Boks

Dmitry Sukhotsky Dünya Şampiyonluk Hayallerine Erken Veda Etti!


Adonis Stevenson, Dmitri Sukhotskiy

Tüm Türkiye’nin 1 haftadır beklediği Adonis Stevenson vs. Dmitry Sukhoty WBC Dünya şampiyonluk gecesi Bilgehan Demir’in heyecan dolu anlatımı ve Koray Şarkaya’nın yorumları ile dün gece Kanaltürk ekranlarında yayınlandı. Gecede çok önemli maçlar da yer aldı.

Artur Beterbiev vs. Jeff Page Jr. | NABO/IBF/NABA Hafif Ağır Sıklet Unvan Karşılaşması

Gecenin ilk maçı Jeff Page Jr. İle Artur Beterbiev arasında gerçekleşen WBO NABO/IBF/NABA Hafif Ağır Sıklet unvan karşılaşması oldu.

İlk roundun sonuna doğru, Beterbiev aldığı bir darbe ile yerde kaldı. Hakem saymaya başladı fakat Beterbiev maça devam etme kararı aldı ve devam etti. 2. Roundun ortasında aynı durumda bu sefer Jeff Page Jr. Kaldı. Hakem bu sefer Jeff Page Jr.’a saymaya başladı. Page’de maça devam etme kararı aldı ve maça devam etti. Maçın sonuna doğru 2. Kez yerde kalan Page, yine devam etme kararı aldı. Bu sefer Beterbiev hızlı davrandı ve 3. Kez Jeff Page’i yere yatırdı ve böylece bir nakavt gelmiş oldu. Maçı kazanan Artur Beterbiev, WBO NABO/IBF/NABA Hafif Ağır Sıklet şampiyonu olmuş oldu.

Adonis Stevenson vs. Dmitry Sukhotsky | WBC Dünya Hafif Ağır Sıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması ise merakla beklenen Adonis Stevenson ile Dmitry Sukhotsky arasında gerçekleşen WBC Dünya Hafif Ağır Sıklet unvan maçı oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Maç ilk başta çok ortada başladı. İkili daha çok, karşılaşmanın başlarında birbirlerini tartmayı seçtiler. Bu nedenden dolayı ilk roundlarda maç hareketsiz geçti. 2. Roundun sonlarında doğru Adonis Stevenson, rakibi Dmitry Sukhotsky’i nakdavn etti. Fakat Sukhotsky çabuk toparlanmayı başardı. 3. Rounddan itibaren maç biraz hareketlenmeye başladı. Bu hareketliliğin akıbetinde Stevenson, ağır yumruklarıyla ön plana çıktı. 5. Roundda Rus boksör toplamda 2 kez nakdavn oldu ve her seferinde kalkmayı başardı. 12 round sürmesi beklenen bu maç 5. Roundun son saniyelerine doğru sonuca kavuştu. 5. Roundun son saniyelerinde Stevenson, Rus rakibine attığı bir darbe ile maçı kazandı. Böylelikle Adonis Stevenson, WBC Dünya Hafif Ağır Sıklet unvanını korumuş oldu.

Bu arada maç sonunda yapılan açıklamada Andrejz Fonfara ile rövanş da olabileceği gelen haberler arasında… Bu rövanş 4 Nisan’da olabilir… Adonis’in asıl hedefi ise Mart ayında yapılacak olan Kovalev vs Pascal maçının galibiyle kemer birleştirme maçına çıkmak…

Andre Dirrell vs. Derek Edwards | IBF Eleme Maçı

Bir sonraki maç ise Andre Dirrel ile Derek Edwards arasında gerçekleşen IBF’te eleme mücadelesiydi. Karılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Maç ilk başlarda çok normal başladı. İlk roundun son saniyelerinde Derek Edwards muhteşem bir şekilde atak yaptı fakat çok fazla etki etmedi. 2. Roundda ise Andre Dirrel ipleri ele aldı. Maçın ortalarına doğru her iki boksörde iyici yorulmaya başladı. Maçta çoğu zaman Andre Dirrel ön planda oldu. Karşılaşma sonlara doğru baya hareketlilik kazanmaya başladı. Salondaki seyirci bu arada hop oturup, hop kalktı. 12. Roundda maç baya hareketlendi. Derek Edwards, çok büyük üstünlük sağladı. Andre Dirrel her ne kadar maçı önde götürse de maçta nakavt gelmedi. 12. Roundun sonunda maçı 120-108, 119-107, 119-109 puanlama ile Andre Dirrel kazandı ve böylelikle final aşamasına yükselmiş oldu.

Jo Jo Dan vs. Kevin Bizier

Gecenin son karşılaşması ise Selçuk Aydın ile bir zamanlar ringe çıkmış olan Jo Jo Dan ve Kevin Bizier arasında gerçekleşti. Bu maçta 12 round üzerinden değerlendirildi.

İkili maça oldukça hızlı başladı. Kevin Bizier, maçın henüz daha ortasına gelmemişken yüzündeki kızarıklıklarla dikkat çekti. Jo Jo Dan’de ise böyle bir durum söz konusu olmamıştı. Maç ortalara doğru hareketliliğini arttırdı. 6. Roundda Kevin Bizier, Jo Jo Dan’i nakdavn etti. Sorasında Jo Jo Dan ise devam etme kararı aldı. Maçın ortalarına doğru Kevin Bizier’ın kaşında bir açılma meydana geldi. Karşılaşmanın sonlarına doğru her iki boksör de yorgunluk belirtileri vermeye başladı. Bir çok kişinin nakavt beklediği bu karşılaşma tam tersine 12 roundun hepsini tüketti. 12 roundluk bu maçın sonucunda kazanan taraf 115-112,113-114-114-113 puanlama ile Jo Jo Dan oldu.

Gecede gerçekleşen diğer maçların sonuçları ise şöyle;

*Sebastien Bouchard vs. Cedric Spera

Kazanan: Sebastien Bouchard

*Vislan Dalkhaev vs. Csaba Toth

Kazanan: Vislan Dalkhaev

*Custio Clayton vs. Sophyan Haoud

Kazanan: Custio Clayton

 

Geceden Bazı Kareler:


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

artur beterbiev kovalev icin en ciddi rakip olucak

kaptan
kaptan
7 yıl önce

Derek istese Andre yi götürürdü. Son raund Andre groki bitirdi.

Başa dön tuşu
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün