Erkan Teper Teklifimizi Red Etti. Bakın Bu Sözü Söyleyen Kim?


erkan teperŞu an Almanya’nın 1., dünyanın da en iyi 10 ağır sıklet boksöründen biri olarak gösterilen Erkan Teper hakkında bir haber de dünyanın öteki ucundan geldi.

Robert Helenius’la yapacağı Avrupa Şampiyonluğu maçından çekilen ve kemeri boşa çıkaran Teper, 2016 yılı içinde Robert Helenius vs Franz Rill maçının galibiyle maça çıkacak.

Bu maçı kazanması halinde ise kemeri İngiliz Derek Chisora’ya karşı savunacak. Fakat Erkan’ın önündeki seçenekler bunlarla sınırlı değil.

Joseph_Parker-1200Yeni Zelanda’nın süper yıldızı Joseph Parker’ın menajeri Stuart Duncan, Parker’ın geleceğiyle ilgili sorulan bir soruya verdiği cevapta; Erkan Teper, Lucas Browne, Shannon Briggs, Chris Arreola, Czar Glazkov, Mark de Mori gibi çok sayıda boksöre maç teklifi yaptıklarını, fakat tekliflerine olumlu cevap alamadıklarını, tanınmış bir isimle maç ayarlamakta zorlandıklarını ifade etti.

Neden kimse Parker’la ringe çıkmak istemiyor?

Bu açıklamanın ardından akla gelen ilk soru bu. Cevabı profesyonel boksun temelinde gizli. Boksörler maça çıkacakları rakiplerin ortaya koyduğu riske orantılı bir para almak istiyor. Parker da şu an ağır sıkletteki her boksör için devasa bir risk teşkil ediyor.

İngiltere’deki finansal güç ile promosyon şirketi iyi paralar teklif ederek Kevin Johnson, Zumbano Love, Gary Cornish gibi isimleri Anthony Joshua’nın karşısına çıkmaya ikna edebilirken, aynı finansal güç Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunmadığı için Parker kendisine isimli rakip bulmakta güçlük çekiyor.

Bu yüzden Parker’ın bir süre daha isimsiz rakiplerle karşılaşmasını, büyük federasyonlardan birisinin #1 numarası olup şampiyonluk için zorunlu rakip olarak atanmayı bekleyeceğini öngörebiliriz.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

5 Yorum - "Erkan Teper Teklifimizi Red Etti. Bakın Bu Sözü Söyleyen Kim?"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Soner
Ziyaretçi
Soner

Tamamen duygusal yani 🙂

nihat
Ziyaretçi
nihat

david tua nin neden sampiyon olamadigini ,daha dogrusu unvan maclarina neden cikarilmadigini simdi anliyorum.tuanin bayilttigi ruiz,moorer,rahman ve maskaev hepsi beline kemeri takmisti.tua gibi adam heba oldu gitti,

Borat
Ziyaretçi
Borat

Lennox Lewis ile WBC,IBF,IBO ünvan kemeleri maçına çıkmışlığı var.

SamantaFox
Ziyaretçi
SamantaFox

Bütün ümit veren genç boksörlerin ortak sorunu , Genç boksörlere şans veren Şampyonlar sadece filimlerde olur.

DEONTAY WİLDER
Ziyaretçi
DEONTAY WİLDER

Amerikan yada ingiliz olmayan boksörler daha geç yükseliyor.