Boks

Eski Şampiyon Geri Dönüyor. Tek Hedefi Var: Kemerini Geri Almak!


Grigory Drozd (13)_1

Yarı ağır sıkletin eski WBC dünya şampiyonu Rus boksör Grigory Drozd, uzun süre sakatlıklarla boğuşmuş ve ringlerden uzak kaldığı sürede kemeri kendisinden geri alınınca Tony Bellew Ilunga Makabu’yu nakavt ederek kemerin yeni sahibi olmuştu.

Drozd antrenmanlarına yeniden başladı ve WBC tarafından kendisine verilen “champion in recess” yani istirahatteki şampiyon unvanından ötürü ilk maçında kemerin yeni sahibiyle maç yapma hakkını kullanacağını ve 15 Ekim’deki Tony Bellew-BJ Flores maçının galibiyle ringe çıkacağını açıkladı.

Eski şampiyon omuz sakatlığının büyük ölçüde geçtiğini ve antrenmanlarda yükü kademeli olarak artırarak ne zaman ringe çıkabileceğini hesaplayacağını ifade etti.

Drozd eğer Kasım ayına kadar ringe çıkmaya hazır olursa, önümüzdeki yılın Ocak-Şubat döneminde Tony Bellew ile ringe çıkabilir. Eğer bu döneme kadar hazır olamazsa bu durumda Bellew’in zorunlu kemer koruma rakibi olan Letonyalı Mairis Briedis ile karşılaşması gerekiyor. Bu olasılık hayata geçtiği takdirde Drozd’un şampiyonluk maçı için önümüzdeki ilkbahara kadar beklemesi gerekecek.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Manny Pacquiao
Manny Pacquiao
5 yıl önce

Maç ingiltere de olursa Bellew puanla alır gibi . Bu sikletin kralı USYK ve Dorticos olur bence

EnKahramanRıdvan
EnKahramanRıdvan
5 yıl önce

Omuz sakatlıkları zor ve uzun tedavi süreci gerektiren . Sık tekrarlayan sakatlıklar. Özellikle boşa atılan yumruklar en önemli sebeplerinden. Boks antremanı yapan arkadaşlarin dikkatine.

Roman
Roman
5 yıl önce

Grigory Drozd, için bu biraz zor ama imkansiz değil.

jackal
jackal
4 yıl önce

Bu siklette kudrasov gassiev maçını izlemek isterdim . Ayrıca 2 gün sonra dönüyor kudrashov durodolayla rovans maçına çıkacak

Başa dön tuşu