En Son Usyk’le Ringdeydik Sonrasını Hatırlamıyorum Doktor Bey!


usky-nakavt2012 Londra Olimpiyatları’nın 91 kiloda altın madalyalı boksörü Ukraynalı Oleksandr Usyk, profesyonel kariyerinde vahşet saçmaya devam ediyor.

12 Aralık Cumartesi gecesi Kiev’de ringe çıkan Usyk’in rakibi Kübalı Pedro Rodriguez’di.

WBO’nun Kıtalararası kemeri için yapılan maçta Usyk rakibinin üzerinden silindir gibi geçerek 7 round’da nakavt etti.

Bu galibiyetle 9. profesyonel maçında 9. nakavtlı galibiyetine ulaşan Usyk, yarı ağır sıklette dehşet saçmaya devam etti.

Sıkletin en çekinilen boksörlerinden olan Usyk, daha profesyonel kariyerine başlamadan amatör karşılaşmalarda Artur Beterbiyev, Kubrat Pulev’in kardeşi Tervel Pulev ve İtalyan Clemente Russo gibi büyük boksörlere karşı aldığı galibiyetlerle adını tüm dünyaya duyurmuştu.

Şu an WBO’da 1 numara olan Usyk’in 2016 yılı içinde, yakın zamanda Marco Huck’ı nakavt ederek dünya şampiyonu olan Polonyalı Krzystof Glowaki ile karşılaşması bekleniyor.

 


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

10 Yorum - "En Son Usyk’le Ringdeydik Sonrasını Hatırlamıyorum Doktor Bey!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Lara
Ziyaretçi
Lara

Bu adam ağırsiklettede bir numara olacak.Wilder,Joshua fasa fiso hepsi.

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Ağır siklete çıkmasını istemem. Bu adam Kryztof Glowackiyle karşılaşması yakın o maçıda geçerse bu adamı durduracak bir Grigory Drozd vardır. Lebedevi yener benim fikrim böyle.

Doktor
Ziyaretçi
Doktor

Usyk bu sıklette kral olur sonra ağır sıklete geçer. Amatör kariyeri ve wsb kariyeri mükemmel. Joshua’yı amatörde yenen madjidov’u da wsb de yenmişti. Pek kimse tanımıyor şimdi usyk’i. Ama ileride ağır sıklet kemerlerini bile süpürebilir.

Lara
Ziyaretçi
Lara

Kesşnlikle.Bence Usyk yeni Holyfield.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Ağır siklette sağlam adam çok usyk nın dayanıklılığını çenesinin sağlamlığını daha bilmiyoruz.wladimir-wilder-chagaev-joshua gibi sert boksörler usyk nın işini bitirir.

Lara
Ziyaretçi
Lara

Çenesi sağlam.Medzhidov’dan net yumruklar aldı WSB’de ki Medzhidov o saydığın isimlerden daha sert vuran bir isim.

Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Cruiserweight adamı karşılaştırmaniz anlamsız ağır siklete çıkınca bunları yapsanıza. Bu adam çene ve yumruklari sağlam. Glowacki yenilgisiz bir şampiyon onuda geçerse sırada Drozd lebedevi felan olur. Drozd kral şuanda bu siklette lebedevi biri çekecek pimini şu kayembre kalenga rövanş yapıp onu yenmek istiyor. Boş değil bolonti maçında baya iyiydi. Usyk da yavaş yavaş gidiyo şampiyonluğa doğru bu sikletin joshuasida Usyk.

melih
Ziyaretçi
melih

Abi bu adam joshuaya gore rakip

Yücel
Ziyaretçi
Yücel

Joshua ve usyk suan gelecek için en önemli adaylar

Boxing Engineer
Ziyaretçi
Boxing Engineer

Usyk önce cruiserweight de hedeflerine ulaşacaktır.Gerek tekniği gerekse kendine güveni, boks zekası ve hızı ile bunu başarabilecek kapasitesi fazlası ile var.
Heavyweight için biraz kısa kalabilir fakat uzun kol ve bacak boyu bu dezavantajını biraz kapatacaktır. Ayrıca çok iyi bir boks backround u olması onun önünü açıyor, rakiplerinden her zaman bir adım önde olacaktır.