Boks

Evander Holyfield, 230 Milyon Dolarlık Serveti Eritti!


evander-holyfield-230-milyon-dolarlik-serveti-7856102_x_4761_o

Ringlerde kazandığı serveti tüketen efsane boksör Evander Holyfield’ın 6 farklı kadından 11 çocuğu var. 51 yaşındaki eski şampiyon yine de hayata pozitif bakabiliyor.

Aşırı harcamaları ve lüks yaşamıyla ünlü olan sporcular, günü geldiğinde acı bir gerçekle yüzleşebiliyorlar. Bugün saçtığı paralarla medyanın ilgi odağı olan Floyd Mayweather’dan farklı olmayan 90’ların gözde boksörü Evander Holyfield da bunlardan birisi… 26 yıllık kariyerinde 4 ağır siklet boks şampiyonluğu unvanı bulunan tek sporcu olan Holyfield, kazandığı 230 milyon doları hem hoyratça harcamalar, hem de ayrıldığı eşlerine verdiği nafakalarla bitirmiş. Hızlı hayatı sonucu 6 ayrı kadından 11 çocuğu bulunan ABD’li eski sporcu buna karşın kendini tekrar toparlamayı bilmiş.

OĞULLARI ONUN İZİNDE

Buna rağmen geçmişinden ders almayı bilen Holyfield açtığı spor salonuyla hayata tutunmayı başarmış. Holyfield “Mutluyum ve düşününce annem yanımda olmasa böyle bir kariyer inşa edemeyeceğimi düşünüyorum. Bana ‘Korkak olup bin kere ölme, cesur ol’ diyen kişi odur. Bugün tekrar ayağa kalkabilmişsem onun sayesinde” diyor. Şimdi ise aynı nasihatleri kendi çocuklarına yapıyor.

Oğullarından Elijah, lise düzeyindeki en potansiyelli Amerikan futbolcularından biri olarak gösteriliyor. Evan ise babasının izinden giderek boksta ilerlemek istiyor.


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
doktor
doktor
6 yıl önce

bundan 10 yıl sonra floyd mayweather 500 milyon doları tüketti beş parasız diye bir haber okumayız inşallah. Tabi Allah ömür verirse

Başa dön tuşu