BoksFight TV

Gamboa Dokuzuncu Roundda Nakavt


round 9 nakavt (11)

Yenilmez WBO Hafifsıklet Şampiyonu Terence Crawford, eski yenilmez üç sıklette dünya şampiyonu ve olimpiyatlarda altın madalya sahibi Yuriokas Gamboa’yı Nebraska’da unvanını korumak için çıktığı maçta 10.943 seyircinin önünde dokuzuncu roundda nakavt ederek şampiyonluğunu rakibine kaptırmadı. İlk dört round maç kısman Gamboa’nın lehine ilerliyordu. Ama beşinci roundda Crawford ipleri ele aldı. Dokuzuncu roundda Gamboa, Crawford’u devirmeye çalıştıysa da, Crawford’un aynı roundda kendisini nakavt etmesine engel olamadı ve maçı kaybetti ve unvan yeniden Crawford’un oldu.

Bir diğer maç da yenilmez ortasıkletler arasındaydı. 2008’de ortasıklette olimpiyatlarda yer alan Matt Korobov, on round süren maçta Jose Uzcategui’yi yendi. Uzcategui’yi yedinci roundda iki kez düşürerek maçı kendi lehine çevirmeyi başaran Korobov bu galibiyetiyle WBO Kıtalararası Şampiyonu oldu.

Yenilmez yarı ortasıklet Mikael Zewski, Prince Doku Jr’ı dördüncü roundda nakavt ederek boşta olan NABF Yarı Ortasıklet Şampiyonluğu’nun sahibi oldu.

Bir diğer maç da yenilmez yerel horozsıklet boksör Johnny Determan ile Ernie Marquez arasında oldu. Determan, Marquez’i ilk roundda düşürdü ama üçüncü roundda Marquez’in sol gözüne kazara gelen bir kafa darbesiyle maç no-decision ile bitti.

Yerel tüysıklet Bernard Davis, Heath Cline’ı dört roundda yendi. Dört roundda da skor 40-36’ydı.

Yenilmez süper tüysıklet Casey Ramos, tek taraflı geçen altı roundluk maçta Guillermo Sanchez’i yendi.

Yenilmez süper horozsıklet Vic Pasillas, üçüncü roundda düşürülmeye çalışıldıysa da Jiovany Funtes’i altı roundluk maçta puanla yendi. Tüm roundlarda skor 58-54’tü.

Profesyonel olarak çıkış yaptığı maçta süper yarı ortasıklet Cody Crowley, rakibi Ronnie Peterson’ı ikinci roundda nakavt ederek yendi.

Crawford vs. Gamboa Özet:


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
3 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Golden Boy
Golden Boy
7 yıl önce

Gamboa siklet yükseltmekle hata yaptı bence.Crawford’da çok iyi bir boksörmüş ilk defa izledim.

oğuzhan şimşek
oğuzhan şimşek
7 yıl önce

gamboa süper boksor ama bu kilo ona göre değil.Normalde yurmuklarını göremezdik hızından.bu maçta 5.raunttan sonra mafoldu resmen..

roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

gamboa ilk 3-4 raundun boksoru..eski sikletinde mikey garciayla mac yapmak istedigini soyluyordu ki bence garcianin karsisinda sansi bile yok..

Başa dön tuşu