Erkan Teper’in Başı Belada! Para Cezası ve Hapis Riski!


teper3Geçtiğimiz günlerde Finlandiya medyasında Erkan Teper’in David Price maçından sonra verdiği numunede yasaklı madde bulunduğuna dair haberi vermiştik.

Alman gazetesi Bild’de yer alan habere göre bu olayın Erkan’ın ilk vakası olmadığını, 2014 yılının Haziran ayında gerçekleşen ve Erkan’ın boştaki Avrupa Şampiyonluk kemerini kazandığı Newfel Ouatah maçından sonra da Erkan’ın verdiği numunede yasaklı maddeye rastlandığı, bu nedenle Erkan’a 8 ay ceza verildiği, daha sonra cezanın 6 aya indirildiği öğrenildi.

Avrupa Boks Birliği’ne (EBU) bu durumunun bildirilmemiş olması nedeniyle söz konusu maçın sonucunun No Contest, yani hiç gerçekleşmemiş gibi değişmediğini ve Erkan’ın kemerininin geri alınmadığı öğrenilirken, aynı durumun 13 ay içinde 2. defa tekrar etmesi durumunda Erkan’ın en az 1 yıllık bir ceza ve 10.000 Euro civarında bir para cezası alabileceği belirtiliyor.

Erkan’ın kendisine iletilen mesajlara geri dönmemesi nedeniyle B numunesi açılmadan cezanın kesinleşebileceği, kullanıldığı iddia edilen performans arttırıcı maddelerin Almanya’da uyuşturucu kapsamında değerlendirilmesi nedeniyle Erkan’ın hapis istemiyle hakim karşısına çıkabileceği de öne sürülen iddialar arasında.

Bu durumun Avrupa Şampiyonluk maçlarına yönelik etkisi ise; Erkan’ın Robert Helenius ile Avrupa kemeri için ringe çıkma hakkını kaybetmesi, yerini Derek Chisora’nın alması ve 2016’nın ikinci yarısında Anthony Joshua’nın hedeflediği Avrupa Şampiyonluk maçına Robert Helenius vs Derek Chisora maçının galibiyle çıkması olacak.


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

Yorumlar

4 Yorum - "Erkan Teper’in Başı Belada! Para Cezası ve Hapis Riski!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
caner
Ziyaretçi
caner

yazık

safkan
Ziyaretçi
safkan

ikinci kez yakalanması çok büyük acemilik. pacua bir ara steroidden çatlayacaktı yine yakalanmamıştı. keza povetkin erkanın kullandıklarından çok daha fazlasını ve yeni çeşitlerini kullanıyor ama yakalanmıyor. o değilde üzüldüğüm nokta erkan hiç kullanmadanda david priceyi indirirdi zaten tekniğiyle ko yapmıştı beklenmedik bir anda sol kroşe çıkarmıştı. cezası biter bitmez iyi bir boksörle maça çıkmalı 2016 sonu.

SoNer
Ziyaretçi
SoNer

erkan senden büyük beklentim vardı. yapılır mı bu hata kardeşim? artık bar fedaisi olursun başka iş bulamazsın.

Halit
Ziyaretçi
Halit

yapacağın işin .. derler ya ulan erkan gelmişsin 33 yaşına ve bu güzel noktaya kadar kariyerini bitiriyorsun!.