Boks

Efsanevi Bir Unvan Gecesi Geride Kaldı!


Haftalardır beklenen an geldi ve Unvan Gecesi sabah saat 05:00’dan itibaren Kanaltürk ekranlarından canlı olarak start aldı. Uzun süredir heyecanla beklenen gece Bilgehan Demir’in anlatımı ve Koray Şarkaya’nın yorumları ile başladı.

Fidel Maldonado vs. Amir Imam

Gecenin ilk karşılaşması Fidel Maldonado ile Amir Imam arasında gerçekleştitrilen WBC Amerika Hafifsıklet unvan maçı oldu. Karşılaşma 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları ortada geçti. İlerleyen dakikalarda Fidel Maldonado, maça hareketlilik katmaya başladı. 2. roundun son saniyesinde Amir Imam’dan gelen bir sol kroje Maldonado’yu yerde bıraktı. 3. roundun ilk saniyelerinde aynı darbe bu sefer Fidel Maldonaldo’dan geldi ve bu sefer de Amir Imam yerde kaldı. Bu dakikadan sonra maçın ateşi iyice yükseldi. İki boksör de artık nakavt peşinde koşmaya başladı. 3. roundun son saniyelerinde Amir Imam, rakibi Fidel Maldonado’yu  2 kez daha nakdavn etti… Maldonado çabuk toparlanmayı bildi ve ayağa kalktı. 4. roundun bitiminde sporcuların nabızları iyice yükseldi. İki sporcu da baya sinirlendi. 5. roundun son saniyelerinde yumruk darbelerini arttıran Amir Imam, karşılaşmayı nakavt ile sonuçladı. 5. roundun sonunda nakavt ile maçı kazanan Imam, WBC Amerika Hafifsıklet unvanının sahibi oldu.

Leo Santa Cruz vs. Jesus Ruiz | WBC Dünya Horozsıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması Leo Santa Cruz ile Jesus Ruiz arasında gerçekleşen WBC Dünya Horozsıklet unvan karşılaşması oldu. Karşılaşma, 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk  dakikaları ortada seyretti. 3. roundun sonlarına doğru Jesus Ruiz karşılaşmada üstünlük sağlamaya başladı. Maç 7. rounda kadar ful ortada germeye devam etti. 7. roundun sonuna doğru maça yeniden bir hareketlenme geldi. 8. round başlar başlamaz baskı kuran Santa Cruz, sonucunda maçı teknik nakavt ile kazanmayı başardı. Böylelikle elinde bulundurduğu WBC Dümya Horozsıklet unvanını da birkez daha korumayı başardı…

Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder | WBC Dünya Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin en önemli ve anlamlı karşılaşması adını taşıyan Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder karşılaşması, haftalardır bekleniyordu. Haftalardır sözlü geçen rekabetin kozlarını paylaşma günü artık gelmişti. Bermane Stiverne, elinde bulundurduğu WBC Dünya Ağırsıklet unvanını koruyabilmek için Deontay Wilder’ın karşısına çıktı. Böylelikle 12 round üzerinden değerlendirilecek olan bu maç başlamış oldu…

Karşılaşmanın ilk roundunun son saniyelerinde Wilder çok hareketlendi… Tam maç ısındı derken round zili çaldı ve 2. rounda geçildi. 2. roundun son saniyelerinde Deontay Wilder, Bermane Stiverne’e kurduğu baskı sonucu bir nakdavn gerçekleştirdi. Stiverne nereden geldiğini şaşırdı. Hayatında 4. roundan başka round görmeyen Wilder, bu karşılaşmasında 6. rounda kadar geldi… Maçta üstünlük 6. rounda kadar Wilder’daydı. 7. roundda Wilder muhteşem bir şekilde tekrar maçın fitilini ateşledi. Neredeyse nakavy geldi denildiği anda round son buldu. 10. roundun ortalarında Wilder yine hızlanmaya başladı ama Stiverne erken cevap verdi. Toplamda 12 round üzerinden değerlendirilen maçta 12. rounda giderken de nakavy gelmedi ve 12. rounda girildi. 12. roundda iki boksör de baya bitkin düştü. 12 roundun da nakavtsız sonuna gelindi. Geriye kalan puan sonuçlarını almaktı. Gelen sonuçlara göre kazanan taraf 3 hakemin ortak kararıyla Yeni WBC Ağırsıklet Şampiyonu Deontay Wilder oluyor!

