Boks

ERKAN AVRUPA UNVAN MAÇINA ÇIKTI

ERKAN AVRUPA UNVAN MAÇINA ÇIKTI

Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen Avrupa Boks Birliği-Federasyonu ünvan karşılaşmasında Fransız rakibi Newfel Outah’ı mağlup eden Erkan Teper, bu şampiyonluğun yeni sahibi oldu ve aynı zaman da yeni bir başarıya imza atmış oldu.

Z! Promotions’ın organizasyonunda ringe çıkan Erkan Teper, rakibi karşısında ilk 7 round sonrasında üç hakemden ikisinin puanlamasında 4 puan önde ve diğer hakemin puanlamasında ise geriden gelmekteydi. Ancak, 8. round öncesi köşesinde kalan ve maça devam edemeyen Newfel Outah’ın bu hali sonrası Erkan Teper, teknik nakavtlı sonuç ile galip ilan edildi ve böylece Avrupa’nın (EBU) dan sonraki en büyük federasyon şampiyonluğu olan EBU-EE’nin yeni sahibi oldu.

Profesyonel kariyerindeki 13. galibiyetini alan ve 8. nakavtlı sonuca imza atan Teper karşısında maça sayılı günler kala ringe çıkması belirlenen Fransa şampiyonluğunun sahibi konumundaki Newfel Outah ise kariyerindeki ilk mağlubiyetini almış oldu.
Bu maç öncesinde ünvanın sahibiyken ve Erkan Teper karşısında savunması gerekirken çeşitli mazeretler sonrası maçtan çekilen Johannes Duhaupas ise Erkan Teper’in , ünvanını ilk savunması gerektiği rakibi oldu.

Ağır sıklet boksunda Avrupa şampiyonluğunun (EBU) Türk spor tarihinde ilk kazanan isim Sinan Şamil Sam olurken, Erkan Teper ise yılar sonra bu seviye de başarıyı tekrarlayan ikinci boksör olarak dikkat çekmiş oldu.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.