Boks

Edis Tatlı’nın “Kemerimi Çaldılar” İddiasına EBU Kayıtsız Kalmadı!


Edis Tatli

Geçtiğimiz hafta sonu Finlandiya’da ringe çıkan Avrupa şampiyonu boksörümüz Edis Tatlı, EBU kemerini oldukça tartışmalı bir puanlamayla Belçikalı Francesco Patera’ya kaybetmişti. 12 raunt sonunda iki hakem Patera lehine (115-113, 116-112) lehine puanladığı karşılaşmayı bir hakem ise (116-112) Tatli lehine puanlamıştı.

Karşılaşmanın büyük bölümünde rakibine üstünlük kuran ve maç sonunda rahat bir galibiyet almayı beklerken masa hakemlerinden gelen beklenmedik kararla şoke olan Tatlı ve ekibi, maç sonunda EBU’ya başvurarak hemen bir rövanş maçının talimatının verilmesini talep etti.

EBU da bu talebe kayıtsız kalmadı fakat Edis Tatlı’nın hemen bir rövanşa çıkamayacağını, öncelikle bu maç için uzun süredir bekleyen Yvan Mendy’nin Patera ile karşılaşacağını açıklayan federasyon, Tatlı da Patera vs Mendy maçının galibiyle ringe çıkabileceğini ilan etti.

Fransız boksör Yvan Mendy, 2015 yılında Edis Tatlı’ya puanla mağlup olduktan sonra İngiltere’de olimpiyat şampiyonu Luke Campbell’ı yenerek büyük sükse yapmıştı. Patera vs Mendy karşılaşmasının yaz sonunda gerçekleşmesi beklenirken, Tatlı da yıl sonunda kemerini geri almak için o maçın galibiyle ringe çıkacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Iron Mike
Iron Mike
4 yıl önce

Neden boksörümüz olduğunu anlayamadım? Türkiye adına dövüşüyor da ben mi bilmiyorum? Ayrıca cidden vasat bir boksördür.

Başa dön tuşu