Boks

Eski Dünya Şampiyonu Olimpiyat Şampiyonuna Karşı


murata-ndam

Geçtiğimiz ay Gennady Golovkin ile ringe çıkan WBA (normal seviye) dünya orta sıklet şampiyonu Daniel Jacobs mücadeleyi puanla kaybetmiş ve böylelikle (Golovkin süper şampiyon konumunda bulunduğu için) kemeri boşa çıkmıştı.

WBA şimdi boştaki kemer için yeni bir karşılaşmanın talimatını verdi ve eski dünya şampiyonlarından Kamerun asıllı Fransız Hassan N’dam ile 2012 Londra Olimpiyat şampiyonu Japon Ryoto Murata’nın ringe çıkacağını, karşılaşmanın da 20 Mayıs tarihinde Japonya’nın başkenti Tokyo’da gerçekleşeceği öğrenildi.

N’Dam son maçında yenilgisiz Alfonso Blanco’yu böyle nakavt etmişti


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
7 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Marvin Hagler
Marvin Hagler
4 yıl önce

bu wba’yı anlamıyorum. normâl seviye şampiyonluk nedir? diğer üç federasyonda böyle bir şey yok. geçiçi (interim) şampiyonluk hadi neyse. ama bu nedir? bir federasyonda süper ve normâl iki şampiyonun bulunması bana mantıklı gelmiyor.

Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz
4 yıl önce

DAVID lemuiex hasan ndam’ı kum torbasına çevirmişti 🙂

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

knockdownlar dışında maç gayet kafa kafaya geçti bence. hassan ndam lemieux un yendiği en iyi, yenerken de en çok zorlandığı boksördür.

Roman
Roman
4 yıl önce
Reply to  Arsenik Cemal

zorlandığımı 😀 adam 2 dk da bir kd oldu ne zorlanması.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Roman

işte buna rağmen lemieux a çok sayıda yumruk vurdu. son raundlarda da iyiydi. hem lemieux un yendiği hangi boksör onu hassan ndam kadar zorlamış söyle de bizde bilelim 🙂

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce
Reply to  Roman

http://www.boxingscene.com/compubox-lemieux-landed-48-power-on-ndam–92696
ahanda istatistikler 😀 YEDİĞİ YUMRUKLAR SONUCU havuza düşer gibi yere düşse de yumruk sayısında çekişmeli bir maç olmuş. tamda hatırladığım gibi.

About Billions
About Billions
4 yıl önce

N’dam çok teknik bi boksör. Ringi iyi kullanıyor, hızlı ayaklara sahip. Çok da tecrübeli. Murata ise sabit boksör. Çok hızlı bi boksör değil. Fakat sert bi boksör. Yumruk yemekten çekinmeyen ve baskıyı iyi hissettiren bi boksör. Büyük bi testten geçmemiş olsa da çenesi de sağlam duruyor. N’damın en büyük sıkıntısı burda. Sert ve etkili yumruklara sahip bi boksör karşısında çaresiz… Devamını oku »

Başa dön tuşu