Kendisini Fightclub.tom.tr ailesi olarak tebrik ederiz.

Gecenin tekrarını saat 22.30’da Kanaltürk’te izleyebilirsiniz….


0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
33 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
vedat
vedat
7 yıl önce

Muthisti ve Wilder kizinin tedavisi icin basladigi box kariyerinde ilk kez 12 round dovuserek maci kazandi. İlk kez 12 round dovustu cunku bu gune kadar hicbir maci 4 roundu gecmemis. 32 mac 32 nockout… Kizi icin sampiyonluga kadar yukselen sporcunun muzik dans basketbol ve motorsikler yarisi kariyerleri de var. Tebrikler.

kaptan
kaptan
7 yıl önce

Deontay şaşırttı, adam çok fena.

imparator81
imparator81
7 yıl önce

İstediğim cevabı aldım camdan çene değilmiş wilder

Erislandy Lara
Erislandy Lara
7 yıl önce

Çenesi sağlam çıktı vs performansıda güzeldi.Wladı yer bitirir Wilder.

halo
halo
7 yıl önce

Wilder beklenenin çok çok üstündeymiş. herkesi çok şaşırttı. bundan sonra hedefinde kliçko olmalı. kliçko tabii ki doğal favori olur ama wilder’la karşılaşmaya çok da hevesli olmaz. enteresan günler bekliyor bizi.

deniz
deniz
7 yıl önce

Öncelik Deontay-Fury , Wladimir-Jennings arasinda mac olur galipleri yil sonu mac yapar.

demir
demir
7 yıl önce

ben wilderi gene beğenmedim stivenede çok etkisizdi…wilde istikrarsız dövüşüyo 12 raunda bunu gördük hatta raund için de bile gereksiz anlamsız geri çekilmeler felan anlayamadım…, wlad ın karşına bu şekilde çıkarsa pudev den daha fena dayak yer…oturmuş bir tarzı yok wilderin…

kaptan
kaptan
7 yıl önce

Bilgehan Hocam tweet te arkadaş 1 demlik çaydan bir bardak içmiş dedi. 5 te kalktım, ağzım kurumuş, ancak 07:30 da bir yudum su içtim geri koş, maça. Gece süperdi. Amir İmam da bombaymış. Solak ters rakibi bile duman etti.

demir
demir
7 yıl önce

amir imam vs maldonado maçı da gerçekden süperdi, bu maç ve santa cruz maçlarını izledikden sonra wilder vs stivene maçı 2. lig maçı gibi geldi…

ANTHONY JOSHUA
ANTHONY JOSHUA
7 yıl önce

ben KİNG KONG TYSON’a katılıyorum.eğer anthony joshau ile maça çıkacak olursa joshua nın karşısında darma duman olacağına inanıyorum ama yinede adam iyi boksör

sezgin
sezgin
7 yıl önce

wilder akıllıca bir maç yaptı çene sağlam kondisyon var adamın belli bi taktiğide var dağınıkda değildi maçta mesafe koruyarak maçını çıkardı bermaneyide indirdi hakem görmedi bunu çokda risk almadı sonradan ünvanını korurmu bence korur wlad ile maçına kadar

kaptan
kaptan
7 yıl önce

Wilder istese nakavt ederdi. Dikkat ettiyseniz, maç sırasında round sonlarında selamını Sriverne hiç almadı, omuz atar gibi oldu hatta bir kez. Eğer demeçlerindeki gibi olsa Stiverne yıkmak için giderdi, o sadece salladı. Bu adamı küçümseyen boksör yanar.

supermiddleweight
supermiddleweight
7 yıl önce

sert vuruyor ama wladimir daha sert vuruyor.sağı 500 kg lık basınca kadar çıkıyor.ikisi maç yaparsa wladimirin defansını geçemezse nakavt olur.Ama yakalarsa wladimiri nakavtlar.Bir klitschko hayranı olarak bunları söylüyorum.

