Boks

EBU İki Dev Randevunun Startını Verdi! Avni Yıldırım’ın Muhtemel Rakibi Bu Maçta Belli Olacak!

callum-groves

Avrupa Boks Birliği (EBU), süper orta sıklette dev randevunun startını verdi. Britanya’nın IBF şampiyonu James DeGale ile birlikte en iyi 3 süper orta sıkletinden 2’si olan Callum Smith ve George Groves Avrupa Şampiyonluğu için ringe çıkacak mı?

EBU son yaptığı açıklamada şampiyon Callum Smith’ten kemerini George Groves’a karşı savunmasını istedi. Federasyon iki boksöre anlaşmaları için 14 Kasım’a kadar süre verdi.

abrahamWBC sıralamasında 4. sırada olan Avni Yıldırım’ın hemen üstünde 1. (Smith) ve 3. (Groves) sırada bulunan iki boksörün ringe çıkması halinde, kazanan taraf 2017’de Avni’nin muhtemel rakibi olacak.

Öte yandan WBC sıralamasında 1 numarada olan Callum’un, bu pozisyonunu riske atmamak için Avrupa Şampiyonluk kemerini boşa çıkarması ve maçtan çekilmesi de olasılıklar dahilinde. Bu durumda EBU Groves için yeni bir rakip atayacak. Bu olasılığın hayata geçmesi halinde bir diğer büyük maç; George Groves – Arthur Abraham mücadelesi de hayata geçebilir.

Avrupa Ağır Sıklet Şampiyonluk Maçı Geliyor

pulev-vs-wach-1

EBU ayrıca ağır sıklette de şampiyon Kubrat Pulev’den kemerini Polonyalı Mariusz Wach’a karşı savunmasını istedi. 3 Aralık’ta Sofya’da Samuel Peter’la ringe çıkacak olan Pulev’in de kemerini boşa çıkarması ve IBF rotasından ilerlemesi söz konusu.

200px-agitkabayelBu durumda da EBU’nun boştaki kemer için Mariusz Wach’a yeni bir rakip atayacak. Bu durumda EBU sıralamasında 5. sırada bulunan ve Avrupa Birliği şampiyonu apoleti taşıyan Türk boksör Ağıt Kabayel’in de Wach’ın rakibi olması ciddi bir olasılık olarak görünüyor.

Tüm bu olasılıkların şekillenmesi için 14 Kasım tarihini beklememiz gerekiyor. Şampiyonların kemerlerini boşa çıkarması halinde EBU’nun yeni adayları zaman geçirmeden gelecek hafta içinde açıklaması bekleniyor.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
12 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Krusher Kovalev
Krusher Kovalev
7 yıl önce

smith wbc kemeri için groves ta wba kemeri için devam eder, kemer birleştirme maçına çıkabilirler 2018 de

Mehmet koçak
Mehmet koçak
7 yıl önce

Çok tehlikeli ler corc croves falan Avni yıldırım Q2 arenaya çıkması müthiş olur ancak edi horn olursa menajeri onu dünya yıldızı yapabilir yoksa işi zor

Braddock
Braddock
7 yıl önce

Trump amerikanin dengesini degistiricek o kesin 🙂 avninin en iyi isimlerle mac yapması için biraz erken. ilk 50 içinden 2 boksörle daha maç yapmalı. Wbc kemerini kazanıp ülkemize ilk şampiyonluğu yaşatır inş

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
7 yıl önce

bugün trump mı ,clinton mu tartışması yapmamız gerçekten çok komik oluyor. çünkü amerikayı başkanlar değil çok uluslu şirketler yönetiyor. BU ailelerin başında da Rothschild Ailesi ve Rockfeller ailesi geliyor. Bu aileler silah sanayini, ilaç sanayi ve medyayı ellerinde tutuyor. bu şirketler, sermayeleri pek çok ülkeden kat ve kat fazla olan bu şirketlerdir ve bunmlar sermayelerine sermaye katmak için, mallarına mal… Devamını oku »

mdeniz
mdeniz
7 yıl önce

+1 (+petrol)

Yemenli hamit
Yemenli hamit
7 yıl önce

Sanki trump denen ıslam düşmanı çok iyi ikiside birbirinden beter

bankacı
bankacı
7 yıl önce

umarım 3.dünya savaşı çıkmaz zaten abd de cumhuriyeçiler ülkeyi batırır demokratlar düzeltir sonra amerikalıların biti kanlanır tekrar inişe geçerler battık derler demokratlar gelir yine düzeltir. orta doğu yine karışacak gibi…kim kime dum duma…

dün aklımada geldi aslında dedim:dolar alayım clinton seçilirse zaten dolar fiyatlandı ama süpriz olurda trump kazanırsa dolar gider demiştim ama yapmadım:( kısmet .

jackal
jackal
7 yıl önce

Callum Smith ezer geçer. Bu arada Ağıt Kabayel türk değil.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
7 yıl önce

Hepsinin içinde en komiği ve olağandışı olanı parkerin promötürünün hayeyi 2.veya 3.raundda yeneriz demesi.ilk 50 de olmayan bir rakibini 12 raund ko edemeyip ilk 100 de olmayan bir rakibini 7.raundda ko edip takama ecel terleri dökerek ortada geçen bir maçı ev sahibi avantajıyla alan bu parker hayeyi 2.raundda ko edecek.ben daha gerçekçi oluyum parker bu hayeye bile 10.raundu göremez hatta… Devamını oku »

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
7 yıl önce

George groves – callum smith maçı olmaz çünkü kaybeden dünya şampiyonluk hakkını en az 1 yıl ertelemiş olur.ikinci seçenek Abraham maçı olabilir.

Roman
Roman
7 yıl önce

Callum Smith, kemeri boşa çıkarır. Ufak maçlarla devam eder. Groves da smith de riske girmezler Ebu kemeri için.

GGG
GGG
7 yıl önce

Avni eğer bişeyler yapacaksa fırsat bu fırsat. Süper ortada doğru düzgün boksör yok. Carl Froch, Mikkel Kessler gibi boksörler yok. En iyisi de Andre Ward yok. Avni için pek umutlu değilim çünkü iyi bir boksör olduğunu düşünüyorum. Ama bişeyler yapacaksa bu ortam onun için müsait. Umarım başarır ve ilk dünya şampiyonumuz olur

Başa dön tuşu
12
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.