Boks

Erkan Teper’e Nasıl İzin Verirsiniz? EBU’dan Almanya Boks Federasyonu’na Ağır Fatura!


price-teper (3)_1

Avrupa Boks Birliği’nden Almanya Boks Federasyonu’na ağır bir yaptırım geldi. Geçtiğimiz yıl David Price’ı 2. rauntta nakavt ederek EBU’nun avrupa şampiyonluk kemerini kazanan Erkan’ın daha sonra doping kontrollerinde yasaklı maddeye rastlanmış, bunun üzerine EBU Türk boksöre 2 yıl men cezası vermişti.

Erkan geçtiğimiz hafta sonu, henüz 1 yıl dolmadan Almanya’da ringe çıkmış ve Derric Rossy’yi puanla mağlup etmişti. EBU, Erkan’ın cezası dolmadan ringe çıkmasına izin veren Almanya Boks Federasyonu BNB’yi kuralları saygı göstermemekle suçladı ve yönetim kurulu kararıyla üyelikten ihraç ettiğini duyurdu.

EBU ayrıca BDB başkanı Stefan Braune’nin de EBU yönetim kurulundaki görevinden alındığını açıkladı.

EBU Hakkında

EBU (European Boxing Union) veya Avrupa Boks Konseyi, Belçika merkezli bir boks federasyonu. Her ne kadar EBU Avrupa’daki boksun yönetici olmasa da, EBU kemeri Avrupa’daki en prestijli kemer sayılıyor ve bu kemerin sahibine avrupa şampiyonu olarak kabul ediliyor.

Bu karar EBU ile BNB arasındaki politik bir sorunu temsil ederken, (Erkan Teper dışındaki) Almanya vatandaşı sporcuların EBU kemeri için ringe çıkmasının önünde herhangi bir sorun teşkil etmiyor.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

Pek alakası yoktur bence. Almanya adına dövüşüyor erkan.

Lddn
Lddn
4 yıl önce

Bence herşey yıldızlar ustu gosterilen İngiliz david price in yenilmesi ile başladı. İngilizler pek almanlardan haz etmez. Diğer bir açıdan dusunulurse, yenilen david price (İngiliz) değilde farklı bir milletten olsaydı aynı mı olurdu. Mevzu milliyetçilik değil ama Ebu üzerindeki İngiliz mandası da bariz hani.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
4 yıl önce

Ebu 2 yıl ceza verdik diyor ama aralığın 28 inde erkan teper ve ekibi tarafından açılan dava daha sonuçlanmadi bile.ebu eskiden çok prestijliydi .Avrupa kemeri büyük itibar görüyordu ama şimdi hiçbir değeri yok.ebu,kitalararasi kemerler boş kemerler artık.suan önemli olan menejer gücü ve federasyonlarda ilk 15 e gir yeter.örnek uyuşturucu kullanıp ceza verilmeden wbc de 9 uncu sıraya yükselip kemer maçı… Devamını oku »

bartu
bartu
4 yıl önce

erkan kardesimizi insallah joshua, parker, haye ve fury gibi isimlerle kapisirkende goruruz..

TAHA
TAHA
4 yıl önce

Erkan Teper de bu nasıl bir fiziktir ya.Nasıl bir antreman tarzı var bu adamın.Profesyonel bir boksörde böyle fizik olmaz.

Başa dön tuşu