Felix Sturm’dan Beklenen Cevap Geldi!


Felix Sturm

Jermain Taylor’ın unvanının boşa çıkması sonrası orta sıklette yeni şampiyonunu arayan IBF, kendi listesinin en üst basamaklarında yer alan Hassan N’Dam ve Felix Sturm’a unvan maçına çıkmaları konusunda davet göndermişti. Felix Sturm ise bu teklifi reddettiğini iletti. Kariyerine artık süper orta sıklette devam ettiğini kaydeden Felix Sturm, orta sıklette unvan maçına çıkamayacağını bildirdi.

Geçtiğim iz Kasım ayında Robert Stieglitz ile karşılaşan Felix Sturm, ilk kez orta sıklet sınırı üzerindeki bir kiloda mücadele etmişti.

Round sonrasındaki maçta beraberlik sonucu çıkarken, önümüzdeki Haziran ayında ise Felix Sturm’un, WBO şampiyonu Artur Abraham ile maç yapması beklendiği Almanya’da öne çıkan haberler arasında.

Bu gelişme sonrasında ise IBF, Felix Sturm yerine davetini bu kez Avrupa şampiyonluğunun da sahibi konumundaki Billy Joe Sanders’a iletti. WBO da dünya şampiyonluk maçına çıkmak için 1.sırada bulunan Sanders’ın da aynı zaman da Andy Lee – Peter Quillin maçının galibi ile WBO unvanı için ringe çıkma hakkı bulunuyor.

Bu durumda Sanders’ta maça çıkma davetini geri çevirmesi halinde teklif bu kez Kanadalı Davie Lemiuex’a gidecek.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

Yorumlar

1 Yorum - "Felix Sturm’dan Beklenen Cevap Geldi!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
safkan
Ziyaretçi
safkan

jermainenin zorla kemerini aldılar şimdi verecek yer bulamadılar.