Yusuf
Yusuf
7 yıl önce

Önce tebrik ediyorum. Ancak oturmuş bir tekniği yok bu haliyle Wladimir i yenemez.

kaptan
kaptan
7 yıl önce

Yorumlar ortada Deontay ve Joshua fena geliyor. Wladimir in emekli olması yakındır.

safkan
safkan
7 yıl önce

wilder çok rahat tko maçı alabilirdi ama hem fazla yorulmayım diye hem de kontra alırım diye riske girmedi. stivernede çok kötü başladı maça mental olarakta iyi değildi. wilder 99 kg bu kadar sert vurabiliyorsa 106-107kg çıkarsa yumruklarının çok daha korkunç olacağını düşünüyorum.

kaptan
kaptan
7 yıl önce

KOCA TÜRKİYE’DEN NASIL BÖYLE BİR ADAM ÇIKMIYO ANLAMIYORUM, O NU DA NE HEYECANLA SEYREDERDİK. AĞIR SİKLET BOKSUN KRALI.

kaptan
kaptan
7 yıl önce

75 KG 174 CM OLMASAM RİNGE ÇIKARDIM. 2 METRE BOY LAZIM.

yusuf
yusuf
7 yıl önce

kaptan türkiyede böyle adamlar varda arkasında duran yok wileder de bername gibi 1 kerelik şampiyon olur fury veya david haye ile karşılaşırsa onunda akibeti belli

demir
demir
7 yıl önce

doğru düzgün yumruk yedimiki çene sağlam diyosunuz. yanlıs hatırlamıyosam iplerden çıkarken normal bi yumrukda hafif bocaladı, ben çenesinin sağlam olduğuna inanmıyorum…wilder i büyütmeyin çok eksikleri var wlad la kıyaslanacak boksör değil.tarzı yok.

erdal
erdal
7 yıl önce

Kesinlikle wilder hayal kirikligindan ibaretti. boy avantijyla kacarak kemer kazandi. Boks yapmamak uzere kurdugu bu teknigi umarim klicko karssinda da surdurur. Stiverneyi nakavt etmeli diye bi sart yok ama 12 raunt boyunca geri vitese takarak raundu dolasmakla efsane olunmaz. Salondaki yuhalamalar susturma icin son raundlarda stivrene sarilmasi izleyenleri aldatmaya yonelikti.

hikmet şaşmaz
7 yıl önce

abi mAçı kacırdım vidosu yokmu

roberto duran
roberto duran
7 yıl önce

david haye ile sparringine bakin wilderin. ne kadar hazirliksiz bir boksor oldugu dovus stilinde kendini belli ediyor. bermane cok akilsiz dovustu. bunun klitcshko ile dovusmesi icin haye ile baslamasi gerekiyor

mazlum
mazlum
7 yıl önce

Beyler boş konuşmayı wilder klitcshko vuda yener,joshua da yener zamanla görücez kendini biraz daha geliştirirse onu kimse durduramaz.

Kaptan
Kaptan
7 yıl önce

BİLGEHAN HOCAM, “CONTENDER” YARIŞMASI TÜRKİYE DE YAPILAMAZ MI. SADECE AĞIR SİKLET, BİZİM GENÇLERE BİR ŞANS VERSEK, PROGRAM TUTABİLİR DE. BELKİ DE GİZLİ YETENEKLERİ KEŞFEDERİZ.

Doğan
Doğan
7 yıl önce

Wilder bence hakkındaki eleştirilere büyük oranda cevap verdi.Stiverne acayip sağlam bir boksör o kadar yumruk yemesine rağmen inmedi ama hayal kırıklığına uğrattı ben 5-6 da wilder ı indirecek diye bekliyordum.Klitscko bir efsanedir.

Dua etsinler Vitali bıraktı.Vitali varken bu kemeri kimse alamazdı.

Soner
Soner
7 yıl önce

Wilder konusundaki eleştirilere katılıyorum. Kliçko’yu yıkması için biraz daha zamana ve disipline olmaya ihtiyacı var. Kliçko’yu yenmesini çok isterim. Hem sempatik, hem de özürlü kızı için boksör olmuş sevgi dolu bir baba. Ama Anthony Joshua, Tyson Fury gibi sıkı rakipler de kral olabilmek için uğraşıyorlar. Güzel maçlar bizi bekliyor. Kalbim Wilder’ın tahta oturmasını istiyor. Başarılar Bronze Bomber.

ANTHONY JOSHUA
ANTHONY JOSHUA
7 yıl önce

ben FLOYD’a katılıyorum çok doğru illa 2 metre boy olması lazım değil boks yetenek işi boyun 1.80 de olsa yetenekli olduktan sonra üstesinden gelinir

Başa dön tuşu
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün