi gözüküyor adam eğlenceli kafa dengi bir adama benziyor tam takılabilecek adam bana göre 🙂 internette çeşitli videoları var ıngilizcesi olanlar seyretsin olmayanlar bile altyazılı olanlar daha da olmadı teknolojiden anlayanlar dublajlı yapıyor benim aram pek iyi değil izleyin gerçekten keyifli güldüğünüz yerler mutlaka olacaktır ben izleyin derim tabi siz bilirsiniz.

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Deontey wilderın povetkini yenme ihtimalı 0 burda konusan iki hesap acıp birbirini öven wildercılar boks bilmeyen hayatında ringe çıkmamış insanlar adam hala stiverne wilderın cenesine vurdu diyo nah vurdu kardeşim vuranı bugün gördük molina hemen sallandı zaten wilder jashua klitschko jennigs bu wilderi perişan eder keza povetkinde

sezgin
7 yıl önce

ediyor tabiki molina yandan vuruyor dengesi bozuldu sadece hepsi o. rakibine baktı dengesini toplarken birde wilder o anlarda bilinç kaybı sıfırdı. savruk yumruk deniliyor rakip uyuşduysa kombineye giriyor tarzı o adamın sonuçda

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Hayemaker bu wildercılara göre wilder çenesi mükemmel kondisyonu süper ahahahahaha ulan molinanın köşesi bile 7raundda wilder yoruldu dediler tabi molina mal bi boksör oldugu için anlamadı muhtemelen povetkin anlayacak ve ko edecektir wilderı 🙂

deniz
deniz
7 yıl önce

Wilder-Povetkin macinin galibini dövusecekleri ulke belirler ,Amerikada olursa Deontay avantajli ,Rusyada olursa Povetkin avantajli olur, tarafsiz ulkede olursa Povetkini zora olsa galibiyete yain göruyorum.
Fury-Wladimir Macina gelirsek ,ayni Pulevi yendigi gibi Fury i ilk 5 raunda icine nakavt edecktir Wlad.
Bakalim Heleniusun kariyeri nasil devam edecek ,oda dun rakibi rahat yendi .

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Hayemaker sende ki zihniyet çok değişmiş molina arreola karşısında gibi mi dövüştü adam ünvan maçına çıktı ünvan haberin ola maç için asıldı ben wilder iyi performans sergiledi demiyorum ama böyle bir karşılaştırma yapmak saçmalık kardeşim.şu da kafamda yer etsin şakaktan nakavt etmek daha zordur aynı yumruğu aynı şekilde birine vur çeneden düşüyor sa şakaktan düşmez emin ol uğraştım o kadar… Devamını oku »

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Wladimir klitschko maç hangi ülkede olursa olsun Kazanıo işde büyük Boksör olmak baska bişi povetkin macı rusyada olursa kesin. Povetkin alır Zaten

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wilder cılar bi titredi, tam titredi 🙂

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Onlarda biliyolar cünkü wilderin povetkini yenemeyicegini ah su anda riddick_bowe gibi Boksör olcaktı ne wladimir ne jashua bakalım kim bas edebilirdi

Soner
Soner
7 yıl önce

Clinchko’cular ise eylülde KO olacaklar :)))

kel brook
kel brook
7 yıl önce

detony welder povetkin maçı ortada…powetkinin karşısında mal gibi duran perez gibi biri olmayacak 2.02 atletik biri olacak…şu yener diyen taraf tutmuş olur şanslar yüzde ellidir..

david haye
david haye
7 yıl önce

Öncelikle stiverneyi bu kadar büyütüp granit çene demek cok abartılı bence .sunu diyim neye göre granit çene bunu kime karsi test etti .arreola ya mi wildere göre mi sağlamlığını test etti bence bos.povetkin stevernden kat ve kat daha iyi bir bokscu kiyaslanmaz bile.steverneyi nakavt edecek bokscular var basta klicko diyebilirim.fury klicko maci icin pek heveslenmeyin klicko iyi bir idman yapar… Devamını oku »

Soner
Soner
7 yıl önce

eylülde göreceğiz bakalım ter mi atacak, yoksa yine güreş mi yapacak? 🙂

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wilder çok acemi. Bu adama fazla bel bağlamayın. Povetkin kısa o da olmaz. Kaldı Joshua. Hadi sil baştan.

dogan
dogan
7 yıl önce

wilder bende acik soyleyeyim biraz hayal kirikligina yol acti

Kafalardaki soru isaretini arttirdi

Wilder in savunmayi kesinlikle ogrenmesi lazim.Savunmasi bence sampiyon bir boksore gore cok zayif.Yorumlarimi okuyanlar bilir povetkin wilder i ko eder diyordum simdi daha da emin soyluuorum.Wilder povetkin e karsi boy avantajini kullanamaz cunku o tecrube yok onda

dogan
dogan
7 yıl önce

arkadaslar ayrica wlad deontay i bence dagitir

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Bence de maalesef. Çarşı karıştı 🙂

haci
haci
7 yıl önce

wilederi povetkin moleküllerine ayrır molina yavaş kaldı wilederin pili 6 raunnda bitmişti bir sağlam yumruk wilderi nakavt ederdi doğan wilederi wlad a bile gerek yok fury. pvetkin. antony bile dağıtır sıkı rakiplerden kaçıyorlar çünkü potansiyelinin olmadığını manejeride antrenörüde biliyor

david haye
david haye
7 yıl önce

Wilder kardesim ben seni eleştirmek anlamında demiyorum sadece steverne nin granit çene olması icin daha çok macta test etmesi lazim sadece wilder ile olmaz bu .wilderi. Povetkini ud ile yenecegini bende tahmin ediyorum ama kesinlikle çenesini korumalı.fury icin ise Görüşüm aynı wlad cok rahatgececek cunku ssavunması berbat

Soner
Soner
7 yıl önce

wlad en zor maçını yapacak. hatta kaşı gözü dağılıp, aynı abisi gibi TKO bile olabilir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Sonerin dediği gibi de olabilir sonuçta boks bu her şey olabilir tam tersi de olabilir benim ki sadece bir tahmin.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wlad, Fury le dalga geçer. Direk nakavt 🙂

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wilder daha erken. Çabuk su kaynattı bence. Barutu bitiyor gibi.

Doğan
Doğan
7 yıl önce

deontay kardeş eğer wilder povetkin i geçerse 2016 nini ilk yarısındakemer birleştirme maçı izleriz inşallah:)O maça da kalp dayanmaz ama Deontay molina maçından bence kesinlikle ders çıkarmalı ve çıkaracaktır da.Bu maç bence onun için çok iyi oldu diye düşünüyorum.İnanılmaz efor sarfediyor bazen gereksiz yere 3.raundda inanamadım eyvah dedim gidecek nerdeyse çok yazık olurdu. Wilder Joshua maçıda inanılmaz bir maç olur… Devamını oku »

2T
2T
7 yıl önce

Bence de oyle wilder ya oyun sistemine savunmayi da eklemeli ya da inanilmaz kondisyon sahibi olmali ki hep hucum etsin ve yorulup acik vermesin

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Wilderin cenesi inanılmaz zayıf güclü filan değil

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

2016 nın ilk yarısında olması zor çünkü glazkovla da maç yapacak son yarısında olabilir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Glazkovda zorunlu rakip İBF ten

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

2T aynen katılıyorum yorulması boşa enerji harcaması wilderın hep zararına oluyor o yüzden açık verip sert darbelere maruz kalıyor.kondisyonunu geliştirmesi lazım o zaman wilder daha az açık verir böyle yumruklar yemez daha az yer.

riddick bowe
riddick bowe
7 yıl önce

Su anda piyasadaki en iyi Boksör anthony joshua

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Ben bi video da Lennox un Wilder a sol direk yumruk çalıştırdığını görmüştüm. Bence sıkıntı orada. Ağır siklet solu ile blok yapmalı ve ayak hareketleri ile de rakibin yakın menziline girmemeye dikkat etmeli. Solunu Wilder gibi düşürüp, plansız yumruk menzilinde gezersen, granit olsan nafile. Ben 15 yıllık seyirciyim, buyrun boks yapan arkadaşlar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

şu zamanda saten nakavt olmayacak tek isim Mariusz Wach.Muşta ile indirirsin anca

Abdullah
Abdullah
7 yıl önce

Wilder bence iyi bir boksör değil. Teknik yok,stil yok,sokak dövüşçüsü gibi.Powetkin lie karşılaşması durumunda Povetkin’e en fazla 3 raund dayanabilir.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Bana göre Wladimir yenilmez, Joshua da veliaht.
Keşke biraz daha seçenek ve sık ağır siklet sağlam maç maç olsa da ortalık şenlense. Tabii Kovalev, Golovkini de gözlüyoruz. Çıta yükseldi, mix fight gala falan çerez kalıyor.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Hayla sokak dövüşçüsü gibi teknik yok diyenler var bırakın artık şu internet yazılarını okuyup gelip buraya yorum yazmayı nasıl teknik yok kardeşim bari geliştirilmesi gereken bir tekniği var de anlayalım sokak dövüşçüsü dedin mi adamın üstüne bok atmış olursun

Soner
Soner
7 yıl önce

Fury, wlad’i TKO ile yenecek. Wilder ise povetkini 5-6 raund gibi ko ile yenecek. not edin.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

soner inşallah dediğin gibi olur çok isterim senin dediğin gibi bir sonuç çıkmasını inşallah diyorum ve not ediyorum 🙂

Soner
Soner
7 yıl önce

TKO derken kaş göz yarılması sonucu maça devam edemeyecek.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Fury en fazla 3 round dayanabilir. TKO diyorum.

Soner
Soner
7 yıl önce

kaptan iddiasına var mısın? wlad o maçtan sonra boksa veda edecek.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce
Reply to  Soner

Her türlü iddaasına varım Klitschko o maçı kazanmazsa bi daha ne boks maçı izlerim ne de böyle sitelerde yorumda bulurum.Zaten yenilmesi durumunda Klitschko’nun kariyerinin sonu olabilir yada Unvan maçına çıkar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

arkadaşlar anthony joshua WBC de 2.sırada povetkin ile joshua ilerideki zamanlarda zorunlu rakip için wildera maç yapabilir wbc kemer eleme maçı

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

sizce öyle bir şey olursa povetkin joshua maçı kim yener ?

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Joshua yı kimse yenemez bence.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Fury kim Wladimir kim derim Soner.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

Wladimir in maç yapmayacağı tek kişi Joshua demedi demeyin. Ne yapar eder karşısına çıkmaz.

Soner
Soner
7 yıl önce

fury’i çok küçümsedin kaptan ağa. adam daha genç hırslı şu an deli gibi antreman yapıyordur. wlad yaşlandı iyi bir ko olup bırakacak bu işi.

demir
demir
7 yıl önce

soner sende wlad ı küçümsüyosun. fury wladı yenebilir bencede o ihtimal var ama öyle kolay değil wlad ko da yapabilir ama tahminim ud ile wlad…

Soner
Soner
7 yıl önce

Wlad guresmeyi iyi bildigi icin avantajli. Kirismali bir macta ayakta zor kalir. Sarilmadan bir maci bitiremez.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar bunu Wladimirde kendisi de iyi biliyor sarılmadan bir maç yaparsa kırışmalarda oda biliyor yere serilebileceğini wilder maçında eğer olursa hiç sarılmasın temiz bir KO yapacaktır wilderda o potansiyel ve kuvvet var.joshuada da var ama Wladimirle Kanka gibiler mümkün değil maç yapmazlar.Povetkin joshua maçı olabilme ihtimali var olursa Povetkin kazanır bence.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Deontay Wilder’ın ,Klitschko ile maç yapmasını çok isterim ama Povetkin engelini geçemeyeceğinden eminim.Wladimir sarılmasa’da Wilder’ı 8.Raund’a kadar yere sere sarılsa da yere sere bunuda bilin.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Bu arada Joshua’nın potansiyeli çok yüksek ama çenesi zayıf olimpiyatlar ve avrupa şampiyonası başta olmak üzere Joshua’nın çok maçını izledim.Bana kalırsa yakın bir zamanda Joshua ile Wilder maç yapıcaklar.Şanslarının eşit olduğunu düşünüyorum.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Joshua eveli sağlam adamlarla maç yapsında ondan sonra wilder kadar iyi mi karar verilir şimdi joshua wilder maçı için tahmin de bulunmak saçma olur.dediğim gibi Povetkin joshua ile kemer eleme maçına çıkabilir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Zorunlu rakip olabilmek için.

WİLDER
WİLDER
7 yıl önce

Vladimir vs Povetkin maçını izledim hiç zevk yok maçta Vladimir sürekli sarılıyor sonrada maç soğuyor ama Wilder izleyene zevk veriyor her fırsatta yumruğunu sallıyor, Vladimir gibi önde olduğu halde bile rakine rakibinden fazla isteyerek sarılmak şampiyonlara yakışmıyor.

wilder povetkin
wilder povetkin
7 yıl önce

bence wilderın çenesi sağlam değil povetkin prez maçına baktığımda povetkin perezi çeneden yakaladı ve yıktı eğer wilder molinadan ders aldıysa povetkini yanına sokmaz ve balyoz gibi sağ yumruğunu oturtturursa povetkin ko olur

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
7 yıl önce

Bence de uzun boyunun avantajını kullanacaktır wilder Povetkin le aralarında bayağı bir boy farkı var 13 cm az değil wilder saten ne kadar sert vurduğu belli geliştirirse kendini povetkini yakalar ve KO eder ama puana da gidebilir kıran kırana geçeceği kesin.

Klitschko
Klitschko
7 yıl önce

Alexander Povetkin vs Andrzej Wawrzyk maçındaki gibi Povetkin nakavt edicek ama bence bu nakavt sekizinci veya dokuzuncu raundda gelir.Puan olarak da Povetkin’in , Wilder’dan avantajlı olacağını düşünüyorum.Ama Wilder hiç beklenmedik yumruğu maçı Wilder’a kazandırır ama maçı Wilder’ın kazanması bana göre sürpriz olur.Povetkin olimpiyatda,avrupa şampiyolarında,amatör şampiyonalarda çok şampiyonluk yaşamış birisi Wilder’ıda nakavt etmesini umuyorum.

wilder povetkin
wilder povetkin
7 yıl önce

lan olum wilder molina maçında çok değişik dövüştü bermene stiverne maçındaki gibi dövüşseydi en fazla 5 raund dayanırdı molina povetkinin karşısına değisik çıkar povetkinin işi zor bide arada 13 cm boy farkı var

Başa dön tuşu
134
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.