Boks

Eski Avustralyalı Şampiyon Terör Suçundan Aranıyor!!

mohamed elomar-kapak

Irak ve Suriye’de yaşanan iç savaş boksu da etkilemiş durumda. Avustralya vatandaşı boksör Muhammed Elomar da bu durumdan etkilenenlerden birisi.

Muhammed Elomar, Avustralya’nın en ünlü yarı ortasıklet boksörlerden birisi. Kariyerinde 19-1’lik serisi ve 9 nakavtı var. En dikkat çekici galibiyeti 2008 yılı Aralık ayında Avustralya Tüysıklet Şampiyonluk maçında Ernie Gonzalez’i beş roundluk maçta teknik nakavtla yenmesiydi. Ancak Elomar, içindeki potansiyeli tam anlamıyla kullanmakta başarısız oldu ve çamura yatarak dövüşen bir boksör olarak ünlendi. Kasım 2008’de kardeşi Ahmet Elomar, yenilmez boksör William Kickett’ı ilk roundda nakavtla yendikten sonra, Muhammed Avustralya’da birtakım yasadışı gösterilere katıldı ve adını Avustralya boks tarihine kara harflerle yazdırdı. Bu olaylı gösteriler o kadar çığrından çıktı ki haber kanalı Fox News bu gösterilerin yayınını kesti. Bu olaydan sonra hem deMuhammed Elomar hem de kardeşi Ahmet, Avustralyalı boksseverler onlar için karalayıcı ve ırkçı söylemlerde bulunmaya başladı.

“Bu spor, ırkçı pisliklerle dolu. Bu yüzden beni ve Muhammed’i yasaklı ilan ettiler. Bizden nefrete diyorlar.”dedi Ahmet Elomar.

Elomar, 2013 yılı Haziran ayında Takamori Akita’yı puanla yenerek geri döndü ama sonrasında boksu tamamen terk ederek son zamanlarda çok konuşulan terör örgütü İŞİD’e katıldı. Bir süre önce Twitter üzerinden kesik insan başlarının fotoğraflarını paylaşarak örgüt içindeki etkinliklerini gözler önüne serdi.

mohamed elomar-kapak2

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.