Boks

Eddie Hearn; Caleb Plant’ın, Canelo’yla Maç Yapmadan Önce Bir Maç Yapmasını İstedi! Hangi Maçı İstedi?

Boks Organizatörü Eddie Hearn, WBC-WBA-Ring Magazine Süper Orta Sıklet Şampiyonu Canelo Alvarez için iki maçı rezerve etmişti. Bunlardan ilki 27 Şubat’ta zorunlu rakibi Avni Yıldırım ile 8 Mayıs’ta WBO Süper Orta Sıklet Şampiyonu Billy Joe Saunders maçlarıydı. Canelo’nun; 2021’de yapacağı üçüncü maç hayranlar tarafından merakla bekleniliyor. Süper Orta Sıklette tüm kemerleri toplamak isteyen Canelo, IBF Süper Orta Sıklet Şampiyonu Caleb Plant’la maç yapması muhtemeldir. Organizatör Eddie Hearn, Caleb Plant hakkında konuştu:

Eddie Hearn; Caleb Plant'ın, Canelo'yla Maç Yapmadan Önce Bir Maç Yapmasını İstedi! Hangi Maçı İstedi?

Eddie Hearn: “Caleb Plant’in çok yetenekli bir dövüşçü olduğunu düşünüyorum Bence harika ayakları var. Boks zekası çok yüksek.” dedi fakat olası bir Canelo-Caleb Plant maçının büyük bir maç olacağını düşünmediğini sözlerine ekledi. Canelo; Avni Yıldırım ve Billy Joe Saunders’i yenerse Eylül 2021’de planlanan maç Canelo-Caleb Plant müsabakası olacaktır. Caleb Plant, son maçını Caleb Truax ile yapmıştı ve puanlarla mağlup etmişti. Eddie Hearn; Caleb Plant’ın, Caleb Traux-Canelo arasında bir seviyede olan bir rakiple maç yapmasını istediğini açıkladı. Caleb Plant’ın kariyerinin en büyük maçı (Canelo-Plant) yaklaşırken; unvanını riske atacak bir maça çıkması pek mümkün gözükmüyor. Eddie Hearn, Plant’ın Benavidez ile karşılaşmasını istiyor.

Eddie Hearn; Caleb Plant'ın, Canelo'yla Maç Yapmadan Önce Bir Maç Yapmasını İstedi! Hangi Maçı İstedi?

Eddie Hearn: “Aslında onun harika bir dövüşçü olduğunu düşünüyorum, ama dürüst olalım (Caleb Plant’ın kariyerinde mağlup ettiği boksörlerin zayıf olmasından bahsediyor.) gerçekten çok zayıf ancak; bu onun hatası değil. En iyi süper orta sıklet boksörü yenme yeteneğine sahip olmadığı için değil, o (Caleb Plant) sadece en iyi süper orta sıkletlerle savaşmıyor. Yani; bir hayran olarak, Caleb Plant’i Mayıs ayında David Benavidez’e karşı görmeyi çok isterim Sonra bilirsiniz, kemeri (IBF Şampiyonluğu) tutan kişi Canelo Alvarez ile maç yapar.” dedi.

Eddie Hearn; Caleb Plant'ın, Canelo'yla Maç Yapmadan Önce Bir Maç Yapmasını İstedi! Hangi Maçı İstedi?

Benavidez vs. Ronald Ellis maçının 13 Mart’ta planlandığını önceki haberimizde aktarmıştık. Eddie Hearn’ün istediği gibi Mayıs ayında Plant-Benavidez gelir mi, gelişmeler olunca aktaracağız…

0 0 votes
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.