Boks

Erkan Teper vs. Johann Duhaupas Karşılaşmasının Tarihi Belli Oldu!


Erkan Teper vs. Johann Duhaupas

IBF Kıtalar arası ağır sıklet şampiyonluğu maçında Erkan Teper, Fransız Johann Duhaupas ile 14 Mart akşamı Stuttgart’ta ringe çıkacak.


12 round üzerinden gerçekleşecek karşılaşmadan galibiyetle ayrılacak olan boksör, IBF’in ağır sıklette Kıtalar arası şampiyonu olacak ve Federasyon sıralamasında ilk 10 içerisinde yer alarak dünya şampiyonluğu maçı yapmak konusunda potansiyele ulaşmış olacak.

Erkan Teper ve Johann Duhaupas’ın birbirlerine rakip olması son 6 ay içerisinde iki kez gündeme gelmiş, ancak maç gerçekleşememişti. Eylül ayındaki maç, Duhaupas’ın sakatlığı ve aldığı Doktor Raporu sonrası iptal olurken, Aralık ayında ise bu kez Erkan Teper maçtan çekilmek durumunda kalmıştı.

Bu maça çıkmadan önce Avrupa Birliği ağır sıklet şampiyonluğunu bırakan Erkan Teper, profesyonel boks kariyeri başarılarla dolu ve artık boks hayatına antrenör olarak devam eden Oktay Urkal ile birlikte karşılaşmaya hazırlanmakta.

IBF ağır sıklet Kıtalar arası şampiyonluğu maçı 14 Mart akşamı Almanya’nın Stuttgart kentindeki Alte Reithalle de gerçekleştirilecek.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x