Boks

Eski Şampiyon Guevara ile Herrera Kapıştı

Hakemler Herrera'ya Tek Bir Raunt Bile Vermedi

Eski Şampiyon Guevara ile Herrera Kapıştı

Eski WBC hafif sinek sıklet (48.8 Kg) şampiyonu Meksikalı Pedro “Pedrin” Guevara (40-3, 22 nakavt), horoz sıklette (53.4 Kg) vatandaşı 27 yaşındaki Miguel “Joyita” Herrera’ya (22-6-5, 8 nakavt) karşı ringe çıktı. 10 rauntluk maçta hakemler kararını oybirliğiyle verdi. Bu sabaha karşı Meksika, Culiacan’daki Centro de Eventos Figlostase’de kozlarını paylaşan Herrera ve Guevara gecesinde yapılan 12 maçtan ana karşılaşma olanıydı.

Hakemler Herrera’ya Tek Bir Raunt Bile Vermedi

Guevara’nın açık ara ringin hakkını verdiği mücadelede ring hakemliğini Guadalupe Quintero yaparken paunalama hakem Rodolfo Chavez Gonzalez 100-90 diğer hakem Elva Mena Bojorquez 100-90 ve bir başkası Ricardo Reyes ise 100-90’lık skor kartıyla tüm rauntları Guevara’ya yazdı.

Yeniden Unvan Maçı İçin İlk 15’e Girmesi Zorunlu

Guevara 2015’te Japon Yu Kimura’ya 2-1 kıl payı kaybettiği şampiyonluğunu 2017’de tekrar kazanmak istediyse de yine bir Japon olan Kenshiro Teraji’ye 2-0 mağlup olup bir hakemin beraberlik verdiği o maçta bu şansı iyi kullanamamıştı. Şu ana kadar tekrar şampiyon olmadı. 34 yaşındaki Guevara dünya sıralamasında 27. duruma kadar yükseldi. İlk 15’e girdiği takdirde yeniden unvan maçı şansı yakalayabilecek.

Guevara kariyerindeki 3’ü hariç tüm maçlarını Meksika’da yaptı. Diğer üçü ise Japonya’daydı. İkisinde unvanları nasıl kaybettiğini yukarıda sizlerle paylaştık. İlk Japonya maçında Akira Yaegashi’yi yense de gerisini getiremedi.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.