Drozd Sakatlandı. Makabu Maçı İptal Oldu. Bellew’a Gün Doğdu!


GrigoryDrozd8 Nisan’da Rusya’da Ilunga Makabu’ya karşı kemerini savunması beklenen WBC Yarı Ağır Sıklet Şampiyonu Grigory Drozd, sakatlık gerekçesiyle maçtan çekildi.

makabuDrozd adına açıklama yapan promotörü Andrei Ryabinski, boksörün sakatlığının ciddi olduğunu ve uzun süre ringe çıkamayacağını açıkladı.

En son geçtiğimiz Mayıs ayında kemerini savunan Drozd’un, yeni oluşan bu durumla birlikte 12 ayı aşkın süre ringe çıkamayacağı kesinleştiği için WBC’nin kemeri boşa çıkarması ve boştaki kemer için yeni bir karşılaşma düzenlemesi bekleniyor.

Boştaki kemer için ringe çıkacak boksörlerden birinin Güney Afrikalı nakavt makinası Ilunga Makabu olacağı kesin; diğerinin ise son maçında Mateusz Masternak’a karşı çok önemli bir galibiyet alan İngiliz Tony Bellew olacağı düşünülüyor.

-Sıkı bir Everton taraftarı olan Bellew’in, bir sonraki maçına Everton’ın sahası Goodison Park’ta 40 bin kişinin karşısında çıkmak istediği uzun süredir biliniyordu. Drozd’un sakatlık haberi sonrası İngilizlerin finansal gücü de hesaba katıldığında Mayıs ayında olası bir Bellew-Makabu karşılaşmasının gerçekleşme ihtimali son derece artmış durumda.

Bellew eğer WBC’den bu fırsatı alamazsa, alternatif olarak Marco Muamer Hukiç’e IBO şampiyonluk maçı için teklif götürecek.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

8 Yorum - "Drozd Sakatlandı. Makabu Maçı İptal Oldu. Bellew’a Gün Doğdu!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Tony bellew için zorlu bir yol başlıyor. Muammer hukice karşı hiç cikmasin hukiç tonyi harcar ringde.makabu da sert bir boksör ama tony zorlarsa sayı ile alabilir küçük bir farkla .

david tua
Üye
david tua

Drozd dopinglidir ondan cekmislerdir tahminen ruslar alayi düzenbaz adi herifler wilderin antrönörü doping icin endiselerini söylüyordu.herekese selamlar

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Pulev vs chisora maçı kesinleşti maç 7 mayısta gerçekleşecek.

Roman
Üye
★★
Roman

Tony Bellew gerçek hırs gerçek vahşilik onda var. Ud ile tony Bellew kazanır. Şampiyon olmasının vakti geldide geçiyor. Makabu nakavt etmesi lazım.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Tony bellew cleverly gibi boksculari muammali şekilde yener.bu siklette kemer sahibi olup onu çok tasiyamaz. Makabuya göre daha teknik ama makabu daha sert bir bokscu.adonis bellewi paspas etmişti 6 raund dayanabilmisti bellew.

Gökhan Sebilci
Üye
Gökhan Sebilci

Dimitry Kudraşov, Rakhim Chakiev ve Oleksandr Usyk’den haber yok mu bu sıklette?

Roman
Üye
★★
Roman

Adonis kim? Adam az yumruk almadı o maçta Bellew iyi kontralar attı. Ama hep üstüne gitmişti adonis. Sıkı maç olmuştu.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Adonisi herkes iyi tanır en iyi de tony bellew tanır.o maçta bellew nerdeyse raund alamadı.tony bellewi adonis partneri cleverlyde kovalev etmişti.sadece konrtalara bakarak değerlendirme bence bellew o maçta iyice adam akıllı dayak yedi.crueserweightte tutunamaz.kemer sahiplerinin hepsi ramirez hariç bellewe 12.raundu göstermezler.