Boks

Efsane Muhammed Ali’den Müslümanlara Destek! Trump’a Ağır Eleştiri!


muhammad-ali-donald-trump

ABD’li efsanevi boksör Muhammed Ali, Müslümanların ülkeye alınmaması önerisinde bulunan Cumhuriyetçi Parti’den başkan aday adayı Donald Trump’a yönelik, “Müslümanlar, İslam’ı çıkarları için kullanmaya çalışanlara karşı koymalı” dedi.

Sinir sistemi hastalığı “Parkinson” ile mücadele eden eski boksör Muhammed Ali, Cumhuriyetçi Parti içindeki başkan adaylığı yarışının iddialı ismi iş adamı Donald Trump’ı, “Müslümanların ABD’ye alınmamasını öneren başkan adayı” diyerek isim vermeden eleştirdi.

Trump’ın, İslam’ı propaganda malzemesi olarak kullandığına işaret eden 73 yaşındaki Ali,  “Müslümanlar, İslam’ı çıkarları için kullanmaya çalışanlara karşı koymalı. Onun gibiler, insanları İslam dinini öğrenmekten soğutuyor” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü DAEŞ’e de yüklenen Ali, “Kendilerini cihatçı olarak adlandıran bu grupların gaddar vahşiliği, İslam’ın özüyle bağdaşmıyor. Bu yanıltılmış katiller, insanların İslam hakkındaki görüşlerini saptırıyor” yorumunu yaptı.

Dünya ağır sıklet boks şampiyonluğunu 1964, 1974, 1978 yıllarında 3 kez kazanan olimpiyat şampiyonu Muhammed Ali, bu unvanı rakipleri karşısında 19 kez korumayı başardı. Kariyeri boyunca çıktığı 61 maçın, 56’sından galibiyetle ayrılan efsane sporcu, 1964’te İslam dinine geçerek “Muhammed Ali” adını almıştı.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
imparator 81
imparator 81
6 yıl önce

Ali ali ali

imparator 81
imparator 81
6 yıl önce

Ali ali ali

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Ulan aşağılık trump,işgal etmediğiniz,sömürmediğiniz,karoştırmadığınız ülke kalmadı.siz bunları yapmazsanız müslümanlar o aşağılık ülkenize gelmez.hergün bir zenci bir polis tarafından öldürülüyor ama medyaya yansımıyor.hapishanelerinizde bulunanan mahkum saysısı 2.5 milyon yani dünyadaki mahkumların %25’i sizin ülkenizde.

SoNer
SoNer
6 yıl önce

işte bu yüzden efsane ali

Başa dön tuşu